Coşkun Tosun'un Beykoz'daki hedefi 75 bin oy

  • Güncelleme: 06.03.2019 15:31
  • Okunma: 4283 kez
  • Yorum: 0
Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, yerel medya temsilcileri ile bir araya geldi.
Coşkun Tosun'un Beykoz'daki hedefi 75 bin oy

Adaylık sürecinin açıklanması ile birlikte bu güne değin yapmış olduğu seçim çalışmalarına ilişkin bilgi paylaşımında bulunan Tosun, bir medya temsilcisinden gelen soru üzerine, 31 Mart Seçimlerinde 70-75 bin dolayında bir oy beklediğini ifade etti.


31 Mart seçimlerinden başarı ile çıkacaklarına yürekten inandıklarını söyleyen Tosun, buna karşın 1 oy farkla seçimi kaybedip yada alabileceklerini düşünerek canla, başla, rehavete kapılmadan sahada olduklarını ve yoğun bir mesai harcadıklarını sözlerine ekledi.

"Aydın Düzgün ile bir sorunum yok"

Seçim Döneminde CHP İlçe Yönetimi ve Başkanı Aydın Düzgün'ün sahada kendisi ile neden görünmediği sorusu üzerine ise, "Aydın Beyle daha dün bir programda idik. Biz seçim dönemini birçok farklı yerlere yayılan bir planlama ile yürütmekteyiz. Dolayısı ile biz farklı bir programda Aydın Bey ve diğer arkadaşlarımız farklı programlarda bulunmaktalar." diye konuştu.

"En az 20 kişiyle dolaşıyorum"

Kendisinin farklı bir yapısı olduğunu konuşmasında belirten Tosun, "Ben kalabalıklar halinde ziyaret yapmayı, vatandaşlar ile buluşmalar yapmayı seven biri değilim, çünkü bu durum benim onlar ile bire bir görüşme yapmama, konuşmada bulunmama da engel teşkil edebilmekte. Bu düşüncede olmama karşın yine de nereye gidersek gidelim en az 20 arkadaşım yanımda olmak istiyor" dedi.

"Beykoz halkı kolay ulaşılabilir başkan istiyor"

Beykozlu vatandaşlarının kolay ulaşılabilecek adam aradığını ifade eden Tosun bunun da kendi vasıflarından bir olmasını yıllardır ispatlamış olduğuna değindi. Gerek uzun yıllardır Kulüp Başkanlık ve yöneticiliklerine bulunduğu anlarda, gerek çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında, gerekse de Beykoz Belediyesinde uzun yıllar yapmış olduğu görev anlarında vatandaşlar ile gençler ile her zaman , her ortam ve şartta bir arada olmasının bu seçimlerdeki en önemli avantajı olduğuna değinen Tosun, hangi ortama girse kesinlikle bir problem yaşamadığını, insanların yoğun ilgisine mazhar olmasının da bunun bir göstergesi olacağını söyledi.

"Hiç bir zaman akçeli işlerde olmadım"

Tosun 35 yıllık iş yaşantısında hiçbir zaman akçeli işlerde olmadığını hatta bu ortamların olacağı birçok görev alanında çalıştığını da hatırlatıp, milletin parasının çar-çur edilmesine kesinlikle izin vermeyecek bir yapıda olduğunu söyledi.

"Belediye yardımlarını daha üst seviyelere çıkartacağız"

CHP Adayı Coşkun Tosun gelen bir soru üzerine ise hali hazırda Beykoz Belediyesi'nden olsun, farklı kamu kurumlarından olsun birçok yardım alan vatandaş olduğuna dikkat çekerken, bu vatandaşların kesinlikle endişe içinde olmamaları gerektiğinin altını ısrarla çizerken akabinde kendilerinin Belediye Yönetiminde yapılan yardım oranlarının daha da üst seviyelere çıkacağını ancak bu konuda su istimal olmaması için ince eleyip sık dokuyacakları bir tarzı hayata geçireceklerini söyledi.

"15-20 bin AK partili bize oy verecek"

31 Mart seçimlerine ilişkin çok ince ayrıntılar içeren araştırmalar, saha çalışmaları yaptıklarını hatırlatan Coşkun Tosun, "Adalet ve Kalkınma Partisine geçen seçimlerde oy vermiş 15-20 bin Beykozlunun bize oy vermesini bekliyoruz, bu konudaki alt sınırımız ise en az 11 bin dolayında. Bu sayının altına düşmek benim için hayal kırıklığı anlamı taşıyacaktır." dedi. 

"HDP'den oy geçişi bekliyorum"           

HDP'den bir oy geçişi beklentisinde de olduğunu sözlerine ekleyen  Tosun, onlarda zaten CHP'den giden oyların da olduğunu ve bu oyların 31 Mart'ta geri döneceği iddiasında bulunurken, İYİ Parti Ve Saadet Partisi'nin Adalet ve Kalkınma Partililerin oyuna alacağını, kendileri açısından bu konuda bir sıkıntı ve endişenin ise kesinlikle olmadığını söyledi.

"Murat Aydın Beykoz'a kayyum olarak atanmış"

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, Adalet ve Kalkınma Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı hakkında ilginç bir tanımlamada bulunurken, "birileri onu Beykoz'a sanki Kayyum atamış gibi... Yıllardır belediyecilik anlamında görev yapmış, çalışmış bir isim, birileri ona git Beykoz'a aday yaptık diyerek, adeta bir Kayyumluk görevini kendisine tevdi etmiş." dedi.

"Hanefi Dilmaç sürekli Murat Aydın'ın yanında"

Tosun, "kendisinin yanında sürekli olarak AK Parti İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç'ın olması, benim programlarımda ise İlçe Başkanımız Aydın Düzgün'ün olmaması eleştirilerine katılmıyorum, çünkü ben Beykoz'u adım, adım metre, metre biliyorum, Sayın Murat Aydın ise ilçeyi bilmiyor, yeni tanıyor. Bu sebeple Sayın Dilmaç kendisine eşlik etmekte, yol göstermekte, insanlar ile tanıştırmakta yoksa Beykoz Sokaklarında kaybolur, denize düşer." ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

 

 

Anahtar Kelimeler: Coşkun Tosun, Beykoz, CHP

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz