CHP’nin Dost Beykoz ziyareti

  • Güncelleme: 06.11.2013 00:11
  • Okunma: 6712 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, uzun süredir programında olan Dost Beykoz ziyaretini oldukça kalabalık bir heyetle gerçekleştirdi.
CHP’nin Dost Beykoz ziyareti

Bahadır Yavuz’la birlikte Kadın Kolları Başkanı Esengül Yılmaz, Gençlik Kolları Başkanı Ümit Serdal Okuyan, Yönetim Kurulu Üyeleri; AyşeÇalık, Topçu Kılıç, Cansu Kabaoğlu, Meclis Üyeleri; Salim Kaşkır, Hüseyin Okumuş, Hayrullah Usta, Nusret Yılmaz, Hüseyin Karababa ve Gençlik Kolları’ndan Nihat Taban, Kerem Ersin Dost Beykoz’u ziyaret eden isimler oldu. 

CHP Beykoz İlçe Teşkilatı’nı; Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür, Yazıişleri Müdürü SinanKavrak, Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Öztürk, Haber Koordinatörü Erdal Öztürk ve Yazar Çetin Ünlü ağırladı. 

CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz uzun süredir programlarında olan ziyaretin yoğun siyasi gündemden dolayı bir türlü gerçekleşemediğini ifade ettiği konuşmasında kısa bir süre önce yerel basınla yaşanan tatsızlığa da değindi. Yavuz, “bizim hiç kimse ile bir sorunumuz olmamıştır olamaz da. Biz sadece siyaset ve basın ilişkisi içerisinde ortak çalışmalara başladık ancak bunların akabinde farklı sıkıntılar oldu. Cumhuriyet Halk Partisi kurumsal kimliğinden ödün vermeden hiçbir basın mensubuna, özellikle emeğini kaleminden kazanan, zor şartlarda hizmet eden Beykoz’un yerel basınına asla fiili saldırı yapmayız ve yapanlara da müsaade etmeyiz” şeklinde konuşurken, “fakat görüyoruz ki bazı basın mensupları farklı yorumlar yaptı. Şunu iyi bilin ki ben bunlara cevap dahi vermem” dedi. 

“Biz de aynı saygıyı bekliyoruz” 

Bahadır Yavuz “yolumuza mayın döşediler ve biz de o mayınlardan birine bastık”cümleleriyle basınla yaşanan sorunu farklı bir mecraya çekerken alınan kararın ve uygulamanın arkasında durdu. Yavuz, “ben ne yaptığımı gayet iyi biliyorum” derken konuşmasına şöyle devam etti; “nihayetinde herkes ektiğini biçecek. Bu konular benim başımı ağrıtıyor. Sizlerin bizlere ve diğer partilere nasıl emek verdiğinizi en iyi bilenlerden biri de benim. Ben teşkilatımın her zaman yanındayım ve aldıkları karar ne olursa olsun arkasındayım. Bundan da hiçbir zaman geri adım atmam, atmadım da. Evet, sıkıntılar var bu sıkıntıları birebir hallettik. Tekrar söylüyorum, bizim basınla veya benzeri diğer basın kuruluşları ile asla sıkıntımız olmaz. Siz gerçekleri yazarsanız birbirimize zarar vermemiz mümkün değil. İki taraf ta pozitif değer görür. Bu anlamda biz de aynı saygıyı basından bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz’un bu değerlendirmesinin ardından Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür, “siz buraya misafir olarak ziyarette bulunmuşsunuz. Bu konuları tartışma yaparak zamanımızı boş yere harcamayalım. Bildiğiniz üzere bu tür sorunlar her partide olabilen şeyler. Zaman zaman bu tür tatsızlıkların bu süreç içerisinde olması doğaldır. Bizim Dost Beykoz olarak bu konuda özel bir tavrımızın olması söz konusu değildir. Ancak ortada bir vakıa var ve biz prensip olarak basın mensubu olan kardeşlerimizin ortak kararına uymak ve onları desteklemek durumundaydık. Kaldı ki Sosyal demokratlığı asla tartışılmayacak bir arkadaşımızın CHP’de yaşadığı sıkıntıdan bahsediyoruz. Biz sizinle tartışma konusu olan meseleyi olaydan bir gün önce konuşmuş ve şartlarınızın bize uygun olmadığını ifade ederek konuyu kapatmıştık.” şeklinde konuştu. Yavuz yaşanan tatsızlığın en kısa sürede düzeleceğine inandığını belirterek tartışmalar son noktayı koyarken, basın özgürlüğünün de belli kurallar çerçevesinde çizilmiş olduğunu hatırlattı.     

“30 Mart’ta Beykoz Belediye Başkanlığı’nı almış olacağız” 

29 Mart 2014 seçimlerine hazır olduklarını ve seçimi kazanacaklarını belirten Bahadır Yavuz,“aday adaylarımız 14 kişi idi ancak dün akşam Genel Merkezimize yapılan bir başvuru ile aday adayı sayımız 15’e çıktı. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün danışmanı olan Necmi Hayal isimli arkadaşımız 15’nci aday adayı olarak Genel Merkezimize başvurusunu yapmış ve dosyası bize dün akşam saatlerinde ulaştı. Necmi Bey ile birlikte aday adayı sayımız 15 oldu. Şundan çok eminiz ki biz 30 Mart sabahı Beykoz Belediye Başkanlığı koltuğuna oturacağız. Bundan en ufak bir kuşkumuz yok.” şeklinde konuşurken, CHP Meclis Üyesi Hayrullah Usta, “henüz adayımız belli olmamasına rağmen anketlerde 5 puan öndeyiz” dedi. 

Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür toplantının son bölümünde CHP Heyetine ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, teşekkür ederken, seçim çalışmalarında başarılar diledi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz