Siyaset

CHP’nin pankartlarını Beykoz Belediyesi mi topladı?

CHP’nin pankartlarını Beykoz Belediyesi mi topladı?
27.10.2016 16:39
| | |
4727

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, İlçe örgütü adına Beykoz sokaklarına asılan pankartların Beykoz Belediyesi tarafından toplatıldığını iddia etti…

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları kapsamında CHP Beykoz İlçe Başkanlığı olarak yapacakları etkinlikleri pankart yoluyla Beykoz halkına duyuran CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, pankartları toplatılınca davetini basın yoluyla yaptı.

Konuya ilişkin bir açıklama yaparak, söz konusu pankartların Beykoz Belediyesi tarafından toplatıldığını tespit ettiklerini ifade eden Başkan Taştan, bunun kabul edilemez olduğu söyledi.

Mahir Taştan imzalı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

BASINA VE KAMUOYUNA

25.10.2016 tarihinde saat 22.00 ve 23.00 sıralarında vatandaşlarımız tarafından gelen şikâyetlere istinaden;

Şişe Cam Fabrikası önünden – Anadoluhisarı Körfez’e güzergâhında bulunan;  CHP 29 Ekim Fener Alayı Yürüyüşüne davet ve kutlama pankartlarının Belediye tarafından toplatıldığı bilgisi tarafımıza ulaştırılmıştır. 

CHP Gençlik Kolu Başkanımız ile birlikte gelen şikâyetler üzerine, alana indik ve kontrollerimizi yaptık. Şikâyet eden vatandaşlarımızla birebir görüşmeler yaptık.

Ve üzülerek şaşkınlık içinde bildiriyorum ki: CHP Beykoz İlçe Başkanı olarak gençlik kollarımızın bin bir türlü emeği ile astığı bu pankartların toplatılması kabul edilemez. Bu Beykoz halkına yapılan bir hakarettir.

Bu bayram sadece CHP’nin bayramı değil, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan herkesin bayramıdır.

Tüm baskıcı rejime istinaden her Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı 29 Ekim Bayramlarını kutlamaya devam edecektir.

Bütün bu baskı ve engellere rağmen tüm Beykoz halkını “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” fener alayı yürüyüşümüze davet ediyorum.

Yer Paşabahçe Meydanı / saat 19.23 de.

CUMHURİYET için daha fazla cesaret...

CHP Beykoz İlçe Başkanı / Mahir TAŞTAN

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, CHP, Pankart

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"