Coşkun Okur Dost Beykoz'a konuştu

  • 0
  • 10061
Coşkun Okur Dost Beykoz'a konuştu
Coşkun Okur Dost Beykoz'a konuştu
Coşkun Okur Dost Beykoz'a konuştu

Olağan kongrede Paşabahçe Spor Kulübü Başkanlığı'na seçilen Coşkun Okur, kongreye damga vuran hadisenin ardından ilk kez Dost Beykoz'a konuştu.

Başkan Okur, “Yaşananlar ve kamuoyuna yansıtılma şekli bizi son derece üzmüştür. Hadisede ismi geçen Beykoz Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek ile yurt dışı seyahatinden dönüşünde randevu alıp yaşananları birinci ağızdan aktaracağız”  dedi.

Peki Paşabahçespor camiasında bir haftalık sürede harektli anları yaşanamasına neden olan hadise, bir hatırlatalım istedik. Olagan Kongre günü Kongre Divanına verilen bir önerge ile Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in Kulüp Onursal Başkanlığına seçilmesi önerilmişti. Yapılan ilk oylamada buna kongre üyeleri olumlu oy kullanıp önergenin kabul edildiği açıklandıktan sonra bazı kongre üyeleri buna itiraz edip ısrarla yeni bir sayım istemişti. Sonrasında gerçekleşen oylamada önergenin reddi önünde bir sonuç ortaya çıkmıştı. Yaşanan bu kargaşa halinin ardından itirazlar yeniden oluşunca divan kuruluna yapılan başvuru ile önerge geri çekilmiş ve yok hükmünde sayılmıştı.

Daha sonra kongrenin diğer aşaması ve seçimler maddesi gereğince yapılan oylamanın ardından Coşkun Okur Dönemi resmen başlamıştı. İlçe medya organlarında kongrenin haber yansımasında Yücel Çelikbilek’in adının geçtiği gelişme de haber olarak düşmesinden sonra iki yönetim kurulu üyesi olan Yaşar Kesici ve Osman Kazım Önerbay’ın istifaları gelmişti. İşte bir haftalık süreç içinde yaşanan bu hadiselerin ardından Paşabahçespor Kulüp Başkanı Coşkun Okur ile Kulüp Merkezinde gerçekleştirdiğimiz röportaj:

-Sayın Başkan öncelikle Başkanlığınızın hayırlı olması dilioruz, başkanlık fikri nasıl oluştu... ve de nedir bu Paşabahçespor’da yaşanan hadise?

- Ben Paşabahçespor’da 1996 ılından beri kulübün içinde olan biriim. Soğuksuspor’da başlayan futbolculuk yaşantım Paşabahçespor’da 10 ıl devam etti, ve bu kulüpte futbolculuk yaşantımı sonlandırdım. 8 yıldır da Haldun Soytürk Başkanlığındaki yönetimlerde çeşitli kademelerde görev yaptım. Son kongre öncesinde Haldun Başkanım ve diğer arkadaşlarımın teşviki ile kulüp başkanlığına ada oldum.

Yaşanan hadiseye gelince Aslında ben de aynı soruyu kendi kendime soruyorum, bir cevap bulmakta zorlanıyorum. Bilindiği üzere de geçen hafta sonundaki Olagan Kongre ile Başkanlığa seçlip iş başı yaptık. O kongre ortamına dönecek olursak, bizlerin bile haberinin olmadığı ancak iyi niyetle hazırlandığında şüphe etmeyeceğimiz bir önerge kongre gündemine girdi. Beykoz Belediye Başkanımız Sayın Yücel  Çelikbilek’i Kulüp Onursal Başkanlığı için önerilen bu önerge iki kez oylandı, sonrasında da yaşanan o ortamda geri çekilip, yok hükmünde sayıldı. Yani alınmış bir karar da olmadı.

-İki de istifayı beraberinde getiren sonraki gelişmelere bakış açınız nasıl ?

-Kongerde kader birliği yapıp yönetime seçilen 2 arkadaşımız dediğiniz gibi istifa ettiler, kendilerinin bu kararına saygı duymakla birlikte keşke olayın sıcaklığı ile değil hiç olmazsa Sayın Başkanımız Çelikbilek ile yaşananları konuşup değerlendirmemiz beklense idi. Ancak takdir onların. Biz bu hadise gündeme düştükten sonra zaten birçok girişimi başlatmış idik, bu konuda bazı kongre üyelerinin art niyetli olduğuna inandığımız tavırlarından sonra kendimizi ifade etme çabasında idik. Bütün samimiyetimle söylemek isterim ki biz Sayın Başkanımız ile birebir görüştükten sonra bu olayın neticeleneceğini, kapanacağını düşünüyoruz.

-İşin bir diğer tuhaf kısmı, Belediye Başkanı Çelikbilek’in kulübü son yıllarda yaptığı katkılar olsa gerek?

-Evet, Sayın Başkanımızın Paşabahçe Spor kulübünü yaptığı katkıları görmemek kesinlikle mümkün olamaz. Vakıflar işle ilgili olan sorunumuza müdahil olup çözüme kavuşmuştur Stad zeminimiz çok güzel bir suni çime kavuştu, modern bir tribünümüz oldu, Türkiye Şampiyonalarına ki son yıllarda katıldıklarımızın sayısını bile şimdi net söyleyemem Beykoz Belediyesinin hem maddi hem de araç tahsisi olarak yaptığı katkıları inkar edemeyiz.

-Son olarak kongerede bu ortamı yaratan üyeleriniz ile ilgili bir tasarrufunuz olacak mı?

-Daha önce de ifade ettiğim gibi ben yıllardır bu kulübün içinde olan biri olarak, hadisede adı geçen isimlerin kongrelerden kongrelere gelmek dışında yapmış oldukları bir katkıyı hatırlamıyorum. Olaya siyasi bir bakış açısı ile baktıkları kanaatindeyim. Oysa kulüpler siyaset üstü birer kurum olmalı, kaldı ki sayın belediye başkanımızın özellikle stadımızın yenilenmesindeki katkılarını az önce ifade etmiştim. Kulübümüzü gerek Belediye Başkanımız Çelikbilek’in nezdinde gerekse kamuyoyu nezdinde düşürdükleri bu durum karşısında elbette sessiz kalmayacağız. Her türlü mekanizmaları çalıştıracağız. Onaların bu yaptıkları yanlarına kar kalmayacak. Hiçte etik olmayan bu müdahaleleri cevapsız kalmayacak. Kamuoyu bunu çok akın bir zamanda görecek. İç huzurumuzu bozan bu kişilerden kulübümüzü arındırmak gerekir. Bir kez daha söylüorum en radikal tebdirleri almaktan çekinmeyeceğiz.

Paşabahçespor’da eni dönem çok sancılı başladı, oysa yeni yönetimin kulüpleri için birçok projesinin olduğunu da yakından biliyoruz. Bu güne kadar Türk futboluna kazandırdıkları yıldız isimler, profesonel futbolcular ile anılan kulüplerini kurumsal anlamda da en üst seviyeye taşımak gibi  bir idealleri var. Şu anda gerek değişik yaş grubu takımlarında  gerekse de futbol okullarında yüzlerce sporcuyu bünesinde barındıran, halen de U16 Yaş Takımı Türkiye Şampiyonası maçları için Çanakkale kentinde olan yeşil-kırmızılı kulüp, birkaç kiçinin sebep olduğu sıkıntı ile boğuşmakta.

Yıllardır altapı takımlarının başarısı, ortaya çıkardığı yıldızlar ile bilinen kulüp tam da yepeni bir maceranın içerisine girmiş ise de tabiri caizsse “Dakika 1 gol 1 “ hadisenin yaşadığı yeni yönetimi ile bakalım bu sancılı süreci nasıl atlatabilecek. Yıllardır spor camiasının içinde olan biri olarak kesinlike samimiyetine güvendiğimiz Coşkun Okur’un bu ilk ciddi sınavını nasıl vereceğini hep birlikte göreceğiz. 

Spor Servisi

Beykozlu Oğuzhan’a Fair-Play özel Ödülü
Önceki Beykozlu Oğuzhan’a Fair-Play özel Ödülü
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz