Siyaset

CHP yine reddetti

CHP yine reddetti
2014.09.02 00:00
| | |
7808

Beykoz Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısına CHP’nin 2-B parsellerinin belediyeye devri için gereken borçlanma yetkisine verdiği ret oyu damga vurdu.

Beykoz Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tarafından yönetilen Aralık ayı olağan oturumu açılış ve yoklama ile başlarken, Meclisin en devamsız üyesi olma özelliğini taşıyan CHP’li Halit Kılıç’ın oturuma katılmadığı görüldü.

Gündeme ilişkin teklifler görüşülüp oylandıktan sonra sıra gündemde olmayan müdürlük teklifine geldi. Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü’nün teklifi Özel Proje Alanları’nda kalan parsellerle ilgili Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e yetki verilmesini içeriyordu.

“Devirleri alıp hemen vatandaşlarımıza satışı gerçekleştireceğiz”

Müdürlük teklifiyle ilgili açıklama yapan Başkan Çelikbilek“arkadaşlar bu bir borçlanma teklifidir. 9 mahallemize ait 220 milyon TL’yi bulan ve % 20’si peşin ödenmesi gereken 10734 ama kullanıcısı sayısı 13 bini geçen tapuların devrini alıyoruz. Bu nedenle sadece bu sefer mahsus olmak üzere bu borçlanma yetkisini almamız gerekiyor. Bu rakam yaklaşık olarak 40 milyon TL tutuyor. İller Bankası’ndan kredi alarak bu meblağı yatıracağız ki devirleri alalım ve 13 binden fazla vatandaşımızı tapu sahibi yapalım. İnşallah bugün bu teklifin onaylanmasıyla Perşembe günü süreci tamamlayıp 9-15 Aralık arasında devirleri alacağız. Hemen ardından Ocak ayında vatandaşlarımıza tapularını vermeye başlayacağız”cümleleriyle borçlanma yetkisinin gerekliliğini ve nedenlerini sıraladı.

CHP ret oyu verdi

9 mahalleyi kapsayan Özel Proje Alanları’nın Beykoz Belediyesi’ne devri için Belediyetarafından hazineye yatırılması gereken 40 milyon TL peşinat için İller Bankası’ndan kredi kullanılmasına yetki verilmesine yönelik yapılan oylamaya ret oyu veren CHP Grubunun bu tavrı meclis locasındaki vatandaşlarda şaşkınlığa yol açtı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek“sizden beklediğim tutumu sergilediniz. Hiç şaşırtmadınız beni” diyerek tepkisini belirtti.  

Teklif AK Parti’nin oylarıyla kabul edildi…

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: 2B, AK Parti, Arazi, CHP, Kredi, Meclis, Red, Yetki, Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediyesi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"