Kültür

Çocuklar, gençler, büyükler… Herkes Beykoz Çayırı’na

Çocuklar, gençler, büyükler… Herkes Beykoz Çayırı’na
14.06.2016 00:16
| | |
5229

Foto galeri

Beykoz Belediyesi’nin, Beykoz Çayırı’nda Ramazan ayına özgü etkinlikleri her akşam toplumun farklı bir kesimini ağırlıyor…

Kimi akşam, büyükler için yazlık sinema kurulurken, kimi akşamsa animasyon gösterileriyle çocukların gönlü alınıyor. Bu arada Beykoz Çayırı’nda kurulan standlarda ise hem alış veriş hem de tadımlık yöre gıdaları vaktiniz daha anlamlı geçirmenize neden oluyor.

Beykoz Sokak İftarları’yla her akşam sosyal birlikteliğe sahne olurken, iftar sonrası düzenlenen etkinlik ve konserlerle Ramazan sevinci Beykoz Çayırı’nda ayrıca devam ediyor.

Çocuklar İçin Animasyon Gösterileri

Ramazan’ın neşesi çocuklar için Hacivat Karagöz, Kukla Tiyatrosu, Nasreddin Hoca ve Ortaoyunu gibi geleneksel eğlencelerin yanı sıra öğretici ve eğlenceli yarışmalar da sergileniyor. Ayrıca Ramazan Etkinlikleri çerçevesinde sohbet, konser, şiir dinletileriyle manevi dünyamız aydınlatılıyor. 10 Haziran Cuma akşamı Beykoz Çayırı’nda ilk olarak çocuklar için animasyon gösterisi düzenlendi. Etkinlik, Mutasavvıf Tuğrul İnançer sohbeti, 11 Haziran Akşamı ise ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu sohbeti ve 12 Haziran’da Tasavvuf ve Türk Sanat müziği sanatçısı Ahmet Özhan konseriyle devam etti.

Tuğrul İnançer Rasullullah’ı Anlattı

Kur’an-ı Kerimden ayetler ışığında Peygamberimizin örnek yaşantısından kesitler aktaran İlahiyatçı-yazar Tuğrul İnançer’i  Beykoz Çayırı’nı dolduran vatandaşlar ilgiyle dinledi. İnançer, Rasulullah aşkıyla dolu sohbetinde, tefekkür etmenin önemine değindi.

Beykoz Çayırı'nda Nihat Hatipoğlu Sohbeti

Hoş sohbetleriyle tanınan İlahiyatçı-yazar Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu Beykoz'da  ağırlandı. Hatipoğlu, Peygamber Efendimiz’in ve sahabenin hayatından çok özel kesitler aktardı. Beykoz'da ilgiyle izlenen Hatipoğlu’nun duasına ilçe sakinleri hep birlikte eşlik etti.  

Ahmet Özhan Konseri

Ramazan etkinlikleri kapsamında Beykoz Çayırı’nda tasavvuf müziğinin güçlü ismi Ahmet Özhan da konser verdi. Hilal TV’den canlı yayınlanan programda Tasavvuf musikisi ve ilahiler seslendiren Özhan, 11 ayın sultanı Ramazan’da Beykozlularla bir araya gelmekten mutlu olduğunu söyleyerek, “Bu geceyi bize hazırlayan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e çok teşekkür ediyorum. Bir olalım, birlikte yaşayalım, sizlere gönül dolusu sevgiler sunuyorum” dedi.

BEYKOZ ÇAYIR RAMAZAN ETKİNLİKLERİ PROGRAM AKIŞI İÇİN TIKLAYINIZ

BEYKOZ BELEDİYESİ SOKAK İFTARLARI PROGRAM CETVELİ İÇİN TIKLAYINIZ 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Gazete, Beykoz Çayır, yazlık Sinema, Animasyon

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"