Eğitim

Çocukların yarıyıl tatil sevinci

Çocukların yarıyıl tatil sevinci
2014.07.17 00:00
| | |
9815

2010–2011 eğitim öğretim yılının ilk yarısı ara karnelerin dağıtılmasıyla birlikte sona erdi...

Anadoluhisarı İlköğretim Okulu’nda yapılan kapanış törenine Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Baki ve Nevin Çalışkan katıldı...

Eğitim gören 630 öğrenci karnelerini alarak 15 günlük tatile girerken düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı.

Açılış konuşmasını Okul Müdürü Nahit Ayaz yaparken  okulun yıl içerisinde yaptığı çalışmaları ile fiziki ve genel durumu hakkında bilgi verdi. Ayaz şöyle konuştu, “geride bıraktığımız 4 ay boyunca sıcak soğuk demeden öğrencilerimizle birlikte hep beraber okul zilinin çalmasını bekledik. Notları iyi olan öğrencileri tebrik ettik ama daha çok çalışmalarını istiyorum. Karnesinde zayıf olan öğrencilerin 15 günlük tatili iyi değerlendirmelerini ve ikinci yarıyıl için daha ciddi hazırlanmalarını umuyorum.”İlçe Kaymakamı Aydın Ergün ise kısa bir konuşma yaparak karnesi zayıf olan öğrencilerin velilerini uyardı. Ergün zayıf karnenin aile içi şiddete yol açtığına değinirken, “çocuklar zayıf karneyi ailelerine göstermeye korkuyorlar. Eve gitmek istemiyorlar. Hatta bundan dolayı maalesef intihar eden yavrularımız dahi var. Çocuklarımızı ve kendimizi zayıf olan karneleri düzeltebileceklerine inandırmalıyız” şeklinde konuştu.

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün Beykoz’da yapılacak olan ve kısa bir süre içerisinde hizmete açılması planlanan okullardan ve eğitim projelerinden de bahsederken Beykoz’da eğitim konusunda önemli bir değişim yaşandığının altını çizdi. Ergün konuşmasının son bölümünde eğitimcilere teşekkür etti.

Dost Beykoz

Anahtar Kelimeler: İlköğretim Okulu, Anadoluhisarı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"