CHP üç vekilini Beykoz'a gönderdi…

  • 1
  • 10723
CHP üç vekilini Beykoz'a gönderdi…
CHP üç vekilini Beykoz'a gönderdi…
CHP üç vekilini Beykoz'a gönderdi…
CHP üç vekilini Beykoz'a gönderdi…
CHP üç vekilini Beykoz'a gönderdi…
CHP üç vekilini Beykoz'a gönderdi…
CHP üç vekilini Beykoz'a gönderdi…
CHP üç vekilini Beykoz'a gönderdi…
CHP üç vekilini Beykoz'a gönderdi…
CHP üç vekilini Beykoz'a gönderdi…
CHP üç vekilini Beykoz'a gönderdi…
CHP üç vekilini Beykoz'a gönderdi…
CHP üç vekilini Beykoz'a gönderdi…
CHP üç vekilini Beykoz'a gönderdi…
CHP üç vekilini Beykoz'a gönderdi…
CHP üç vekilini Beykoz'a gönderdi…
CHP üç vekilini Beykoz'a gönderdi…
CHP üç vekilini Beykoz'a gönderdi…
CHP üç vekilini Beykoz'a gönderdi…
CHP üç vekilini Beykoz'a gönderdi…
CHP üç vekilini Beykoz'a gönderdi…
CHP üç vekilini Beykoz'a gönderdi…
CHP üç vekilini Beykoz'a gönderdi…

CHP Beykoz İlçe Teşkilatı, İncirköy İrtibat Bürosu milletvekillerinin katılımıyla açıldı. Açılışa, Akif Hamzaçebi, Onursal Adıgüzel ve Barış Yarkadaş katıldı.

CHP Beykoz İlçe Teşkilatı, İncirköy İrtibat Bürosu milletvekillerinin katılımıyla açtı. Açılışa, Akif Hamzaçebi, Onursal Adıgüzel ve Barış Yarkadaş katıldı.

Türkiye'de yenilenen Genel Seçimler de 1 Kasım heyecanı sürerken, siyasi partiler seçim irtibat bürolarını yeniden işler hale getirmeye başladı. Daha önce 7 Haziran Seçimleri için İncirköy'de Seçim İrtibat Bürosu açan CHP Beykoz, aynı yerin açılışını bu kez 1 Kasım seçimleri için yaptı. Hem Beykoz İlçe Teşkilatı'ndan hem de Beykoz Belediyesi'nin CHP'li üyelerinden kalabalık bir katılımın gözlendiği açılış töreninde 3 CHP'li Milletvekili de hazır bulundu.

CHP'nin İstanbul 1. Bölge Milletvekilleri ve 1 Kasım Adayları Mehmet Akif Hamzaçebi, Onursal Adıgüzel ve Barış Yarkadaş İncirköy Seçim İrtibat Bürosu açılışına katılırken, daha önce 7 Haziran'da Kadir Gökmen Öğüt'ün ardından 14. sırada aday gösterilen ancak seçilemeyen Cem Haydar Bektaş da açılışta hazır bulundu. 1 Kasım Genel Seçimleri'nde de aynı sıradan aday gösterilen CHP Milletvekili Adayı Bektaş, "Biz 2014 Yerel Seçimleri'nde İstanbul 1. Bölge'de 1 milyon 256 bin küsur oy aldık. Daha sonra 5 milyon yeni seçmen katılmasına rağmen biz, 7 Haziran seçimlerinde 1. Bölge'de 985 bin oy aldık. Yani 1 milyonu bile alamadık. 11. sıra Milletvekilimiz sınırda girdi. Eğer AKP 5 bin oy daha fazla alsaydı, 15. milletvekilini çıkaracaktı. Kimse rehavete kapılmasın! Şimdi 2014 seçimlerinde aldığımız oy, 7 Haziran'da 300 bin eksildi. Bu oyun 100 bininin MHP'ye 200 bininin de HDP'ye gittiği söyleniyor. Şimdi biz b u oyları nasıl geri getireceğiz, bunun hesabını yapın" dedi.

Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan'ın evsahipliğinde Beykoz'a gelen 3 milletvekili, CHP Beykoz İncirköy Seçim İrtibat Bürosu'nun açılışına katıldı. Sırayla konuşma da yapan vekillerden önce açılış konuşmasını ise CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan gerçekleştirdi. Seçimlerde Beykozlulara, CHP'nin düşüncelerini ve ideolojilerini anlatacaklarını kaydeden Arıkan, ilk kez kamuoyuna açık bir yerde Arapça konuşurken, şunları söyledi:

'Şevket Arıkan, konuşmasında Arapça alıntı yaptı...'

"Artık AKP iktidarı bu ülkede bir zulüm haline geldi. Size geçmişte yaşanan bir dinsel olayla ilgili bir paylaşımda bulunmak istiyorum. Yunus balığı, Yunus Peygamberi yuttuğu zaman Yunus Peygamber, 'Lâ ilâhe illâhu ente sübhaneke innî küntü minez-zâlim... Yâ Resûllallah... Ben kime ne zalimlik yaptım ki, sen bana bu zulmü verdin?' anlamında bir serzenişte bulunuyor. Sevgili İncirköylüler... Sevgili Beykozlu hemşerilerim... Değerli demokratlar... 13 yıldır bu ilçe halkı, AKP'yi tek başına iktidar etmekten başka ne kusur işledi? Her seçimde oy verdi. Bir önceki seçime göre oyunu artırarak verdi ama AKP iktidarı, özellikle dar gelirlilere, emeklilere, asgari ücretlilere, çiftçilere, köylülere, öğrencilere yaşamı zulüm haline getirdi. Bu zulme artık Cumhuriyet Halk PArtisi iktidarıyla dur demek durumundayız".

CHP Milletvekili Barış Yarkadaş: “Asıl yargılanması gereken Bilal Erdoğan’dır!”

İlçe Başkanı Şevket Arıkan'ın ardından Milletvekillerinden ilk sözü Onursal Adıgüzel aldı ve daha önce temayül yoklamalarında kendisini 1. olarak seçen tek ilçe olan Beykoz'da vatandaşlara seslendi. 1 Kasım seçimlerinden CHP'nin başarıyla çıkacağını kaydeden CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, kısa tuttuğu konuşmasının ardından mikrofonu bir diğer Milletvekili Barış Yarkadaş'a devretti. Attığı bir twitt nedeniyle 10 yıl cezayla yargılanan Sedef Kabaş'ın duruşmasından geldiğini dile getiren CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "Sedef Kabaş, attığı twitten dolayı yargılanırken, kaçmadı. Üstelik dava açan kişi İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı'ydı ve ceza alması muhtemeldi Sedef'in... Buna rağmen bir yere gitmedi. Peki, 17-25 Aralık'ın şüphelilerinden olan Bilal Erdoğan nerede? Biz sabahleyin Sedef Kabaş ile Çağlayan'daydık; Bilal Erdoğan'ın ise İtalya'da olduğunu öğrendik. Bu sabah Adliye önünde söyledim: 'Burada asıl yargılanması gereken Bilal Erdoğan'dır' dedim. Sedef Kabaş Çağlayan'da Bilal Erdoğan İtalya'da... Bu mu sizin adaletiniz?"

Son olarak konuşan CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi 7 Haziran seçimlerine ve kurulamayan koalisyona vurgu yaparak başladığı konuşmasında, şunları anlattı:

Mehmet Akif Hamzaçebi: “AKP’ye verilecek her oy, Davutoğlu’nun Başbakanlığı’nı sona erdirecek ve Erdoğan’ı Başkan yapacak!”

"Türkiye 7 Haziran'da bir seçim yaptı. 7 Haziran'dan sonra 5 ay geçmeden 1 Kasım'da bir seçim daha yapıyor. Cumhuriyet tarihinde hiç olmadığı bir şekilde, bir seçimin hemen sonrasında yeni bir genel seçim yaşıyoruz. Anayasa'nın Cumhurbaşkanlarına vermiş olduğu herhangi bir şekilde bir istikrarsızlık olması, bir Hükümet kurulamaması halinde yeni bir Hükümet kurabilmek amacıyla Parlamento'yu ve siyasi partileri Hükümet kurmaya mecbur etmek amacıyla Cumhurbaşkanına verilen yetki, Cumhurbaşkanı tarafından tam tersi bir amaçla; Hükümet kurulmaması-kurdurulmaması yönünde kullanıldı.

7 Haziran'da millet iradesini ortaya koydu: 'Bir koalisyon iktidarı, koalisyon hükümeti istiyorum!' dedi... 'Adalet ve Kalkınma Partisi'ne tek başına Hükümet kurma yetkisini vermiyorum!' dedi. Bu mesaj açıktır. Bu sonucu beğenmeyenler, demokrasiyi içlerine sindirememiş olanlardır. Demokrasiyi içlerine sindirememiş olanlar, görünüşte özgürlükçü görünenler, demokrat görünenler, bağımsız yargıyı savunuyor gibi görünenler, gerçekte demokrasiyi savunmuyorlar, özgürlükleri savunmuyorlar, bağımsız yargıyı savunmuyorlar. Onların, daha doğrusu tek bir kişinin; Türkiye'de tek bir hedefi var: Türkiye'yi Başkanlık Sistemi'ne taşımak... Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Genel Başkanı ve Başbakan Sayın Davutoğlu da seçim bildirgesine Başkanlık Sistemi'ni koymak suretiyle, seçilmesi halinde kendisinin Başbakanlığı'na son verecek bir Genel Başkan olmayı kabul etmiştir. AKP'ye verilecek her oy, Davutoğlu'nun Başbakanlığı'nı sona erdirmek, Sayın Erdoğan'ı Başkan yapmak üzere verilen oy demektir. Bununla siyasi tarihimizde ilk defa karşılaşıyoruz.”

Konuşmasına, 7 Haziran seçimlerinde CHP’nin verdiği vaatlerle devam eden CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, bu sırada AK Parti’yle yapılan koalisyon görüşmelerine de değindi. Koalisyon görüşmeleri sırasında CHP kanadının anlattıklarını, AK Partililerin 1 Kasım Seçim Bildirgesi’ne aldığını iddia eden Mehmet Akif Hamzaçebi, şunları kaydetti:

CHP İstanbul Milletvekili Hamzaçebi, AK Parti’yi eleştirdi: “CHP’nin vaatlerine sarıldılar!”

Biz 7 Haziran öncesinde neyi vaat ettiysek, Sayın Davutoğlu 'Kaynak yok, bunlar yapamazlar... Para nerede?' dedi. Sayın Maliye Bakanı bir açıklamada bulundu: 'Bunlar olursa ekonomi çöker! Bunları yaptığı takdirde ben oyumu Cumhuriyet Halk Partisi'ne vereceğim!' dedi. Ne dedi Cumhuriyet Halk Partisi? Emekliye 2 maaş ikramiye dedi... 800 bin taşeron işçiyi kadroya alma sözü verdi. Çiftçiye vergisiz mazot dedi... Gençlere kredi dedi; iş bulma olanağı dedi... Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu vaatleri için 'Kaynak yok!' diyenler, şimdi Cumhuriyet Halk Partisi'nin vaatlerine sarıldılar... Koalisyon görüşmeleri sırasında bizlerden öğrendiklerini, seçim bildirgelerine yazdılar. Ne yaptılar? Biz 'Asgari ücret bin 500 lira!' demiştik; 'E şimdi bin 500 dersek, Cumhuriyet Halk Partisi'ni kopya etmiş oluruz; bari bin 300 diyelim' dediler. Yani biz bin 500 lira dediğimizde, bütçe açığı 2 katına çıkıyordu; şimdi bin 300 lira olunca bütçe açığı 1 buçuk katına çıkıyor onların hesabına göre..."

Konuşmaların ardından toplu olarak CHP Beykoz İncirköy Seçim İrtibat Bürosu'nun açılışı gerçekleştirildi ve bu sırada katılımcılara etli-pilav dağıtıldı.

Haber Merkezi

Beykoz’da fırtına az kalsın can alıyordu…
Önceki Beykoz’da fırtına az kalsın can alıyordu…
Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Yorumlar (1 Yorum)

Rasim Baskın (9 yıl önce)

Sayın Şevket Arıkan, ayetin mealini yanlış söylemiş. Enbiya Suresi 87.ayetin manası: "Senden başka hak ma’bud (ibadet edilecek) yoktur. Seni tenzih ederim. Şüphesiz ki ben zalimlerden oldum" Ayetin mana olarak aslı böyledir.

Yorum Yaz