Siyaset

CHP'nin en şahin aday adayı Şaban Tören

CHP'nin en şahin aday adayı Şaban Tören
2014.08.31 00:00
| | |
6434

Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören, pek çok “ilk”in yaşandığı toplantıda, Aday Adaylığı'nı ilan etti.

Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören, vakıfta düzenlenen bir kahvaltıyla CHP'den aday adaylığını resmen açıkladı. Ancak Şaban Tören'in daha önce Dost Beykoz tarafından da haberleştirilen Emanetler'in düğün töreninde gönderdiği çelenkte "Beykoz Belediye Başkan Adayı" olarak yazı yazdırması dikkat çekmişti. Aday Adaylığı ile Adaylık sürecinin "farklı"olması gerekirken, Şaban Tören, bugün de yaptığı açıklamada "Aday olmaya karar verdim" demesi şaşkınlık yarattı. Öte yandan Şaban Tören, şimdiye kadar Beykoz’daaday adaylığını açıklamış hiçbir CHP'linin yapmadığı kadar sert açıklamalarda bulundu. Yerel seçimlerin CHP tarafından alınmaması durumunda, yakın zamanda sokaklarda sakallı ve motorlu kişilerin, açık giyen kızların üstüne kezzap atmaya başlayacağını iddia eden Tören'in bu söylemleri, akıllara “Türkiye değil de Afganistan’da mı yaşıyoruz?” sorusunu getirdi.CHP ve AK Parti arasındaki anlayış-siyaset farkını 'sert sözlerle' betimleyen Şaban Tören'in kamuoyu tarafından sözlerinin nasıl değerlendirileceği de merak konusu oldu.

'Şaban Tören'in toplantısında pek çok konuda İLK yaşandı'

Şaban Tören'in aday adaylığını açıkladığı toplantının 'sürpriz' konukları da vardı. CHPBeykoz Gençlik Kolları Başkanı Ege Ercan, ilk kez bir aday adayının toplantısına katıldı. Beykoz Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyeleri Hayrullah Usta ve Erdal Öztürk de yine ilk kez bir aday adayının gerçekleştirdiği toplantıda görülenler arasındaydı. Kahvaltı sonrası konuşmasını yapan Şaban Tören, aday adaylığını değil de adaylığını şu sözlerle açıkladı:"1999-2004-2009'da da aday adayıydım. Bu dönem eğer partimiz aday gösterirse, sizler de destek verirseniz, Beykoz Vakfı delege ve üyelerinin yanısıra kamuoyundan da aldığım destekle aday olmaya karar verdim"

"5 yıl içinde işsiz kalmayacak, 10 bin kişiye istihdam sağlayacağım!"

Beykoz Belediye Başkanı olması durumunda projelerini de dile getiren Şaban TörenCHPadına 'ilklerin toplantısını yönetiyor' gibiydi. Diğer aday adaylarının 'henüz zamanı var'diyerek açıkça dile getirmedikleri projelerine kıyasla Tören, ilk projesini açıkladı. "Ben iddia ediyorum 5 yıl içerisinde Beykoz'da bir tane işsiz bırakmam" diyen Şaban Tören, "Burada deri kundura varken saya atölyeleri vardı. Saya ustaları vardı. Şimdi bunlardan birisi şu an Ankara'da ve 40 ülkeye ihracat yapıyor. Ben, 10 bin saya işçisinin üretim yapabileceği, Beykoz Belediyesi'nin şirketi önderliğinde, üst birlik kuracağım. Bu 10 tane 15 tane büyük sayacı, bu birliğin içinde yönetici olacaklar. Profesyonel, ihracatı bilen, dünyayı tanıyan, üretimi bilen bir insanı da bu 15 kişinin başına koyacağız. Bütün dünya internetten Beykoz'u görecek ve sayacımızı Çin'e götürmeyeceğiz, burada üretim yapacağız" diye konuştu.

Beykoz Belediyesi'nin icraatlarını da sert bir dille eleştiren CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Şaban Tören, Askeri Kışla'nın İBB'ye devredilmesini eleştirerek, "240 parsel karşılığı İBB'ye verdi. İBB'de aynı yeri Üsküdar'daki bir tarikat vakfına, Hüdayi Vakfı'na verdiler. Kadir Topbaş, 'durak dikerken bile halka soracağız' diyordu. Sen burada halka sormadan, kendi kafa yapına göre bir tarikata verdin. Oraya şimdi turizm amacıyla yanına otel yapılacak. Şimdi tarikata verilen bir yer uygun mu? Referandum yap o zaman, halka sor?" dedi. Kaymakdonduran'ın da Üsküdar Belediyesi'ne verildiğini anımsatan Şaban Tören"Beykoz sınırları içinde yer alan bu yerin, Üsküdar'a verdiler. Geldikten sonra hemen alkol yasağı koydu" dedi. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Aday Adayı, CHP, Şaban Tören, Beykoz Vakfı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"