Çocuk özlemlerini 23 Nisan dindiriyor

  • 0
  • 7675
Çocuk özlemlerini 23 Nisan dindiriyor
Çocuk özlemlerini 23 Nisan dindiriyor
Çocuk özlemlerini 23 Nisan dindiriyor
Çocuk özlemlerini 23 Nisan dindiriyor
Çocuk özlemlerini 23 Nisan dindiriyor
Çocuk özlemlerini 23 Nisan dindiriyor

Hiç çocukları olmayan Feride-Yücel Delice çifti, tam 4 yıldır Beykoz Çiğdem Mahallesi'nde yaşayan çocuklarla birlikte 23 Nisan Bayramını kutluyor.

Boğaz'ın İncisi Beykoz'da dini ve milli bayramlar bir başka güzel yaşanıyor. Her yıl Ramazan ayında Beykoz Belediyesi tarafından ilçenin 45 mahallesinde açılan Gönül Sofraları halkı birbirine kenetlerken, mahallelerde vatandaşların bir araya gelerek kendileri de sofra kurmaları, ikrama lezzet katıyor. Çiğdem Mahallesi Karagöz Sırtı Malik Çıkmazı Sokak'ta ise tam 4 bayramdır 23 Nisan coşkusu, çocuksuz bir ailenin katkılarıyla kutlanıyor. Geçmişte öğretmenlik de yapmış olan Yücel Delice adlı emekli vatandaş, eşi Feride Uzun Delice ile birlikte el ele veriyor, gün boyu eğlencenin olduğu bir etkinlik düzenliyor. Mahallelinin de evde pişirdiği yiyeceklerle katkı sağladığı kutlamalar, akşam saatlerine kadar çocuk kahkahalarıyla devam ediyor. Kısacası Beykoz'da hem dini hem de milli bayramlar, bir başka güzel kokuyor; bir başka güzel kutlanıyor.

Çiğdem Mahallesi Malik Çıkmazı Sokak'ta oturan ve aslen Beykozlu olan Delice çifti, Türkiye'de daha önce hiç denenmemiş bir işin altına 4 yıldır aşkla imza atıyor. Sabahın erken saatlerinde kalkarak, mahalleye amfi kuran Feride-Yücel Delice çifti, hazırladıkları yiyecekleri ve hediyeleri de mahallenin çocuklarıyla paylaşıyor. Resmi bir tören havasında geçen 23 Nisan kutlamaları öncesinde Saygı Duruşu'nda bulunuluyor ve İstiklâl Marşı da okunuyor. Eğlencenin başlamasıyla birlikte ise palyaçolar eşliğinde mahallenin çocukları toplaşıyor ve müzik eşliğinde gönlünce eğlenmenin tadını çıkarıyor. Mahallenin çocuklarının yanı sıra aileleri de kutlamalara katılıyor ve evlerinde yaptıkları yiyecekleri beraberinde getirerek, Delice çiftinin emeklerine katkı sunuyor.

Dost Beykoz'a özel bir açıklama yapan etkinliğin fikir annesi Feride Uzun Delice, şunları söylüyor:

'Mahalledeki kutlamada, şarkılar söylendi, şiirler okundu ve kitap hediye edildi...'

"Biz bu etkinliği 4 yıldır düzenli olarak yapıyoruz. Mahalledeki çocukların yanı sıra komşu ilçelerden gelenler de oluyor. Çocuklarla gün boyu neşeli bir şekilde 23 Nisan coşkusunu yaşamaya çalışıyoruz. Ben aslen Paşabahçeliyim. Eşim de Beykoz Yalıköy'lü... Çiğdem'de Malik Çıkmazı Sokak'ta yaklaşık 9 yıldır yaşıyoruz. Bu etkinliği 4 yıl önce yaptığımızda, bu denli ilgi gösterileceğini tahmin etmemiştik. Ancak gördük ki, sağolsunlar, hem mahalleden komşularımız hem de uzaklardan gelen dostlarımız, doya doya 23 Nisan Çocuk Bayramı'nı kutlamak için bize 4 yıl boyunca destek verdi.

Bu yıl da eğlencelerimiz oldu, hediyeler dağıttık. ADD Beykoz Şube Başkanı Mualla Sertdemir ve yine ADD'den Hafize Taykan, kutlamalarımıza gelerek bizleri onurlandırdılar ve kitap hediyeleriyle de çocuklarımızı sevindirdiler. Şarkıların söylendiği, şiirlerin okunduğu 23 Nisan'ı doyasıya kutladık. Komşularımızın da desteğiyle, açık büfe hazırladık ve yiyeceğimizi paylaştık. Umarım bizim Beykoz'da başardığımız bu komşuluk ruhunu, diğer ilçelerde ve hatta ülke genelinde de herkes yaşasın."

Haber Merkezi

İki bucuk yaşında Zehra'nın bacağı koptu
Önceki İki bucuk yaşında Zehra'nın bacağı koptu
Beykoz’da depreme dayanıksız cami ibadete kapatıldı
Sonraki Beykoz’da depreme dayanıksız cami ibadete kapatıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz