CHP’nin Beykoz adayı açıklanmadan gündemi salladı

  • 0
  • 12515
CHP’nin Beykoz adayı açıklanmadan gündemi salladı

CHP’nin Beykoz Belediye Başkan Adayını Süleymancıların belirlediği iddia edildi. CHP’li Tolgahan Erdoğan, sosyal medya hesabından ilginç bir açıklama yaptı.

CHP’ye yönelik zaman zaman yaptığı açıklamalarla haberlere konu olan Tolgahan Erdoğan, CHP’nin Beykoz Belediye Başkan Adayı Alaattin Köseler’in siyasi geçmişine atıfta bulunarak, Köseler’in 13 aday adayı arasında en zayıf halka olduğunu ve sihirli bir elin Köseler’i aday yaptığını yazdı.

Tolgahan Erdoğan X hesabından yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi.

“1999-2004 yılları arasında DSP'den Beykoz Belediye Başkanlığı yapan Alaattin Köseler, bir sene kala CHP'ye geçmiş ve mevcut belediyesi'ni 2004 yerel seçimlerinde AKP'ye kaybetmişti.

2009'da tekrar aday gösterilmiş ve tekrar kaybetmişti. 2014'de aday adayı olmuş, aday gösterilmeyince MHP'ye geçmiş ve CHP'nin fark yemesini sağlamıştı. 2019 yılında tekrar CHP Aday Adayı olan Köseler, yine aday gösterilmeyince DSP'den aday olmaya çalışmış ama DSP Adayı İbrahim Uysal'ın ismi seçim kuruluna verilmişti. İstifa et aday biz olalım deseler de Uysal adaylıktan vazgeçmemiş ve Köseler'i başka bir partinin adayı olmasına müsaade etmemişti.

Alaattin Köseler'in Paşabahçe'de olan mülkü, uzun yıllardır TÜGVA'da kiralık. 2 yıl kirasını alamayınca mahkeme yoluyla çıkartmak istemiş fakat daha sonra TÜGVA Başkanı aracı olmuş ve Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ile görüşme sağladıktan sonra kirasının ödendiği ve TÜGVA'nın Köseler'in mülkünde kiracı olarak devam etmesi sağlanmıştır.

Köseler'in, 13 aday adayı içerisinde en zayıf isim olarak biliniyorken, sihirli bir el değdi ve bir anda İmamoğlu masasında ana isim oldu. Bu sihirli elin ise SÜLEYMANCILAR olduğu öğrenildi. Köseler'in adaylığı netleştiği zaman AHMET KARAHAN ismini listesinde göreceksiniz.

Bu isim SÜLEYMANCILARIN Beykoz'daki siyasi ismidir. 2014 yılında da Köseler'in MHP'de 1'nci sırasında yer alıyordu.”

Haber Merkezi  

  

En önemli ilim hangi ilimdir?
Önceki En önemli ilim hangi ilimdir?
Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı
Sonraki Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı