CHP’nin Beykoz mitingine 15 bin kişi katıldı

  • 0
  • 6210
CHP’nin Beykoz mitingine 15 bin kişi katıldı
CHP’nin Beykoz mitingine 15 bin kişi katıldı
CHP’nin Beykoz mitingine 15 bin kişi katıldı
CHP’nin Beykoz mitingine 15 bin kişi katıldı
CHP’nin Beykoz mitingine 15 bin kişi katıldı
CHP’nin Beykoz mitingine 15 bin kişi katıldı
CHP’nin Beykoz mitingine 15 bin kişi katıldı
CHP’nin Beykoz mitingine 15 bin kişi katıldı
CHP’nin Beykoz mitingine 15 bin kişi katıldı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte Alaattin Köseler’e destek olmak amacıyla Beykoz’a geldi.

Paşabahçe Mahallesindeki buluşmaya CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Beykoz Belediye Başkan Adayı Alaattin Köseler ve İl Yöneticileri de katıldı.

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Köseler,  Beykoz halkının yıllardır beklediği imar planlarını yırtıp atacağını söyledi.

Sizlerden destek istiyorum

“Bu mahallenin çocuğu olarak, Beykoz'da doğmuş sokaklarında büyümüş, okullarında okumuş, iş hayatını burada sürdürmüş, Beykoz Spor Kulübümüze sporcu ve Başkan olarak hizmet etmiş bir kardeşiniz ve Beykoz Belediye Başkanlığı yapmış bir evladınız, bir ağabeyiniz, içinizden biri olarak sizleri saygıyla, sevgiyle, minnetle selamlıyorum” diye konuşan Köseler, “Beykozluların Beykoz'da kalması, Beykoz'u Beykozlunun evlatlarının yönetmesi için cumhuriyetimizin kurucu değeri Cumhuriyet Halk Partimizin çatısı altında sizlerden destek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Oylarınıza talibiz

"Ekrem Başkanımızla birlikte daha çok güzel hizmet etmek için öncelikle dualarınıza, sonra da oylarınıza talibiz. Beykozlu bir evladınız olarak, mülkiyet, tapu ve Beykoz'a dar gelen imar planları,  işsizlik gibi temel sorunları içinizden bir yaşayan olarak çok iyi biliyorum. Çözüme katkı sunmak için karşınızdayım.” cümlelerine yer veren Köseler, "İstanbul Büyükşehir Belediyemiz Beykoz'da çok ciddi altyapı, üstyapı, kültür ve sanat, ulaşım hizmetleri için mücadele verdi. Hizmet yaptı. Beykoz’umuza güzel eserler kazandıran saygıdeğer Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu başkanım bu konuda size çok büyük yatırım ve projelerinin müjdesini verecek” dedi.

Beykoz’a 17 kez geldim

İBB Başkanı İmamoğlu’da, Beykoz’a 17 kez geldiğini vurgu yaparak projelerini anlattı. Beykoz’a yönelik yapmış olduğu çalışmaları anlatan İmamoğlu, Beykoz’a raylı sistem konusunda da çalıştıklarını söyledi.  

Beykoz kimsenin tapulu malı değil

"Beykoz kimsenin tapulu mülkü değil. Beykoz, Beykozlunun. Oyalamaca yok. Büyükşehirde de Beykoz'da da hep beraber güçlü ittifakımızın karşılığını alacağız. Bizim ittifakımız halk ittifakı, İstanbul İttifakı. Bizim kapımız herkese açık.

Beykoz Sosyal Tesisleri ve Kır Bahçesi'ni vatandaşlarla buluşturduk. Orası işgal altında bir yerdi. Temizleyip boşalttık. Millete ait olan yeri millete verdik. Biz milletin yerini millete, milletin parasını millete veriyoruz kardeşim.

Çubuklu'daki siloları, akaryakıt tanklarını biliyorsunuz değil mi? Oralara muhteşem kütüphaneler, sosyal tesis, müzeler, çocuk oyun alanları, konser alanları geliyor. Yıllarca kim için bekletiyorlardı bilmiyorum ama biz orayı da millete açıyoruz.

Beykoz’a kent lokantası

Emeklilerimiz çok sıkıntıda. Biz kent lokantasını bu şehrin her noktasına açacaktık zaten, devam ediyoruz. Kent lokantası insanlarımızın açlığını, bir lokantaya gidişini, öğle yemeği yiyemeyişini karşılaması noktasında önemli bir proje oldu. Beykoz'a da kent lokantası geliyor, hiç merak etmeyin.

Bakın hayat pahalılığı... Arkadaşlarıma dedim ki... En büyük paramız 200 lira değil mi? 200 lirayı 14 sene önce bu hükümet çıkardı. 14 sene önce 200 lira 130 dolar yapıyordu. Dün arkadaşlarım raporunu çıkarttılar. Şu anda 6 buçuk dolar yapıyor. Öğlene doğru arkadaşım beni aradı, dedi ki başkanım belki de bugün 6 dolara düşecek. 130 dolar nere, 6 dolar nere? Hani diyordu ya, 'Nereden nereye...' Değer kaybı yüzde bin 200'den fazla. 200 lira ilk çıktığında 500 ekmek alıyordu, şu anda 50 ekmek alabiliyor. 200 lira 41 kilo tavuk alıyordu, şimdi 1 buçuk kilo tavuk alamıyor, 1 kilo. İşte biz bu yüzden İstanbul'da sosyal yardımları 6 kat artırdık. Bunlar gelince yardımları keser diyorlardı.

650 bin annenin cebinde anne kart var. Kreşleri biz açtık. 100 bin öğrenciye eylül ayından itibaren 15'er bin lira burs vereceğiz. Yeni dönemde öğrenci yurt sayımızı tam 15 bin kişi kapasiteye çıkaracağız.

Bir başka sorumluluğumuz daha var, İstanbul'u korumak, İstanbul'un muhafızı olmak. Bunların eline düşerse Allah bu memleketi, bu şehri korusun. 200 liranın düştüğü durumu söyledim ya, bunların eline İstanbul düşerse Allah İstanbul'u korusun.

Biz çok güzel bir söz var: Huylu huyundan vazgeçer mi? Bunlara mikrofon uzatılınca ne diyorlar: Milletin gündeminde olmayan bizim gündemimizde olmaz. Kanal İstanbul için diyorlar. Ben size söyleyeyim bunlar gizli gizli ihale yapıp bir yandan Kanal İstanbul'da yol yürümeye çalışıyorlar.

Biz Kanal İstanbul gibi bir felaket bu şehrin başına gelmesin diye çalışıyoruz. Genel seçimden önce çıkıp, 'Faiz düşerse enflasyon da düşer, bu ruh bu tende oldukça faizi düşüreceğiz, nas var, sana bana ne oluyor?' dediler mi? Ne yaptılar? Faizin 8 buçuktan aldılar. Gerçek faiz neredeyse 3 haneli rakamlara çıktı. Biz onlar gibi aldatanlardan olmayacağız. Allah bu şehri aldatanlar ve aldananlardan korusun. Kimseyi oy verdi, vermedi diye ayırt etmeyeceğim. Ne dedim, 'Hak yemem, kimsenin de hakkını yedirmem' kardeşim.

 

Haber Merkezi

 

Beykoz’da 9 Mart’ta hayat duracak
Önceki Beykoz’da 9 Mart’ta hayat duracak
Beykoz’da ambulansa yol vermeyen sürücüye 30 bin lira ceza
Sonraki Beykoz’da ambulansa yol vermeyen sürücüye 30 bin lira ceza
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz