Siyaset

CHP’nin Yeni Aday Adayı Hüseyin Karataş

CHP’nin Yeni Aday Adayı Hüseyin Karataş
2014.08.31 00:00
| | |
7675

CHP Aday Adayları'ndan bir kişi daha parti merkezine resmen başvurdu

CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayları'na bir isim daha eklendi: Av. Hüseyin KarataşÜlke Politikaları Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı olan Av. Karataş, aynı zamanda Cüzamlılarla Savaş Derneği 2. Başkanı ve CYDD Onur Kurulu Üyesi. CHP İlçe Başkanı Bahadır Yavuz ile birlikte CHP Beykoz İlçe Merkezi'nde basınla bir araya gelen Av. Hüseyin Karataş, kısa tuttuğu konuşmasında "Yaşanılmaz hale gelen İstanbul'da yaşanılası bir Beykoz için Aday Adaylığımı açıklıyorum" diye konuştu. Avukat Hüseyin Karataş1994 yılında CHP'den‘Eyüp Belediye Başkan Adayı’ olmuş ancak seçilememişti.

Avukat Hüseyin Karataş'ın resmi başvuru yaptığı CHP'deki basın toplantısına, CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Füsun Sökmez, CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, CHP Gençlik Kolları Başkanı Ümit Serdal Okuyan ve partili gençler katıldı. CHP'li Av. Hüseyin Karataş, Aday Adaylığı'nı açıkladığı sırada kendisini izlemeye gelen çocukları da yanına çağırarak, açıklamayı onlarla birlikte yaptı. Hüseyin Karataş, çocuklar ve gençlere dönerek,"Size sormadan Beykoz'da tek bir karar almayacağım. Söz veriyorum" dedi.

CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Karataş, özgeçmişi bir hayli ‘dolgun’ ve‘zengin’ bir isim. 1994 yılında CHP'nin Eyüp Belediye Başkanlığı için Aday gösterdiği Av. Karataş, o dönem başarılı olamamış. Tabi bu noktada bugünün Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın o dönemde Refah Partisi'nden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'naAday olarak gösterildiğini ve seçimler sonucunda İstanbul genelinde 1 milyondan fazla oy alan RP'nin toplam oyların yüzde 25'inden fazlasını topladığını da belirtmek gerekiyor. O yıllarda CHP'nin aldığı oy oranı, tüm İstanbul genelinde yalnızca yüzde 2 idi. Refah Partisi, İstanbul genelinde, o dönemde 21 Belediye'nin sahibi olurken, CHP yalnızca 2 Belediye'de sevinmişti. Bu açıdan Eyüp'te Hüseyin Karataş'ın başarısız olmasını yalnızca kendisine bağlamak, haksızlık olur.

Hüseyin KarataşTürkiye Cumhuriyeti'nin en önemli bilimkadınlarından Prof. Türkân Saylan'ın da en yakınındaki isimdi. Türkân Hoca'nın 'zor günlerinde' kendisine destek veren Av. Hüseyin Karataş, yanı sıra CYDD'nin de o dönem pek çok davasında savunma yapmıştı. Eski bir Hâkim olan Hüseyin Karataş, ulusal medyaya verdiği mülakatların birinde, 'Hâkimliğin ideallerini gerçekleştirmekten uzak olduğuna karar verdiğini' belirterek avukatlığı seçtiğini söylüyor. Bu konuda İstanbul'daki binlerce avukattan 'farklı' olmak istediğini kaydeden Hüseyin Karataşİngiltere'ye giderek Cambridge'de 2 yıl dil eğitimi almış.

Dost Beykoz'un basın toplantısının ardından sorularını yanıtlayan Avukat Hüseyin Karataşİngilizce dışında Almanca da bildiğini ve Beykoz'u yaşanabilir hale getirebilmek için elinden geleni yapacağını ifade etti. Çeşitli seminerlerle gündemi yakalamaya ve halkla paylaşmaya çalıştığını hatırlatan Avukat Hüseyin Karataş, son olarak "Nüfus, Doğa ve Kentleşme Baskısı Altında Belediye Nasıl Yönetilir?" konulu bir seminer verdiğini kaydetti. Avukat Hüseyin Karataş ayrıca 13 yıldır 'kesintisiz' olarak BeykozÇavuşbaşı'nda ikamet ettiğini de sözlerine ekledi.  

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Aday Adayı, Beykoz, Beykoz Haber, Hüseyin Karataş, CHP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"