CHP’nin Beykoz’daki sessizliğini Eylem Sabırhoşgör bozdu

  • 1
  • 5685
CHP’nin Beykoz’daki sessizliğini Eylem Sabırhoşgör bozdu
CHP’nin Beykoz’daki sessizliğini Eylem Sabırhoşgör bozdu
CHP’nin Beykoz’daki sessizliğini Eylem Sabırhoşgör bozdu
CHP’nin Beykoz’daki sessizliğini Eylem Sabırhoşgör bozdu
CHP’nin Beykoz’daki sessizliğini Eylem Sabırhoşgör bozdu
CHP’nin Beykoz’daki sessizliğini Eylem Sabırhoşgör bozdu
CHP’nin Beykoz’daki sessizliğini Eylem Sabırhoşgör bozdu
CHP’nin Beykoz’daki sessizliğini Eylem Sabırhoşgör bozdu
CHP’nin Beykoz’daki sessizliğini Eylem Sabırhoşgör bozdu

Uzun süredir ortalarda gözükmeyen Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Beykoz basınını ağırladı.

Kadın Kolları Başkanı Eylem Sabırhoşgör’ün ev sahipliğini yaptığı öğlen yemeğine, PM Üyesi Sevgi Kılıç, Genel Merkez Kadın Kolları MYK Üyesi Füsun Kılıç,  İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İlçe Başkan Yardımcısı Ramazan Gül, Meclis üyeleri Şevik Yavuzyılmaz ve Cemal Yavuz’da hazır bulundu. 

 

Kaleminiz sağlam sözünüz keskin olsun

Programın açılış konuşmasını yapan CHP Beykoz Kadın Kolları Başkanı Eylem Sabırhoşgör, 10 Ocak Gazetecileri Gününü kutlayarak, “hepiniz birer emekçisiniz, kaleminiz sağlam, sözünüz keskin olsun. Aklıyla bazen insanlar şaşırabiliyorlar ama vicdanıyla yazan kalemler o kadar kıymetli, o kadar özel ki, doğruyla eğriyi birbirinden ayıran vicdanlı kalemler çok güzel” ifadelerini kullandı.

“Sizleri Beykoz’un emekçileri olarak her toplantıda ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Sizlerin varlığı çok kıymetli. Yerelden genele tüm haberler önem arz ediyor. Bizlere de sayfalarınızda yer vermeniz bizim için çok kıymetli.”şeklinde konuşan Eylem Sabırhoşgör, “nice gazeteciler gününde birlikte olabilmek dileğiyle” dedi.

Gazetecilik bu günlerde Türkiye’de çok zor

CHP Parti Meclis Üyesi Sevgi Kılıç’ta konuşmasında, Türkiye’de gazeteciğin bu günlerde çok zor olduğunu, gazetecik mesleğinin ifa edilmesinin bir tutuklanma nedeni olabildiğini kaydederek, biz siyasetçilerde çok çalışıyoruz. Ama siz belki de evde oturduğunuz zaman bile mesainiz oluyor.” Dedi.

“Türkiye’de ne yazık ki, Yasama, Yürütme, Yargı gücünün tekil bir erkte toplandığı bir dönemdeyiz. Demokrasi gereğince basının 4. Erk olmasını konuşmak için yasama, yürütme, yargıyı ayırmamız lazım” şeklinde konuşan Bayan Kılıç, “iktidarın tekil yönetimine son vermemiz lazım. Ama basının 4. Erk olarak bağımsız olması en az 3 erkin birbirinden bağımsız olması kadar önemli. Halkın gözü kulağı gazetecilerdir.” ifadelerini kullandı.

Günün anlam ve önemine dair yapılan konuşmaların ardından tüm basın mensuplarının gününü tebrik eden CHP heyeti gündemi değerlendirerek soruları yanıtladı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, 1 yılı aşkın bir süre önce yine basın mensuplarını ağırlamış çeşitli eleştirilere muhatap olmuştu. Düzgün, İBB Beykoz Koru Tesislerinde basın mensuplarını ağırladıkları toplantıda da eleştiriler aldı.

İBB’nin Beykoz’a hizmet üretmemesinin de sık sık eleştirildiği toplantıda, bin bir emekle basılan gazetelerin ilçe başkanlığında yerlere serildiği ve bunun İlçe Başkanı’nın eksikliği olduğunu yönünde eleştiriler yapıldı.

CHP basına saygı duymuyor

Çoğu habere ve toplantıya basının davet edilmediği için fotoğrafları internetten alarak yayınladığı iletilerek, “Bizim size duyduğumuz saygıyı siz de bize duyun. İlçeye gittiğimizde, İlçe Başkanı odasından çıktığında bir hoş geldin bile alamıyoruz. Bu bir tavır mıdır dalgınlık mıdır? Ayıp oluyor. Türk milleti geleneksel olarak kapısına geleni tanrı misafiri olarak görür. Kavgalı bile olsanız hoş geldiniz demelisiniz. Diyemiyorsanız o ilçe başkanlığını yapmayacaksınız.” denildi.

İBB Başkanı Beykoz’a hiç bir şey yapmadı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na değinen basın mensubu, “İmamoğlu ile biz daha tanışamadık. Bir Beykozlu olarak İmamoğlu’na benim söyleyecek çok şeyim var. Çünkü çok iddialarla geldi. AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Bey’in önceki gün yaptığı tespit doğru. İBB Başkanı Beykoz’da halkla dokunan hiçbir şey yapmadı. CHP Meclis üyeleri bize yazılar yolluyorlar, tretuvarları (kaldırım) eleştiriyorlar bir bakıyoruz Sultaniye Parkı’nda İBB tretuvar yapıyor. Ne lüzumu var.” dedi.

Beykoz’un 230 milyonu ne oldu?

Daha sonra, CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün’e ve CHP heyetine, 2019 yılından itibaren Beykozlu vatandaşların vergilerinden elde edilen ve ilçeye yatırım yapması için İller Bankasından İBB’ye aktarılan 230 milyon liranın karşılığında Beykoz’da hangi hizmetlerin yapıldığı soruldu.

Çubuklu’da kentsel dönüşüm politikası

4 Şubat 2022’de Çubuklu’daki Kentsel Dönüşüm Ofisi’ni ziyaret ederek mahalleliyle bir araya gelen İBB Başkanı İmamoğlu’nun ziyaretinden ardından tam 11 ay geçmesinin ardından Çubuklu’daki kentsel dönüşümün son durumu hakkında bilgi istenip, bu toplantılarının kapalı kapılar ardında yapılması ve basının davet edilmemesi eleştirildi.

CHP heyetine, Beykoz’un köylerinden Kavacık’a kadar çalışan hatların son durağının “Sultaniye” olması nedeniyle vatandaşlar çifte mağduriyet yaşadığı ve bu kadar şikâyete rağmen sorunun neden çözülmediği soruldu.

Aydın Düzgün doğru bulmadı ve durduruldu

Soruların ardından, Beykoz’un dünyanın en güzel yeri olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Aydın Düzgün, Beykoz Merkez’de İBB tarafından başlatılan fakat durdurulun atık su artıma çalışmasına değindi. Düzgün, “Yapılmasını şuan doğru bulmadım. Çünkü trafik kapanacak ve seçim öncesi çok ciddi bir handikap yaratacak.” dedi.

Bir türlü başaramadık

Düzgün, kreş konusuna değinerek, CHP olarak en çok istediklerini fakat bir türlü başaramadıklarını bir proje olduğunu belirtti. Yenimahalle’deki İBB’nin yerine neden kreş yapılmadığını sorusuna yönelik cevap veren CHP PM Üyesi Sevgi Kılıç, “Yenimahalle’de yol sorunu var. Oraya kreş yapılması için özel araziye girilmesi gerekiyor. Bu bir engel.” dedi.

İmamoğlu, Riva, Göksu, Anadoluhisarı

“3,5 yılda İmamoğlu Beykoz’da ne yaptı?” sorusunu yanıtlayan CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, hizmetleri, Riva Deresi temizliği, Göksu Deresi temizliği, Anadolu Hisarı restorasyonu, İSKİ altyapı çalışmaları, yol bakım çalışmaları, Burunbahçe Sahil Düzenlenmesi, Akbaba Çocuk Parkı, Çubuklu Vapur İskelesi Kafe, Göksu Feza Gürsey Kütüphanesi, Anadolu Kavağı Sahil Düzenlemesi, Paşabahçe Vapuru’nun yapılması, çiftçiye fide desteği şeklinde sıraladı ve “İBB’nin bir şey yapmadığına çok katılmam. Daha çok şeyler yapacak ama asıl istediğim kreş. O yapılana kadar bana da sorarsan hiçbir şey yapmadı sayacağım. Çünkü kadınlarımız için, mahallelerimiz için çok önemli.” dedi.

Halk otobüsleri arıza çıkarıyor

Köylerden kalkan otobüslerin son durağının “Sultaniye” olması nedeniyle vatandaşların mağdur olduğunu sorusunu yanıtlayan Ayın Düzgün, “İki tane köy muhtarı köyden Kavacık’a giden servislerin az olduğunu söylemiş. İETT Daire Başkanı ve 8 müdür ile toplandık. Bu sorunu söylüyoruz. Şöyle bir şey sundular, biz köylerde 3 araba kaldıracağımıza 6 araba kaldırdık. Vatandaş için okullar için daha iyi bir şey dedi ama indi bindi insanların canını sıkıyor. Asıl sorun ne biliyor musunuz? Halk otobüslerini bünyelerine almaları erken oldu. Şimdi halk otobüsleri arıza çıkarıyor ve 3 sefer yapması gerekirken 1’e düşüyor.” dedi.

Sevgi Kılıç köy muhtarlarıyla görüşecek

PM Üyesi Sevgi Kılıç ise önümüzdeki hafta köy muhtarıyla bizzat görüşüp, İSKİ Müdürü Oğuz Kaya ve İETT Koordinatörlüğüne durumu aktaracağını, onlardan aldığı bilgileri de aktaracağının sözünü verdi.

Çubuklu Kentsel dönüşüm hazırlıkları tamam

Çubuklu Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında konuşan Aydın Düzgün, “Hazırlıklar tamam. Yalnız sıkıntılı bir konu var. Bakanlık onayı gerekiyor. Vatandaşların en ufak bir şeyi yok. Burada davulla zurnayla olacak kentsel dönüşüm.” dedi.

Sevgi Kılıç ise “Ekrem Başkanımız geldikten sonra proje hızla oluşturuldu. 3 Ekim’de vatandaşlarımızla buluşma gerçekleştirdik. Yüzde 95 bandında uzlaşma sağlanmadan asla bir şey yapılmayacak.” dedi.

Düzgün ve beraberindekiler, bu toplantıya basın mensuplarının neden çağrılmadığı yönünde eleştiriler aldı ve bu konudaki eleştirilere hak verdiklerini söylediler.

Karşılıklı görüş alışverişi ve sohbet eşliğinde devam eden toplantı, toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

Haber Merkezi

Beykoz Basketbol takımı TOFD'yi ziyaret etti
Önceki Beykoz Basketbol takımı TOFD'yi ziyaret etti
Türkiye Yüzyılı, Beykoz ve Hanefi Dilmaç
Sonraki Türkiye Yüzyılı, Beykoz ve Hanefi Dilmaç
Yorumlar (1 Yorum)

Sami Atmaca (2 hafta önce)

Yok arkadaş, bu Beykoz CHP teşkilatından bir halt olmaz. Kemal Bey partiyi dinazorlardan arındırdı, ilçe teşkilatlarında 60 yaş üzerindeki insanlar halen siyasi kariyer peşinde. Bu ne hırstır? Devletten ne alacağınız var, bırakın artık gençler yer alsın yönetimlerde. Ayrıca, Sevgi Kılıç kardeşime başarılar diliyorum.

Yorum Yaz