Tüp bebekte erken başvuru önemli

  • 26.02.2015 15:05
  • Güncelleme: 26.02.2015 16:49
  • Okunma: 8563 kez
  • Yorum: 0
Çocuk sahibi olmak isteyen çiftleri bilgilendirmeye yönelik düzenlenen Tüp Bebek ve Kısırlık Tedavisi Semineri'nde, tedavi teknikleri hakkında bilgi aktarıldı.
Tüp bebekte erken başvuru önemli

Beykoz Belediyesi, Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER) ve Yeditepe Üniversitesi Hastanesi işbirliğiyle düzenlenen “Kısırlık ve Tüp Bebek Tedavileri Toplantısı” seminerinde tüp bebek yönteminin uygulama şekli, başarı oranı, yasal zemini  gibi konularda bilgiler verildi. 

Beykoz Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin katılım gösterdiği seminere Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Tüp Bebek Merkezi Direktörü Prof. Dr. Cem Fıçıcıoğlu ve Çider Başkanı Sibel Tuzcu konuşmacı olarak katıldı.

Programın açılış konuşmasını slayt sunum eşliğinde yapan ÇİDER Başkanı Sibel Tuzcu yaşamdan örnekler vererek, çevresel nedenlerle tüp bebek tedavisi olması gerekenlerin utandıkları bu durumu aşmak için dernek olarak bilgilendirme seminerleri düzenlediklerini söyledi. 

Güncel Teknikler Aktarıldı

Toplantıya katılan konukların “Neden Anne Olamıyorum?” sorusuna Prof.Dr. Cem Fıçıcıoğlu “Kısırlık ve Tüp Bebek Tedavileri Nasıl Başarılı Olur” konusunu anlatarak, tüp bebek tedavilerindeki uygulamaları, son tedavi teknikleri e ilçe sakinlerine aktararak bilgilendirme yaptı.

Seminerde doğal yollardan çocuk sahibi olamayan çiftler için alternatif olan tüp bebek yöntemi ve tedavi süreçleri ile ilgili aydınlatıcı bilgiler veren  Prof. Dr. Cem Fıçıcıoğlu bu tür tedavilerde erken başvurunun başarıyı yükselteceğine değinerek yaş faktörüne dikkat çekti.

Ardından katılımcıların sorularını tek tek cevaplayan Fıçıcıoğlu, ve Çider Başkanı Sibel Tuzcu, ve Beykoz Belediyesi yetkililerine, programda emeği geçenlere ve katılmcılara tek tek teşekkür etti.

Program sonunda katılımcılar arasından yapılan çekilişle bir kişiye tüp bebek tedavisi hediye edildi.

Çider (Çocuk İstiyorum Derneği) sitesi: www.cocukistiyorum.com

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi: www.yeditepehastanesi.com.tr

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz