CHP örgütü kararını verdi gibi!..

  • 2014.09.02 00:00
  • Güncelleme: 25.11.2013 00:11
  • Okunma: 11087 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın yapmış olduğu aday adayı tanıtım programına partililer yoğun ilgi gösterirken, Dr. Haşım Aydın programın ilgi odağı olmayı başardı.
CHP örgütü kararını verdi gibi!..

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programa CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, İl Yönetim Kurulu Üyesi Füsun Sökmez, STK Başkanları, Mahalle Muhtarlarının hazır bulunurken, Akif Hamza Çebi trafik sorunu nedeniyle programa katılamadı. 

Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, aday adaylarına kendilerini anlatmaları için 15’er dakika süre verileceğini açıkladı. 

Aday adaylarına 15 dakika konuşma süresi 

CHP’nin yaklaşan yerel seçimlerin kazananı belirleyecek bir sınavdan geçtiğini dile getiren Başkan Yavuz, “Bu sınavı hep birlikte başarı ile vereceğimizden kimse kuşku duymamalıdır. Çünkü CHP Örgütü geçmişte olduğu gibi üzerine düşen sorumluluk bilinciyle hareket edip, 01 Aralık’ta Demokrasinin gereğini yapacaktır.” şeklinde konuştu.

“Ülkemizin içinde bulunduğu kötü gidişat ve AKP’nin başarısızlığı ortadayken, Beykoz ve Büyük şehir  Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanamadığımız takdirde suçu kendimizde aramalıyız.” ifadelerini kullanan İlçe Başkanı “Bunu her kademede yer alan CHP’lilerin bilmelerini ve unutmamalarını istiyorum.” dedi.

Dr. Haşim Aydın “Başarının şerefi CHP’nin olacaktır”

Aday adayları tanıtım programında ilk sözü CHP’nin iddialı isimlerinden Dr. Haşim Aydın aldı. Beykoz halkının yükselen vicdan sesine güvenerek aday adayı olduğunu açıklayan Dr. Aydın, “Belediye Başkanlığı’nda kazanılan başarıyı asla kendime mal etmeyeceğim. Başarının şerefi CHP’ye olacaktır. Kapım asla hiçbir vatandaşa kapalı olmayacaktır ve Belediye Başkanlığında asla mazeret üretmeyeceğim” dedi.

“Yapılan hatalar sol siyaseti yaklaşık 25 yıldır nefessiz bırakmıştır. AK Parti artık su altından değil aleni meydan okurcasına bütün kurumları ile teslim aldığı devleti artık son bir hamle ile Cumhuriyet ve değerleri üzerinden dönüştürmek amacındadır” diye konuşan Haşim Aydın şunları söyledi:

Ben hayatım boyunca ülkemin sorunlarına kayıtsız kalmadığım gibi CHP’nin siz değerli üyelerinin katkılarıyla Belediye başkan  adayı olursam ülkemin çok zor günlerden geçtiği bu kritik dönemde yüksek bir sorumluluk duygusuyla hareket edeceğim. Değerli CHP’liler AKP artık öyle su altından değil, aleni meydan okurcasına bütün kurumlarıyla teslim aldığı devleti artık son bir hamleyle cumhuriyet ve değerleri üzerinden dönüştürmek amacındadır. Bu derin endişedir ki toplumu  ayağa kaldırmaya başlamıştır. Son yıllarda evlerinde konuk olduğum yaşlılarımızın, özelliklede kadınların giderek artan bir şekilde odalarını Türk bayrağı ve Atatürk posterleriyle donatmaları bundandır.

Yaşadığımız Gezi Parkı olayları ve yakında andığımız 10 Kasım Anma Törenleri sebebiyle meydanlara inen kalabalıklar toplumun yeni çıkış yolları arayışındandır. Kendiliğinden gelişen bu ölçekte toplumsal olaylar siyasi olarak kendilerini konumlandıramadıklarındandır. Onların kullandığı dili anlamak ve ortak bir dil oluşturmak önümüzde çok önemli bir görev olarak durmaktadır. Şimdi demokrasimiz yeni bir aşamanın eşiğindedir. Bizim iç çekişmelerle harcanacak zamanımız olamaz. Her bünyede olumsuzluklar olabilir. Bize yakışan kırmak dökmek değil, içimizde eriterek  büyümektir.

Nafiz Ünlü Beykoz’u benden iyi bilen yoktur 

Ben her hangi bir aday adayı arkadaşımı eleştirecek vicdana sahip değilim. Çünkü hepimiz dava arkadaşıyız. Partinin ve Beykoz sevdalısıyız. 

Bayanların da siyasette erkeler kadar yer alması için mücadele edeceğini ifade eden Ünlü,“kadınlarımız kendileri ile kılık kıyafetleri ile ilgili kararlılığı erkeklerin almasını istemiyorlar, bu durumda onların biz erkekler ile beraber yönetimde söz sahibi olmaları gerekir” dedi. 

Beykoz’u benden iyi bilen yoktur bunu Belediye Başkanı olduğumda halkı tek, tek kucakladığımda göstereceğim ve diyorum ki “Sürgüne hayır AK Parti devrine son Beykoz Beykozlularındır” diyen Ünlü, 25 yeni projesi ile Belediye Başkan aday adayı olduğunu ve ışık vermeyen ampulü patlatacağını söyledi.

Alaattin Köseler “Baykal’ın daveti üzerine CHP’ye katıldım” 

“1999 yılında Belediye Başkanlığı makamında oturan şahısların partisi Refah Partisiydi.

Beykozlu kardeşlerimizin teveccühü ile 1200 oy fark ile 23 bin oy alarak CHP’ye kardeş aynı orijinliği DSP kökenli arkadaşlarımızın mücadelesi ile Belediyenin burcuna diktik” diyen Köseler, Deniz Baykal’ın daveti üzerine CHP’ye katıldığını söyledi. 

“2004 yılında yerel seçimde 23 bin oyu 26 bine çıkarttım… “Biz bir olursak, anlayışlı olarak birlikte hareket edersek kesinlikle başarıyı yakalayacağız.” diyen Köslere, 2009 yerel seçimlerde 26 bin oyu 43 bin 853 oya çıkarttığını ve Beykoz ölçeğinde çok önemli bir rakam olduğunu ifade etti. 

Kenan Öner “AK Partiye artık dur deme zamanı geldi” 

Beni Beykozlular genelde spor dünyasından tanır. Bizim vizyonumuz İstanbul’da Belediye seçiminde İstanbul’a ve tüm dünya ya CHP’nin nasıl bir parti olduğunu göstermektir. Hedefimizi büyük tutmalıyız. Çünkü karşımızda 2002 yılından bu yana ülkeyi yöneten AK Parti var. Bunlar halkına biber gazı sıkan halkın ölümüne yol açan bu uygulamalara göz yuman ve işsizliğe çözüm bulacağı yerde onu arttıran bir AK Parti zihniyeti ile karşı karşıyayız. Devletin sahibi hiçbir zaman hükümet değildir, millettir. Halkı soyan, milleti kandıran AK Partiye artık dur deme zamanı geldi o yüzden bende aday adayı oldum. 

Şaban Tören “benim okulum devrimciler” 

Ben fabrikalardan geliyorum… Benim okulum sendikalar, benim okulum fabrikalar, benim okulum devrimciler solcular. Beykoz yıkılıyor, nerde emekçiler. Beykoz da göç var, hani planlar, hani verilen sözler, fabrikalar kapansın plan ondan sonra yapılacak. Aslında planlar yapılmaya başladı… Bu planlarda; işçiler, CHP’liler yok. Kimler var biliyor musunuz? Zenginler var. AK Parti’nin elinden seçimi alacak tek kişi benim. O yüzden beni seçeceksiniz. Üç kuşak Beykozluyum. Ben solcuların öncüsü, işçilerin ağabeyiyim. Beykoz işçi yatağı. 192 bin seçmenden 135 bini emek ağırlıklı. Onların adresi de benim. Burada seçim almak kolay değil. Köylerde 12 bin fark var, bu farkı nasıl kapatacağız? Ben kürdüm, solcuyum, devrimciyim herkesin başkanıyım. Sesimi duymak istiyorsanız oyunuzu bana verin. Alaattin Köseler, Şevket Arıkan, Hızır Yılmaz gelin girin koluma Beykoz’u ben yöneteyim. 

Kenan Pekşen “Berberden Başkan olur mu?” 

Ben bu yola çıktığımda, vatandaş bana dedi ki, ‘berberden Başkan olur mu?’ Ben de bunlara güldüm geçtim. Ben Beykoz halkının sevgisini bu meslek sayesinde kazandım” şeklinde konuşan Pekşen, "2005-2011 yılları arasında aziz Türk milletinin bayrağını iki kez Uluslararası arenada göndere çektirerek İstiklal Marşı’nı okuttum” dedi. 

Pekşen şunları söyledi: Ben bu köyün çocuğuyum benim ihtisas alanım yerel yönetimler ve kamu yönetimi, bana sormazlar mı sen bu kadar eğitim aldın peki ne yaptın bu ülke için? Beykoz peşkeş çekilirken, ülke satılırken sen ne yaptın demezler mi? Bunun hesabını ben nasıl vereceğim o sebepten dolayı bende bu taşın altına elimi sokuyorum takdir sizlere kalmıştır. 

İsmail Gürkan “gazetelerde hiç haberim yok” 

Babalar yerlerini satmasın ileride evlatlarına, ‘Beykoz’dan çıktık, çok sorun yaşadık’ demesinler diye bende aday adayı oldum.  İnşallah aday olur da Başkan olursam gelecekteki nesillere güzel örnek olmaktır amacım. Siyasete gelmemin sebebini Yaşar Nuri Öztürk’dür. 

Yedi sekiz yıl önce beni siyasete attı. Kendi gitti ben girdim siyasete, çıkamıyorum. Çünkü çok altta bir siyaset gördüm. Gazetelerde hiç haberim yok neden? Param yok diyorum. Fakat kimse ‘canın sağ olsun’ deyip de reklamımı yapmıyor. 

Hüseyin Karataş, Güle, güle AK Parti, hoş geldin CHP 

Andımız kalktı. O tarihte uçağını ve lokomotifini üreten bir ülkeydik ama bugün biz bunları üretemiyoruz. Otomobil dahi üretemiyoruz. 19 Mayıs, 23 Nisan bunlar kaldırıldı. Ülke toprakları da mütekabiliyet şartını ortadan kaldırarak, bütün yabancılara peşkeş çekiliyor. Satılmadık alan, yapılmadık talan kalmadı. Yıllar önce, ‘3. köprü cinayettir’ diyen Başbakan bugün 3. köprünün startını verdi. Yerel seçimlerin, Türkiye genelde yapılacak seçimlere bir gösterge olacağını gördüm ve güçlenmemiz gerektiğini düşündüğüm için Beykoz’dan aday adayı oldum. Güle, güle AK Parti hoş geldin CHP. 

Hızır Yılmaz “Biz fırtınalı denizlerden geliyoruz” 

Örgütün seçtiği adayın peşinde koşacağız.  O aday hepimizin adayı olacaktır. O sandıktan birinci ben çıkarsam CHP adayı olarak aday olarak çalışacağım. Fakat başka bir arkadaşım o sandıktan birinci çıkarsa adam olacağım onun yanında çalışacağım. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Belediye Düğün Salonunda şöyle bir söz kullandı. Puşt kelimesini kullandı. Bende; hakkını arayana puşt diyeni puşt ilan ediyorum” dedim. Basın mensupları bu sözümü Yücel beye iletmişler, o da demiş ki, biz mücadeleden geliyoruz. 

Sayın Çelikbilek biz senin liderinin Hikmet Yar’ın dibinden geldiğini biliriz. Fakat sen Hızır Yılmaz’ın nerden geldiğini öğrenmek istiyorsan, ‘Fırtınalı Denizin Yolcuları’ kitabını sana gönderiyorum. Hızır Yılmaz gençliğinde hangi fırtınalı denizlerden gelmiş sende okursun ondan sonra karşıma çıkarsın. 

Devrim Altıntaş, “Beykoz’u halkla beraber yöneteceğim” 

Ben doğduğum yere değil, yüreğim nerede atıyorsa oraya bakarım. CHP bayrağını Beykoz Belediyesi’ne dikeceğim. Beykoz’u STK Başkanları, Muhtarlar ve Beykoz halkı ile yönetmek adına aday adayı oldum. Beykoz’un sorunlarını 2B, Mülkiyet ve buna benzer bütün sorunları çözeceğime eminim ve bu sebepten dolayı yapamadıklarını yapmak için bende varım diyorum. Belediyenin tapu dağıtmak için insanları aldatıyor. Artık bunların maskesi düştü ve raunt göründü işte bu sebep ile ben raunt düzenini değiştireceğim. 

Hüseyin Öztürk “Beykoz’a metro gelecekti”   

Değişik ve yeni projeler ile halkın karşısına çıkacağını belirten Öztürk, projelerinin bir kaçını katılımcılara slayt gösterisi ile anlattı. Beykoz da olmayan birçok yenilikler getireceğini ifade eden Öztürk, “Yücel Çelikbilek buralara metro gelecek demişti, peki 2019 da metro nerde? Beykoz burada. Hiç metrosu da yok. Seçim öncesinde her yere ilan vermişlerdi, iktidara bu sözler ile geldiler. Son 10 yıldır hani metro? Bende bu yalancıların hesabını göreceğim çok az kaldı bunun hesabını soracağım” dedi. 

Aydın Düzgün, karnımız doysaydı ne işimiz vardı Beykoz’da 

Önce fabrikalarımızı kapattılar. İşimizi, aşımızı, geleceğimizi ve çocuklarımızın yarınlarını kararttılar. Beykoz işsiz! Beykoz çaresiz, Beykoz sahipsiz ve Beykoz üzgün. Şimdi de evlerimizi istiyorlar. ‘Siz burada oturamazsınız’ diyorlar. Bu iktidar değişmez ise evlerimizi alacaklar. Bunlardan emin olun, yarın bir gün demedi demeyin. Oysaki daha güzel yaşam ve çocuklarımıza bırakabileceğimiz umutlu bir gelecek için Beykoz da aday adayı oldum. 

Gidecek başka bir yerimiz yok. Gemileri yakmışız. Geldiğimiz yerlerde karnımız doysaydı ne işimiz vardı Beykoz’da. Bu sorunları sadece sosyal demokratlar çözer. İşsizliğin belini de kırarız, evlerimize el uzatanların ellerini de kırarız. Sözümüz söz genel merkezimiz uzun yıllardan sonra nihayet örgüt emekçilerinin kararlarıyla kendi belediye başkanını belirleme haklarını teslim etmiştir. Bu kararı alkışlıyorum. Ben ve arkadaşlarım 6 ay önceden temayül yoklaması veya ön seçim talebimizi defalarca dile getirdik. Çünkü biz örgütümüze ve sizlere güvendik. Şimdi ise söz örgütümüzündür. Yaşayacağımız süreç sadece yerel seçim süreci değildir. Bu seçimler aynı zamanda partimizin geleceğini ve siyasal iktidar görüşümüzü biçimlendirecektir. 

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz