Çocuk Şenliği Çavuşbaşı’nda final yaptı

  • 2014.07.17 00:00
  • Güncelleme: 18.05.2011 00:11
  • Okunma: 9674 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi tarafından, okul öncesi eğitime ilgi çekmek amacıyla yapılan Çocuk Şenliği Gençlik Festivali finali Beykoz Belediyesi Çavuşbaşı Ek Hizmet Binası’nın bahçesinde yapıldı.
Çocuk Şenliği Çavuşbaşı’nda final yaptı

4 Mayıs 2011 günü başlayan Çocuk Şenliği kapsamında ilk program Beykoz Belediyesi Pazar yeri otoparkında, ikinci program 12 Mayıs 2011’de Beykoz Belediyesi tören alanında 3. program ise 17 Mayıs günü Çavuşbaşı’nda yapıldı.

Aileler okul öncesi eğitimi ciddiye alın

Beykoz’un üç bölgesinde yapılan Çocuk Şenliği’ne duyulan ilgi dikkati çekerken, yapılan konuşmalarda ise ailelerin okul öncesi eğitimi önemsemeleri gerektiğine vurgu yapıldı…

Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı ile başlayan Çavuşbaşı’nda ki programın anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Barış Ünlü yaptı.

Okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması maksadıyla bu şenliğin organize edildiğini kaydederek, okul öncesi eğitimin önemine vurgu yapan Barış Ünlü, 0-6 yaş arasının çocuğun en hızlı büyüdüğü dönem olduğuna değindi.

Ünlü, çocukların beyin yapılarının 2/3’lük bölümünün 0-4 yaş arasında geliştiğini ve çocukların bu yaş aralığında, sosyal ve duygusal gelişime, zekâ gelişimine, sözel zihinsel ve fiziksel gelişime daha yetkin olduklarını vurguladı.

“Okul öncesi eğitim başlangıçta çok önemlidir. Beykoz eğitim anlamında ciddi ilerleme kaydetti. Bu gelişimin en önemli mimarı Beykoz Kaymakamı Sayın beydir… O eğitime çok önem veriyor” şeklinde konuşan  Barış Ünlü, Kaymakamımızın emri ile okul öncesi eğitim programlarına hızla başladıklarını ve geçen yıla kadar hiç ana okulu olmayan Beykoz’da şu anda 4 tane yeni anaokulu olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından anaokulunun minik öğrencileri gösterilerini sergilerken, Çavuşbaşı Çok Programlı Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencilerinin sunumlarıyla programa devam edildi.

Şenlikte yer alan öğrencilerin anaokulları ise şunlardan oluştu.

Zübeyde Hanım Anaokulu,

Ahmet Akça İ.Ö.O Anasınıfı,

Çavuşbaşı Çok Programlı Lise Uygulama Anaokulu,

Gündoğdu Nene Hatun Anaokulu,

Rüzgarlıbahçe İ.Ö.O Anasınıfı,

Türker İnanoğlu İ.Ö.O Anasınıfı,

Yavuz Selim Ana Okulları.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Çavuşbaşı

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz