Coşkun Tosun'u sazlı sözlü karşıladılar

  • 0
  • 7167
Coşkun Tosun'u sazlı sözlü karşıladılar
Coşkun Tosun'u sazlı sözlü karşıladılar
Coşkun Tosun'u sazlı sözlü karşıladılar

Kars Ardahan Iğdır (KAI) Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret eden Tosun, dernek üyeleri tarafından sazlı sözlü biçimde coşkuyla karşılandı.

Seçim çalışmalarına devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, sokak çalışmalarının yanı sıra Beykoz’un değerleri arasında önemli yer tutan yöre derneklerini de dolaşmayı ihmal etmiyor.

Kars-Ardahan-Iğdır İlleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret eden Tosun, dernek üyeleri tarafından sazlı sözlü biçimde coşkuyla karşılandı.

Dernek başkanı Esengül Yılmaz ve üyeler tarafından dernek kapısında karşılanan Coşkun Tosun’a eşi Nurgül Tosun ve beraberindeki CHP Meclis Üyesi Adayları ile partililer eşlik etti.

Halk müziği sanatçısı Burhan Yıldırım’ın türküleriyle keyiflenen CHP heyeti, kısa bir selamlaşmanın ardından söyleşinin yapıldığı bölüme geçtiler. Burada bir konuşma yapan dernek başkanı Esengül Yılmaz, “Sayın Coşkun Tosun’un derneğimizin konuğu olduğu için çok mutluyuz. Bizler STK’lar olarak bütün partilere eşit mesafede olmak durumundayız. Bunun yanı sıra hepimizin bireysel olarak gönül verdiği siyasi oluşumların olduğu gerçeğinin de kabul edilmesi gerekiyor. İnanıyorum ki eğer siz belediye başkanı olursanız bizim gibi kurumlara gereken ilgi ve alakayı göstereceksinizdir” dedi.

Söz alan Coşkun Tosun ise, “Şunu çok açık yüreklilikle ifade edeyim ki, Kars-Ardahan-Iğdırlılar, bize her zaman yakın alaka göstermişlerdir. Bu nedenle burada olmak bizler için çok büyük gurur vesilesidir. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Öte yandan son dönemde 2 olaya çok üzüldüm. Bunlardan birincisi Esengül kardeşimi çok istememe rağmen Meclis listesinde değerlendirememem oldu. Kendisinin olgunluğuna da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Diğeri de yine bizzat kendi talimatımla adaylık dosyası aldırdığım başka bir arkadaşımı da yine benzer nedenlerden dolayı listeme alamadım. Bu iki olay beni derinden üzmüştür” açıklamasında bulundu.

Tosun sözlerine şöyle devam etti: “Arkadaşlar, ülke adeta dökülüyor. Bunda en büyük payı da Beykoz alıyor maalesef. Tam bir tek adam dönemi yaşıyoruz. Alternatif hiçbir sese, görüşe tahammülleri yok. Ses çıkarını da zaten terörist ilan ediyorlar. Ben tüm bunlara rağmen aday oldum. Gövdemi taşın altına koydum. Lütfen sizler de gövdeniz koymasanız bile gelin, elinizi o taşın altına sokun. Beykoz’u birlikte aydınlık günlere çıkaralım. Tek başıma benim de gücüm yetmez buna. Sadece halk isterse olur bu değişim. Şunu unutmayın, benim elimde tılsımlı bir değnek yok. Arkadaşlarım da vatan kurtaran aslan değiller. Sadece birlikte çalışabilirsek başarıya ulaşabiliriz. Bizler onlardan hem güçlü hem de haklıyız. Bu haklılığımız bizi martın sonundaki bahara götürecek işte.”

Daha sonra söz alan derneğin eski yöneticilerinden Ayvaz Korkmaz şunları söyledi: “Değerli başkan siz benim çok eski dostumsunuz. Ben de sizin gibi yıllar önce siyasete atılmıştım. Hem de üstelik bu uğurda zindanlara atıldım. Benim bugün sizi desteklememin pek çok nedeni var. Ama müsaade ederseniz bunların bir tanesini paylaşmak istiyorum. Yıllar evveldi. Bizim doğulu çocukların okuması için bir burs çalışması yapmak istiyorduk ama imkânlarımız kısıtlıydı. Siz de o zaman Doğu Karadenizliler derneğinde görevliydiniz. Mikro milliyetçiliğin zirve yaptığı o günlerde siz bizim çocuklarımız için tüm imkânlarınızı seferber edip burs olanağı tanımıştınız. O gün yardım eli uzattığınız çocuklarımız bugün hayata daha güvenli bakıyorlar. Sizin bu yönünü bilen birisi olarak daima yanınızda olacağımı açıkça ifade ediyorum”

Alkışlanan bu sözlerin ardından soru cevap kısmına geçildi. Bölgedeki sorunlarını anlatan dernek üyelerine çözüm önerilerini ileten CHP Adayı, seçildiği takdirde tüm yöre derneklerine hak ettikleri katkıları sağlama sözü verdi.

Haber Merkezi

Kavacıkspor tek puanla yetindi: 1-1
Önceki Kavacıkspor tek puanla yetindi: 1-1
Beykoz'da Galatasaray'ın 24. Şampiyonluk kutlamaları
Sonraki Beykoz'da Galatasaray'ın 24. Şampiyonluk kutlamaları
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz