CHP Şile İlçe Başkanından belediyeye sınır tepkisi

  • 0
  • 10969
CHP Şile İlçe Başkanından belediyeye sınır tepkisi

CHP Şile İlçe Başkanı İbrahim Çelik, yaptığı basın açıklamasıyla, Şile Belediyesine kırsal mahalle sınırlarını doğru belirleyemediği ve bu yüzden köylerde yaşayanlara yüksek su faturası geldiği iddiasıyla tepki gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şile İlçe Başkanı İbrahim Çelik, Şişli Belediyesine kırsal mahalle sınırlarını doğru belirleyemediği ve bu yüzden köylerde yaşayanlara yüksek su faturası geldiği iddiasıyla eleştirilerde bulundu.

Başkan Çelik, partisinin İlçe Başkanlığında Millet İttifakı partilerinin ilçe başkanlarıyla beraber basın açıklaması düzenledi.

İktidarın, köylünün faydasına olan ne varsa ellerinden aldığını anlatan Çelik, "Köyleri mahalle yaparak birçok imkânlarını alanlar yağ gibi üste çıkmaya çalışıyorlar. Köylerde yaşayanlara gelen yüksek su faturaları bunun son örneği oldu. Bunun tek nedeni Şile Belediyesidir." dedi.

Şile Belediyesi bunu su istimal etti

Başkan Çelik, daha önce yapılan değişiklikle iktidarın köyleri mahalle yaptığını anımsatarak, "Köylülerin indirimli su, vergi muafiyeti gibi avantajları ortadan kaldırdı. 2020'de yapılan değişiklikle köylere kırsal mahalle imkanı sunuldu ve belediyelere bunun sınırlarını belirleme hakkı verildi. Şile Belediyesi bunu suistimal yapmıştır. Aldıkları kararla kırsal mahalle sınırlarını düzgün belirlememiştir." diye konuştu.

Köylere indirimsiz tarife uygulanıyor

Ardından, köylerle kırsalda kalan hanelere indirimsiz tarife uygulanmaya başlandığını kaydeden Çelik, "Bu sınırları belirleyemeyen köyde yaşayanların mağdur olmasını yol açmıştır belediye. Belediye halkı mağdur etmiştir. Yaptığı açıklamada yalan söylüyor. Faturalara bakınca bunun böyle olmadığını görüyoruz. Halkı yanıltıyor." şeklinde konuştu.

Çelik'ten sonra diğer parti başkanları da açıklamada bulundu.

Haber Merkezi

Ortaçeşmespor Beykoz'a 3 gol, 3 puanla döndü
Önceki Ortaçeşmespor Beykoz'a 3 gol, 3 puanla döndü
CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti
Sonraki CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz