Şeref KAÇMAZ
  • 03/05/2023 Son günceleme: 03/05/2023 10:29
  • 5.389

Ramazan ayı boyunca düşündüm, taşındım, tefekkür ettim, doluya koydum almadı, boşa koydum dolmadı.

Nihayet meseleyi çözümlediğimi düşünüyorum. Boşuna Bilge Başkan dememişiz. Temel beyin Bilge başkanlığının yanında stratejik dehası ve İlmi siyaset zekası karşısında şaşkınlığımı ifade etmek istiyorum, açık söylemeliyim bu kadarını beklemiyordum. Tabi her şeyi genel başkan ya da yardımcılarından bekleyemeyiz, Müslüman feraset sahibidir. Merhum hocamız, ‘’ne olursunuz bir kerecik bizim ne dediğimizi siyonizmden önce siz anlayın ya hu!’’ derdi.  

2018 seçimleri öncesi AK Parti ile ittifak görüşmelerinde ‘’AK Parti logosu ile seçime girin’’ teklifine karşı ‘’Milli Görüş hiçbir zaman başka parti logosu ile seçime girmedi, bundan sonra da girmeyecek, bu teklif partinizi kapatın gelin demekle aynı şey, kendi adayımızı çıkaracağız’’ diyerek ittifak görüşmelerini sonlandıran Temel bey, o gün bütün teşkilatın göğsünü kabartmış, yarım asırlık tarihinde başka parti logosuna oy vermeyen Milli Görüşçülerin başını öne eğdirecek bir karar akmaktan uzak durmuştu. Düşünsenize Saadet Partisi Genel Merkezinde AK Parti bayrağı ve Tayyip beyin portresi dalgalansa? Teşkilat ne düşünürdü? ya da Çevizlibağ’da İl binasında ampul logolu AK Parti bayrağı dalgalansa taban ne hissederdi? Seçim çalışmaları AK Partililerle ve AK Parti bayrakları ile süslenmiş salonlarda AK Parti şarkıları ile yapılıyor olsaydı? Partiyi kapatmış ve kapısına kilidi vurmuş olacaklardı, fiilen olmasa bile ruhen partiye ve davaya en büyük ihaneti yapmış olacaklardı. Yıllarca yapılan Hak Batıl mücadelesinin sonunda 8-10 vekil uğruna, saf temiz duygularla davasına sadakatle bağlı Milli Görüşçüleri seçim günü başka partiye oy vermeleri gibi bir zülüm ile karşı karşıya bırakacaklardı. Bizleri Böyle bir durumla karşı karşıya bırakmadıkları için Temel Bey ve başkanlık divanına teşekkür ediyorum. Gerçi 2018 de CHP listelerinden seçime girildi ve 2 vekil meclise gönderildi. Vekillerin %50 si Saadet Partisinden istifa edip CHP ye transfer olmuştu. Tek başına mücadele eden Sayın Karaduman’a selam olsun.

Ancak aynı Temel Bey ve Başkanlık Divanı yani AK Parti logosu ile seçime girmeyi kabul etmeyen yöneticiler, nasıl olur da CHP logosu ile seçime girmeyi kabul eder? Uzun zamandır düşünüyorum, aklım almıyordu, hiçbir gerekçeye sığdıramıyordum. Nihayet olayı çözdüm. Erbakan hocamızın en yakın dava arkadaşlarından biri olan Bilge Başkan Temel Bey elbette Milli Görüşçüleri başka partiye oy vermekle karşı karşıya bırakmaz, bunu yapacağını düşünmek bile hadsizlik, davasına ihanet edeceğini, dava kardeşlerini ömür boyu pişmanlık duymaya ve vicdan muhasebesi yapmaya sebep olacak bir davranışla karşı karşıya bırakacağını düşünmek bile yersiz ve mesnetsiz. Temel bey ve arkadaşları da biliyor ki, tertemiz, maziye sahip, Hakk mücadelesinden bir milim bile sapmayan, Emperyalist ve Siyonist odakların korkulu rüyası olan Milli Görüşçüler, tek dişi kalmış canavar olan AB ve ABD’nin çıkarlarına hizmet etmektense, terör ve terör sevicilerini desteklemektense şahadeti tercih ederler. Bütün bunlar tamamda diğer taraftan Milli Görüşün de Meclise girmesi ve Mecliste temsil edilmesi lazım. Yeni sisteme göre, ittifak olmadan Meclise girmek de zor, hem teşkilatının kuruluş kodlarına zarar vermeden koruyacaksın, hem meclise gireceksin bu nasıl olacak? İşte tam da burada Bilge Başkan Temel beyin ve ekibinin stratejik zekası devreye giriyor. Teşkilatının başka parti logosuna oy vermesine gerek kalmadan meclise girmeyi sağlayan formülü üretenlere teşekkür ediyorum.

Hiçbir Saadet Partilinin 1 oy bile vermesine gerek kalmadan Saadet Partisi 11 vekil ile meclise giriyor. Zaten üst sıralardaki adaylar CHP’li kardeşlerimizin oyları ile meclise girecek. Sınırdaki Saadet Partili vekillerin meclise girmeleri de Gelecek ve Deva partili kardeşlerimizin oyları ile gerçekleşecek, 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi.

Böylece Milli Görüşçülerin başka parti logosuna oy vermelerine gerek kalmadan Saadet Partisi Meclise girmiş olacak. Bilge başkanımıza ne kadar teşekkür etsek az kalır. Bülent kardeşim, PKK’ya terör örgütü diyemediğin o programda rol yaptığını anlayamadım, Birol kardeşim, HDP savunuculuğu yaparken senin de rol yaptığını anlayamadım, siz aynen söylemlere devam edin, LGBT’yi savunun, KHK’lıları savunun, kayyum atanan belediyeleri savunun, aramızda merak etmeyin, biz gerçeği biliyoruz sıkıntı yok, ama itiraf edeyim çok iyi rol yapıyorsunuz, ‘’Yer yüzü aşkın yüzü oluncaya dek’’ sözlerini duyunca da çok kızmıştım, boşuna günahınıza girmişim, stratejinizi yeni çözdüm. O kadar ince hesap yapmışsınız ki, yanlışlıkla CHP’ye oy veren bir Saadet Partili seçmen CHP’li bir vekilin meclise girmesine destek olmuş olacak. Böyle bir vebalin altına da hiçbir Saadet Partili seçmen imza atmaz, bunu bildiğiniz için bütün hesapları mükemmel yapmışsınız, tekrar tebrik ediyorum.  Meclisin en çok çalışan vekillerinden biri olan ve aynı zamanda Saadet Partisi Gençlik Genel Başkanı olan Abdulkadir Karaduman beyi aday yapmadığınızda da sizlere çok kırılmıştım, halbuki bunların hepsi oyunmuş, kesinlikle haklısınız, Abdülkadir bey rol kesemedi, size ayak uyduramadı, neymiş efendim, Milli Görüşün ilke ve esasları imiş! Davaymış! sırası mı bunların. Sizi dinleseydi, biraz sabretseydi, genç vekilimizi seçim sonrası Gençlik ve Spor Bakanı olarak düşünüyordunuz değil mi? Ama Abdülkadir beye de haksızlık oldu sanki, keşke vekil olsaydı. Dağdaki, ovadaki, okyanus ötesindeki teröristler Kemal beye desteklerini açıkladıkça, ittifak içindeki ulusalcı, milliyetçi, muhafazakar seçmen de desteklerini çekiyorlar, keşke teröristlerle bu kadar açık işbirliği yapmasaydınız, bu iş birliği Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı ve bir bakanlığın kaybedilmesine sebep olabilir. Olsun meclise girecek 11 vekil tesellimiz olur.

Her şeye rağmen CHP’li kardeşlerime de özel bir teşekkür etmek istiyorum, 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi, Milli Görüşe hizmet ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Adaletin güçlü, güçlünün de adil olduğu bir Dünya’nın en kısa zamanda kurulması duası ile Allah’a (CC) emanet olunuz.

Yazarın Yazıları