Çiğdem Halkı İmarı Sordu Başkan Çelikbilek Yanıtladı

  • 0
  • 8849
Çiğdem Halkı İmarı Sordu Başkan Çelikbilek Yanıtladı
Çiğdem Halkı İmarı Sordu Başkan Çelikbilek Yanıtladı
Çiğdem Halkı İmarı Sordu Başkan Çelikbilek Yanıtladı
Çiğdem Halkı İmarı Sordu Başkan Çelikbilek Yanıtladı
Çiğdem Halkı İmarı Sordu Başkan Çelikbilek Yanıtladı

Çiğdem Mahallesi sakinleriyle Halk Meclisi’nde buluşan Beykoz Belediye Başkanı Çelikbilek vatandaşların merak ettiği soruları yanıtladı.

I. Etap imar planlarının İBB Meclisi tarafından onaylanmasıyla imar sorunu büyük ölçüde çözülen Çiğdem Mahallesi'ndeki  Merkez Cami lokalinde yapılan Halk Meclisi’ne, Çelikbilek, yardımcıları birim müdürleri ve meclis üyeleri ile birlikte katıldı.

Başkan Çelikbilek: “Beykoz’da mülkiyet sorunu çözdük”

Çiğdem sakinleriyle buluşmasında ilk olarak ilçedeki imar ve mülkiyet süreci hakkında bilgi veren Başkan Çelikbilek: “Göreve geldiğimizde yaptırdığımız anketlerde Beykoz’da ilk sorun mülkiyet ikinci sorun imardı. 2/B tapularıyla, İBB arazilerinin takasıyla, Vakıf arazilerinin vatandaşa kazandırılmasıyla bugün Beykoz’da mülkiyet artık sorun olmaktan çıktı. Milli Emlak Arazileri’nin devri yoluyla ilçe sakinlerimize satışını sağladık. Bu araziler halka çok zor verilen arazilerdir. Tarihi Kışla Binası’nı takas yoluyla 3 bin aileyi tapu sahibi yaptık. Bizim hizmet düsturumuzda vatandaşların güveni, rahatı ve huzuru esastır.” dedi.  

Başkan Çelikbilek: “Kimsenin Beykozluları huzursuz etmeye hakkı yok” 

Kendilerinin Beykozluların yıllardır bekledikleri imar ve mülkiyet çalışmalarını çözmek için gayretle çalışırken muhalefetin arazide halkın aklını karıştırmak için iş başında olduğunu hatırlatan Başkan Çelikbilek: “Biz Beykozluları tapu sahibi yapmak için gece gündüz çalışırken, vatandaşa tapularınız sahte dediler. Tapuları Belediye vermiyor, devletin en güvenilir kurumu olan Tapu Kadastro Müdürlüğü veriyor. Devletin verdiği tapu sahte olur mu? Kim bu tapulara sahte diyorsa asıl sahtekâr onlardır. Kimsenin Beykozluları huzursuz etmeye hakkı yok” şeklinde konuştu.

Çiğdem’e Adil Plan, 5 Kat İmar

Çiğdemin Mahallesi’nin 1/5000’lik ve 1/1000’lik Uygulama İmar Planı’yla ilgili bilgi veren Başkan Yardımcısı Eyüp Salih Elmas ise: “İmar planı çalışmalarımızı Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in ‘Beykozlu yerinde kalacak, kimse mağdur olmayacak’ talimatıyla yürüttük. Eski planlarda kat sayısı 2 iken saha ve hane analizleriyle ve kurullarda çetin mücadeleler vererek ilçe sakinlerinin lehine olacak şekilde kat sayısını 5’e çıkardık. Her parselde adilane, kimsenin yanındaki parsel malikinden, komşusundan 1 m2 fazla terki olmadan imar planı yaptık.  Yeşil alanlarla mevcut imarlı yerleri harmanladık. Sizlerin yaşam alanlarını koruduk. Vatandaşı hak kaybına uğratmadan bir plan hazırladık. Artık Çiğdem’de her bir taşınmaza imar verebileceğiz” şeklinde vatandaşın lehine yapılan çalışmaları anlattı.

Başkan Çelikbilek: “2. İhaleyi Açarsak Vatandaş Mağdur Olur”

İBB arazilerinde yaşayan ve 2013’teki ihalede arazilerini alamayan vatandaşların 2. İhale talebine yanıt veren Başkan Çelikbilek:  “Bu arazilerin satışı için ihale açarsak, kamu alanları da satışa çıkmış olacak. Bu durumda Çiğdem halkı mağdur olacak. Bu bir süreç ve hep birlikte bekleyip neticesini göreceğiz. Burada inşaat faaliyeti yapacak firmalar bana gelecek olursa ancak o zaman sizin lehinize girişimlerimiz olabilir. ”dedi.

Başkan Çelikbilek: “Çiğdem, Hizmet Binasına Kavuşacak”

Çiğdem Mahallesi’nde asfaltı, merdiveni, taş kaplama çalışmasıyla hizmet verilmeyen sokağın kalmadığını ifade eden Başkan Çelikbilek: “Mahallemizin yüzde 80’ine hizmet götürdük. İçinde aile sağlığı merkezi, kültür merkezi, muhtarlık binası, hanımlar için spor salonlarının olduğu, imar planı çalışmaları nedeniyle bekleyen hizmet binasını da yapacağız. Çiğdem İlkokulu eski mezarlık alanında kaldığı için Boğaziçi İmar Müdürlüğünün vereceği ruhsatın ardından inşasına başlanacak.” şeklinde müjde de verdi. 

Haber Merkezi

Başkomutan, Beykoz Çavuşbaşı'nda da anıldı
Önceki Başkomutan, Beykoz Çavuşbaşı'nda da anıldı
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu