Çocukların Bayramı için Beykoz’da kim ne mesaj verdi?

  • 0
  • 12553
Çocukların Bayramı için Beykoz’da kim ne mesaj verdi?

Koronavirüs salgını nedeniyle diğer yıllara oranla sönük geçen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için idari erkan ve siyasiler kutlama mesajları yayınladı.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, belediye Başkanı Murat Aydın ve idari erkanın diğer üyeleri ile birlikte siyasi parti temsilcileri de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için kutlama mesajlarını kamuoyuyla paylaştı.

Kaymakam Ahmet Katırcı: “Bu bayram evdeyiz çocuklar”

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, “Bu bayram evdeyiz sevgili çocuklar” diye başladığı mesajında şunları söyledi: “Bayramımızı okullarımızda, meydanlarımızda kutlayamıyoruz. Okullarımızda meydanlarımızda sizin cıvıltınızı, sizin seslerinizi, rengarenk kıyafetlerinizle gülen yüzünüzü görmeyi çok özledik.

Ancak, Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, dünyada çocuklarına ve dünya çocuklarına Bayram armağan edebilmiş tek ülke olan Türkiye Cumhuriyeti'nde, daha nice bayramları birlikte kutlayacağız, sizler sizin yavrularınızla birlikte kutlayacaksınız. Onun için bu bayramda Bayram coşkusunu evlerimizde, yüreklerimizde yaşayacağız. Evde kalın, sağlıkla kalın, mutlu kalın güzel yavrularım.
Hepinizin teker teker gözlerinizden öpüyorum.

Beykoz Kaymakamı ayrıca, bu akşam saat tam 21.00 evlerin balkonlarından İstiklal Marşı’nın okunacağını hatırlatarak, herkesin elinde Türk Bayrağı olmasını istedi. Kaymakam Katırcı, “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun” dedi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç

Bağımsızlığımızın teminatı Meclisimizin 100. yıl dönümünü ve çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, bu uğurda can veren tüm şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz. Milli irade yolunda güçlü Türkiye için nice 100 yıllara...

Tüm çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’da yayınladığı 23 Nisan mesajında, “çocuklar neredeyse bayram oradadır” ifadelerine yer vererek şöyle dedi:

Gazi Meclisimizin 100. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun!

Çocuklar neredeyse bayram oradadır. Çocuklarımızın sokaklarda, okullarda olduğu, özgür ve güçlü bir Türkiye'de yaşanacak nice bayramlara...

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100. yılı kutlu olsun!

TBMM’nin kuruluşunun 100. yılında, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tam bağımsızlık ve milli egemenlik için mücadele eden tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum.

Haydi! Sen de pencereni bayraklarla, resimlerle doldur... Pencerelerde, balkonlardayız! Nice 100 yıllara! Yaşasın 23 Nisan! Yaşasın Cumhuriyet!

MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman

Bütün çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ayrı ayrı kutluyorum. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımın, açılışının 100. Yılını kutladığımız TBMM’ni nice yüz yıllar daha payidar kılacağında inanıyor, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm yol arkadaşlarını saygı ve minnetle yad ediyoruz. Bayramınız kutlu olsun kutlu olsun çocuklar.

İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir

“Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz, kendinizin ne kadar önemli, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız.”

Mustafa Kemal ATATÜRK

Sadece büyük bir lider böyle anlamlı bir günü tüm dünya çocuklarına armağan eder ve sadece büyük bir lider küçük kalplere ülkesinin geleceğini emanet eder. İşte bu yüzden masal kahramanlarına hiç ihtiyaç duymadık. Büyük önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ulusal Egemenliğimizin 100. yılı kutlu olsun!

Öte yandan Beykoz’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için birçok iş yeri ve evde Türk Bayrağı asıldı. Okul ortamından uzak kalan ve arkadaşlarının özlemiyle kutlayan çocuklar 23 Nisan ile ilgili şiirler okuyarak,  görüntülerini sosyal medya platformlarında paylaştı.

Haber Merkezi

Beykoz’da 23 Nisan Kutlamaları
Önceki Beykoz’da 23 Nisan Kutlamaları
Gazeteci Özlem Gürses'ten iddialı Beykoz çıkışı
Sonraki Gazeteci Özlem Gürses'ten iddialı Beykoz çıkışı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz