Coşkun Tosun Beykoz’da gövde gösterisine hazırlanıyor

  • Güncelleme: 30.10.2018 17:54
  • Okunma: 17738 kez
  • Yorum: 0
Uzun yıllar Beykoz Belediyesi’nde görev yaptıktan sonra emekli olan ve aktif siyasi yaşamına devam etme kararı alan Coşkun Tosun gövde gösterisine hazırlanıyor.
Coşkun Tosun Beykoz’da gövde gösterisine hazırlanıyor

Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu ile yapmış olduğu görüşmenin ardından Beykoz İlçe Başkanlığı’na gelerek, 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli Genel Seçimler için Beykoz Belediye Başkan aday adayı olan Coşkun Tosun, resmi açıklamasını yapacağı programın hazırlıklarını sürdürüyor.

4 Kasım 2018 Pazar günü, Kavacık Beyaz Saray Balo Salonu’nda gövde gösterisi yapmaya hazırlanan Coşkun Tosun’un programına yoğun katılım olması bekleniyor.

“Hem Beykoz’a, hem Beykozlunun gönlüne talibim” diye konuşan Coşkun Tosun,  "partimizin üst düzey yöneticileri ile gerekli görüşmeleri yaptık, hedefimizi, amacımızı anlattık… 4 Kasım 2018 Pazar günü yapacağımız programda, Beykoz halkına mesajımızı vereceğiz. Azmimizi, gayretimizi ortaya koyacağız” dedi.

“İnanıyorum ki, Beykoz’a CHP bayrağını dikeceğiz” diyen konuşan Coşkun Tosun, “biz yıllardır halkımızla entegrasyonunu en üst seviyeye çıkarmak için mücadele ettiğimiz ruhumuzu CHP ruhuyla bütünleştirerek Beykozluya hizmet etme gayreti içinde olacağız” ifadelerine yer verdi.

Coşkun Tosun 4 Aralık 2018 Pazar günü saat 14.00’da Kavacık Beyaz Saraya Balo Salonu’nda yapacağı programa tüm Beykozluları beklediğini söyledi.

Coşkun Tosun kimdir?

1959 yılında Rize’de dünyaya geldi. 40 yıldır Beykoz da yaşayan Coşkun Tosun, Çiğdem Mahallesinde ikamet ediyor.

Evli ve iki çocuk babası. İki yıllık meslek yüksek okulu sevk ve idari bölümü mezunu. Dört yıllık iktisat bölümü mezunu. ODTU sistem bilimleri araştırma enstitüsü sertifikası ve belediyecilik konusunda çeşitli sertifikalar sahip.

25 yıldır çalıştığı Beykoz Belediyesi’nde; Özel Kalem Müdürü, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü, Bilgi İşlem Müdürü, Kültür ve Sosyal İşlerden sorumlu Başkan Danışmanlığı görevlerini yürüttü.

2 dönem Rize Kalkandere Vakfı Yönetim Kurulu üyeliğinde bulundu.

10 yıl Beykoz'un en büyük STK’larından biri olan Beykozlu Doğu Karadenizliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanlığı, 5 dönem Denetleme Kurulu Başkanlığı, 2 dönem Beykoz Polis Hizmetlerini Destekleme Derneği Yönetim Kurulu üyeliği, 2 dönem Beykozlu Dostlar Derneği Denetleme Kurulu üyeliği yapan Coşkun Tosun hali hazırda sürdürdüğü Çubuklu Spor Kulübü Başkanlığı’na 14 yıldır devam ediyor.

Coşkun Tosun’un içinde bulunmuş olduğu diğer sosyal çalışmalar şöyle sıralanıyor:

2 dönem Beykozlu Rizeliler Derneği Danışma Kurulu üyeliği/ devam ediyor
2 dönem Beykoz Spor Kulübü Genel Kaptanlığı ve As Başkanlığı
1 dönem Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği Yönetim Kurulu üyeliği ve Başkan Vekilliği

3 dönem Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun Denetleme Kurul Başkanlığı/ devam ediyor
TÜMBELSEN (Tüm Belediye Memurları Sendikası) üyeliği
Beykoz Vakfı Kurucu üyeliği
1 dönem Beykoz Su Sporları ve Yelken Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği/ devam ediyor


 

Aktif siyasi hayatını SODEP'in kuruluşuna aktif destek vererek şekillendiren Tosun, SHP'de Propaganda ve Organizasyon komisyonlarında görev yaptı. İlçe Danışma Kurulunda yer alarak, yerel yönetim konularında çalışmalar yürüttü. CHP'de yerel yönetim komisyonunda yer alarak Beykoz'un sorunları ve çözüm önerileri konularında raporlar hazırlayan Coşkun Tosun, 2004 Belediye seçimlerinde Beykoz Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu, 2009 Yılı Yerel Seçimleri’nde, İlçe Yönetim Kurulu’nun Belediye Başkan Adaylığı teklifini, çalışmalarını yetersiz gördüğü için kabul etmedi.

1997 yılında Beykoz'un en başarılı bürokratı seçilen Tosun, 2003 yılında Başkanı olduğu Beykozlu Doğu Karadenizliler Kültür Yardım ve Dayanışma Derneği en başarılı Sivil Toplum Kuruluşu seçildi. 2012 yılında Başkanı olduğu Çubuklu Spor Kulübü en başarılı Spor Kulübü seçildi.

Haber Merkezi