Coşkun Tosun, Beykoz’da değişim kaçınılmaz

  • 0
  • 6419
Coşkun Tosun, Beykoz’da değişim kaçınılmaz
Coşkun Tosun, Beykoz’da değişim kaçınılmaz
Coşkun Tosun, Beykoz’da değişim kaçınılmaz
Coşkun Tosun, Beykoz’da değişim kaçınılmaz
Coşkun Tosun, Beykoz’da değişim kaçınılmaz
Coşkun Tosun, Beykoz’da değişim kaçınılmaz
Coşkun Tosun, Beykoz’da değişim kaçınılmaz

Beykoz Eyvah Grubu’nun geleneksel ‘Menemen Şöleni’nin konuğu CHP’nin Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun oldu.

Kavacık Eyvah Kitap Kafe’de düzenlenen ve hınca hınç katılımın olduğu organizasyon büyük beğeni topladı.

Programa Coşkun Tosun’un dışında CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, son dönem CHP Belediye Başkanı Aday Adayları, Meclis Üyesi Aday Adayları, muhtarlar, STK Başkanları, İstanbul Ticaret Odası Üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Beykoz’u lime lime edenlerden kurtulmak için bize destek verin

Beykoz Eyvah Grubu’nun sözcüsü Suphi Özden Erdağı’nın yaptığı açılış konuşmasının ardından CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün söz aldı ve “Biz şanslıyız çünkü bizim adayımız Beykozlu. Çalışmalarımızı çok yoğun bir şekilde başlattık ve ilerleyen günlerde daha da arttıracağız. Sizlerden ricam, Beykoz’u ve ülkeyi çarşıda pazarda lime lime eden bu siyasetçilerden kurtulmak için bize destek vermenizdir. Ben iddia ediyorum bugünkü duruma en çok itirazı yıllarca AK Parti’ye oy vermiş kardeşlerimiz yapacaktır.” dedi.

 “Coşkun Tosun, Beykoz’da değişim kaçınılmaz”

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun ise “Buradaki yoğun katılım ve coşku gösteriyor ki, Beykoz’da değişim artık kaçınılmazdır. Bunu hepinizin gözlerinde görüyorum. Bunu 3 gündür sürdürdüğümüz saha çalışmalarında insanlarımızın bize olan teveccühünden anlıyorum. Değerli dostlar, Eyvah Grubu’nun davetine koşa koşa geleceğimi kendilerine söylemiştim ancak böylesi büyük bir katılımın olacağını inanın düşünmemiştim. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Evet, çok yoğun bir süreçteyiz, ama yorulduk deme imkânımız yok. Durmadan çalışacağız. Şartlar ne olursa çalışacağız. 250 bin insanın umudu bizim üzerimizde.” dedi.

“Geçmişte Beykoz halkı mutluydu”

Tosun söyle devam etti: “İnsanlar Beykoz’da geçmişte mutluydu. Belli bir ekonomileri vardı, fabrikaları vardı, ona bağlı atölyeleri vardı, oralarda çalışan binlerce insan vardı ve Beykoz’da dönen büyük bir ticari yapı vardı. İnsanlar yeşil bir çevrede, mavi bir deniz kenarında hayatını sürdürürlerdi. Ve bunu da çocuklarına miras olarak bırakırlardı. Ama şimdi maalesef endişeler hâkim Beykoz’da. Beykoz perişan, Beykoz mahvolmuş durumda. Bunu Beykoz’dan çıkıp diğer ilçelere gittiğinizde anlıyorsunuz. Beykoz’un savaştan çıkmış, terk edilmiş bir ilçe olduğunu görüyorsunuz. Değerli arkadaşlar bunların sorumlusu iktidardır. Ama biz bunu değiştireceğiz. Hep birlikte çok çalışıp yapacağız bunu. Beykoz’un ormanlarına göz diken o büyük güçlere teslim olmayacağız. Beykoz’u yeniden canlandırmadan, Beykoz’da yaşamı yeniden şekillendirmeden, Beykoz insanını yeniden eğitmeden bunları başarmamızın imkânı yok”

 “Beykoz üzerinde gizli planlar var”

“Beykoz’daki gizli planları bazılarınız bilmiyor. Çok değişik planlar var Beykoz üzerinde. Bakın buraya yabancı birileri geldi. Nereden geldiklerini, nasıl geldiklerini sizler çok iyi biliyorsunuz. Geldikleri yerde neler yaptıklarını çok iyi biliyorsunuz. Şimdi burada neler olacağını siz düşünün. Daha dört gün önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bazı plan ve projeleri ortaya çıktı. Açıklamalar yapılıyor. Kentsel dönüşümde yeni anlayışlar ortaya çıkmaya başladı. Bu planların ipuçları gözükmeye başladı sevgili dostlar. Herkesi uyarıyorum buradan. Beykoz’da evlerimize, barklarımıza, kuşlarımıza, kedilerimize, köpeklerimize sahip çıkalım. Buna mecburuz. Yoksa Beykoz elden gidiyor. ”

“İmar planlarımız hala sürüncemede. 40 yıldır Beykoz’un imar sorunu çözülemiyor. Ya arkadaş, cumhurbaşkanı sizden, hükümet sizden, Çevre Bakanlığı sizden, Büyükşehir sizden, küçük şehir sizden, her şey sizde ama sorunlar çözülemiyor. Çünkü bu sorunların nedeni zaten bu iktidardır” dedi.

Muhtardan Coşkun Tosun’a başarı

Coşkun Tosun’un konuşmasının ardından tüm ziyaretçiler bir yemek molası vererek kendilerine ikram edilen menemenlerini yediler. Yemeğin ardından kürsüye çıkan Yalıköy Mahallesi’nin Muhtarı Erol Mete, Coşkun Tosun’a belediye başkanlığı yarışında başarılar diledikten sonra “Sayın Başkan’ın çıktığı bu yol, çok zor bir yol. Ben Coşkun Başkan’ın Atatürkçü düşünceden hiç ayrılmadan hedefe varacağına inanıyorum. Bu amaçla da eğer kabul ederlerse devamlı üzerimde taşıdığım Atatürklü yüzüğümü şans getirmesi için kendisine takdim etmek istiyorum.” diyerek hediyesini verdi.

Erol Mete’nin ardından kürsüye çıkan Engelsiz Umutlar Sosyal ve Kültürel Yaşam Derneği Başkanı Dilek Akın ise “Bir engelli annesiyim ve yaklaşık bir sene evvel beş engelli annesiyle birlikte bir dernek kurduk. İçimizde gönüllüler de var. Biz fark ettik ki, Beykoz’da engelli çocuklar için hiçbir aktivite yok. Onların sosyal olarak hiçbir alanı yok. Fiziksel engelli çocuklarımızın haftada üç veya dört kez yüzmeye gitmeleri gerekirken buradan Alemdağ’a, Ümraniye’ye gönderiliyor. Biz Beykoz’da engelsiz bir şekilde yaşam istiyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, ziyaretçilerin kendisine yönelttiği sorulara yanıtlar verdi. Beykoz’daki engellilerin sorunlarını bildiklerini söyleyen Coşkun Tosun, göreve gelir gelmez Beykoz’da hayata geçirecekleri Engelli Yaşam Merkezleri projesinin detaylarını paylaştı. Bu merkezde engelliler için modern bir hizmet anlayışı olacağının altını çizen Tosun, özellikle engelli çocukların ailelerini için de önemli bir hizmeti planladıklarının bilgisini verdi. Tosun, “Öyle aileler biliyoruz ki, engelli çocuğundan kısa bir süre dahi ayrılmadan aylarca, yıllarca ona bakan anne babalar var. Bu anne babanın durumunu düşünebiliyor musunuz arkadaşlar? Bu anne babaların kendilerine ayırdıkları bir dakikaları bile yok. İşte bizim projemizde çocuklarımız merkezimizdeki uzmanlara emanet edilecek, o anne baba da bizim tarafımızda her yıl birkaç günlüğüne kendilerine zaman ayırabilecekleri bir tatile gönderilecekler. Biz bu sürenin 10 gün olmasını istiyoruz ama bu çocuklar ailelerinden bu kadar uzun süre ayrı kalabilirler mi onun cevabını alınca süreyi belirleyeceğiz” dedi.

Beykoz 1908 Spor Kulübü’nün içinde bulunduğu durumun farkında olduklarını da söyleyen Coşkun Tosun, “Uzun zamandır gelirleri ve kulüp binası olmayan camianın bu sorununu eski kulüp binasını kendilerine teslim ederek çözeceğiz” dedi.

Haber Merkezi

Coşkun Tosun Beykoz’a mahcup olmak istemiyor
Önceki Coşkun Tosun Beykoz’a mahcup olmak istemiyor
AK Parti'nin İBB Aday Adayı Külünk'ten Beykoz turu
Sonraki AK Parti'nin İBB Aday Adayı Külünk'ten Beykoz turu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz