Coşkun Tosun, ‘Beykoz'da ben de varım’ dedi

  • Güncelleme: 05.11.2018 08:27
  • Okunma: 10523 kez
  • Yorum: 3
CHP’nin Beykoz Belediye Başkan Aday Adaylarından Coşkun Tosun, Kavacık Beyaz Saray’da aday adaylık açıklaması yaptı.
Coşkun Tosun, ‘Beykoz'da ben de varım’ dedi

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı’nda geçtiğimiz günlerde başvuru dosyasını teslim eden Tosun, Başkanlığa talip olan dokuzuncu isim oldu.

Tosun, bir farklılık olması amacıyla adaylık açıklamasını Kavacık’ta bulunan Beyaz Saray adlı düğün salonunda yaptı.

Programa CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, CHP Başkan Aday Adayları, Mahalle muhtarları, STK temsilcileri, parti yöneticileri ve Beykozlu vatandaşlar katıldı.

Eşi ve annesiyle birlikte salona giriş yapan Coşkun Tosun, kendisini alkışlarla karşılayan partilileri selamladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program öncesi Türk halk Müziği Sanatçısı Burhan Yıldırım mini bir konser verdi. Yıldırım’ın türkülerine CHP’lilerde eşlik etti.

Açılış konuşmasını Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün yaptı.

“Ne oldu Beykoz şimdi?”

Bugüne kadar Beykoz’da iyi şeyler yapmaya çalıştıklarını dile getiren Düzgün, “Beykoz’u hepiniz iyi biliyorsunuz. Eminim ki birçoğunuz yaşadınız. Beykoz’un bacaları tütüyordu. Beykoz’da binlerce insan ekmek yiyordu. Ne oldu Beykoz şimdi?  Beykoz’da şimdi Beykozlu ne yapacağını düşünüyor. Ne yiyeceğini düşünüyor. Bu da yetmiyormuş gibi şu anda tek ellerinde kalan o güzelim barındıkları evlerin de ne olacağını bilmeden böyle bir süreç yaşıyoruz. Beykoz’umuzun bu tarihini hep beraber değiştireceğiz. Bunu başaracağız. Hep beraber başaracağız. Buna inancım ve güvencim sonsuz. Çünkü sizlere güveniyorum." dedi.

"Kim olursa olsun arkasından yürüyeceğiz"

Beykoz'da iyi şeyler yapmaya çalıştıklarını söyleyen Düzgün, "Bugüne kadar Beykoz’da hep iyi şeyler yapmaya çalıştık. Yapmaya da devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını Beykoz Belediyesine dikene kadar devam edeceğiz. Hep beraber başaracağız.  Sizlerden tek bir şey istiyorum. Dokuz tane aday kardeşim var. Kim olursa olsun içlerinden, hangisi olursa olsun, bir çığ gibi onun arkasından yürüyeceğimize söz vermenizi istiyorum” ifadelerini kullandı.

Düzgün, konuşmasının ardından Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Coşkun Tosun’u kürsüye davet etti.

“Beykoz sancılı, Beykozlu üzgün”

Beykoz’un İstanbul’un en geri kalmış ilçelerinden birisi olduğu düşüncesini savunan Tosun, “Çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış bu güzel Beykoz’umuz mavi ile yeşilin huzur verdiği bir yerdir. Boğazı dereleri tepeleri, sahilleri plajları, tarihi kaleleri, dini mekanları, ibadet yerleri ile herkesin imrendiği bir ilçedir Beykoz. Ancak Beykoz sancılı, Beykozlu üzgün, 2000’li yıllarda Beykoz’un ekonomisine hayat veren bankaların birer birer kapatılması ile günden güne fakirleşen Beykoz, bugün İstanbul’un en geri kalmış ilçelerinin başında gelmektedir. Eksik alt yapısı, sorunlu ulaşımı ve en önemlisi eğitim ve kültürdeki üzücü hali Beykozluları büsbütün karamsarlığa sürüklemiştir." diye konuştu.

"Çareler arıyoruz, çözümler üretiyoruz"

Beykoz'un kentsel ve kurumsal olarak küçüldüğü iddialarını katılımcılarla paylaşan Çubukluspor Kulübü Başkanı ve CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Coşkun Tosun, "Aydınlık geleceklerini kaybettiklerini sanan Beykozluların aydınlık günleri yaklaşıyor. Yeter artık, biz yaşanabilir bir Beykoz istiyoruz! Aydınlık günler çok yakındır. Biz bunu görüyor ve hissediyoruz. Gece gündüz çalışıyoruz, çareler arıyoruz. Çözümler üretiyoruz. Yaptığımız çalışmaların önemli bir kısmını sizlere sunacağım” diye konuştu.

Tosun, Beykoz’da yapmak istediği önemli çalışmaları da misafirleriyle paylaştı.

“Sanayi alt sektörlerinin faaliyetlerine öncelik vereceğiz”

Turizm yatırımcılarını destekleyeceği vaadinde bulunan Tosun, “Beykoz’un tarihsel ve doğa zenginliklerini geleneksel mimarisini öne çıkararak turizmden haklı payı almasını sağlayacağız. Turizm yatırımcılarını destekleyeceğiz. Köylerimizin kalkınmasını sağlayacağız. Belediye bünyesinde turizm kalkındırma ve geliştirme ofisi kuracağız. Yapılacak imar planlarında Beykoz’un kırsal alanlarında küçük, orta ölçekli sanayi site alanları planlayacağız. Temiz üretim yapan, ileri teknoloji kullanan, yüksek katma değer üreten, geleneksel üretim yapan sanayi alt sektörlerinin faaliyetlerine öncelik vereceğiz.  Beykoz’un geçmişte ekonomisini sağlamış cam işleme, ayakkabı üretimi ile oto sanayi siteleri yapacağız." dedi.

"Halkın çıkarlarını hayata geçireceğiz"

Tosun, "Emeği ile geçinenlerin, işsizlerimizin, kadınlarımızın, çocuklarımızın, engellilerimizin, öksüz ve yetimlerimizin, ihtiyaç ve taleplerine öncelik veren, kentin sosyal yaşamının düzenlenmesinde insanı merkeze koyan, katılımcı, demokratik, emeğe ve sosyal adalete saygılı olmayı, barış içinde, dostça, kardeşçe birlikte yaşamayı öncelikleri olarak gören, hizmetlerde eşitliği ilke edinen, her düşünce ve eyleminde, halkın çıkarlarını, titizlik ile gözeten bir anlayışı hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

"Yoksulluğu yönetmeyeceğiz, yok edeceğiz"

Yoksulluğun yok edilmesini düşüncesiyle hareket ettiğini dile getirerek konuşmasına devam eden Tosun, “Yoksulluğu siyasal araç yapmadan, yardım programları uygulayacağız. Temel hedef olarak yoksulluğun yönetilmesi değil, yoksulluğun yok edilmesi düşüncesiyle hareket edeceğiz. Her mahalleye gündüz etüt ve bakım mekanları yapacağız. Merkezi yerlerde emekliler için yaşam merkezleri, yaşlılarımız için dinlenme ve sohbet mekanları yapacağız." şeklinde konuştu.

"Plansız kentleşmelerde gelişme olmaz"

Coşkun Tosun şöyle devam etti:

"Belediye bünyesinde engelliler için özel koordinasyon birimleri kuracağız. Engelli dostu olacağız. Engelliler için sosyal alan ve merkezler yapacağız. Özellikle imar ve planlama turizm ve yerel kalkınma, eğitim ve kültür, spor ve halk sağlığı konularında ilçe kurultayları düzenleyeceğiz.  İmar ve kentsel dönüşüm ile söylenecek çok sözümüz var. Beykoz’un can alıcı sorunları var. Plansız kentleşme olmaz. Plansız kentleşmelerde gelişme olmaz. Plansız kentlerin hizmetinde kalite olmaz. Ortak çözümlerde buluşacağız. Su taşkınlarının ve sellerin zararlarını en aza indireceğiz. Yandaşlığa değil, paylaşmaya yöneleceğiz. Ötekileştirmeyi kaldıracağız. Bunun için halkımıza söz vereceğiz."

Coşkun Tosun, konuşmasının ardından salonda bulunan diğer aday adaylarıyla ve kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen misafirleriyle tek tek fotoğraf çektirdi ve tebrikleri kabul etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: CHP, Coşkun Tosun, Beykoz Haberleri

Yorumlar (3 Yorum)

Alptuğ Korkut (3 yıl önce)

Beykoz'a yönetmesini bilen alanında yüksek tahsil yapmış yöneticiler lazım. Beykoz'u olup olmaması de önemli değil artık benim için hizmetini yapsın yeter. Bugüne kadar Beykozlu oldu da ne oldu? Hep yapacağız yapacağız yapacaksınız da neyle yapacaksınız kardeşim. Kaynak nasıl yaratacaksınız bize onunla gelin. İnsanları ikna edecek planlamaları anlatın. şunu yapacam bunu yapacam demek kadar kolay bir şey yok zaten siyasette. Neyse Beykozumuz için hayırlısı ne ise o olsun.

Adaköy köyü Eynesil (3 yıl önce)

Bizler Beykoz da ikamet eden Giresun lu köylüleriz yıllarca Beykoz da ikamet ediyoruz Beykoz da yaşayan herkesin belediyelerin konusu olduğu için en başta İmar sorunu bu zamanda olmamıza rağmen yol sorunu otopark sorunu zaten bir belediye başkanının çözebileceği konulardır bunlar. Bizim köyde dahi yol sorunu kalmadı şu an ama Beykoz un yıllarca bu sorunlarını çözebilecek kim varsa aday olsun bu seçimde öyle boş vaatlere kimse inanmıyor. Bizler parti gözetmiyeceğiz bu sene bunları çözecek bizim sorunlarımıza bakacak adayları takip edeceğiz. Öyle artık bizlerden oy alıpta Acarlara Konaklara beykoz un nerde zengini varsa oraya hizmet edecek bir başkanı asla istemiyoruz. Beykoz lu ama Beykoz un sorunlarını bilen cebine kendine çevresine hizmet edenleri artık görmek istemiyoruz.

Kadir (3 yıl önce)

Bir adayın haberi için bu kadar resim yayınlanır mı ? bu sizce habermidir.Yoksa para ile yapılan habermidir varsa anlayan beri geksin...

Yorum Yaz