CHP’nin iktidar olma düşüncesi yok

  • 0
  • 9591

DSP Genel Başkanı Masum Türkeri, Dost Beykoz Yazarı Çağlar Cilara'nın yayınına katıldı. Türker, açıklamalarında “CHP’nin iktidar olma düşüncesi yok” dedi.

Solda Birlik Platformu projesi için CHP'nin kapısını çalan DSP lideri, "CHP'nin iktidar olma düşüncesi yok" dedi.

CHP ile DSP arasındaki seçim ittifakı görüşmelerinden sonuç çıkmadı. DSP seçimlere parti olarak girme kararı aldı, ittifak arayışları sonuçsuz kaldı. KRT TV'de Çağlar Cilara'nın yayınına katılan DSP lideri Masum Türker, CHP'yi sert sözlerle eleştirerek, CHP'nin iktidar olma gibi bir hedefinin bulunmadığını söyledi.

CHP ile milletvekili pazarlığı yapmadıklarını söyleyen Türker, "solda olan partileri bir araya getirmek istedik. Buradan alternatif iktidar yaratırdık. Bu projeyi Kılıçdaroğlu'na sunduk ama olumlu yanıt alamadık. Anladığım kadarıyla CHP'nin iktidar olma gibi bir talebi yok. 1999 yılında CHP barajın altında kaldığı zaman biz iktidar olduk. CHP'ye 'partiyi kapatın gelin' demedik, seçilmiş belediyelerinin tamamına yardım yaptık ama CHP tam tersini yapıyor, seçilmiş belediyelerimizi transfer etmeye çalışıyor. Biz 12 Eylül sonrası iktidar olmuş tek sol partiyiz. CHP iktidar olmadığı için iktidarı yaşama talebi yok" dedi.

Haber Merkezi

Cem Küçük Beykoz'da 28 Şubat'ı anlattı
Önceki Cem Küçük Beykoz'da 28 Şubat'ı anlattı
İstanbul yağışlara hazır mı? Beykoz Meclis Üyesi anlattı
Sonraki İstanbul yağışlara hazır mı? Beykoz Meclis Üyesi anlattı