CHP Milletvekili Adayı Av. Sevgi Kılıç kimdir?

  • 1
  • 8177
CHP Milletvekili Adayı Av. Sevgi Kılıç kimdir?
CHP Milletvekili Adayı Av. Sevgi Kılıç kimdir?

Beykoz'da yetişerek siyasete atılan Av. Sevgi Kılıç, seçilirse ilçenin ilk Milletvekili olacak.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimindeki aday listeleri netleşti. CHP listesini Yüksek Seçim Kurulu'na sundu. Peki ama Sevgi Kılıç kimdir, kaç yaşında?

CHP listelerinden Milletvekili Adayı olan Sevgi Kılıç’ın yaşamı merak ediliyor. CHP’den İstanbul 1. Bölge milletvekili adayları dikkat çekti. Peki ama Sevgi Kılıç kimdir? 

Sevgi Kılıç kimdir?

1993 yılında Beykoz’ da doğdu. Anne adı Seyyare, baba adı Turan’ dır.

İlk ve orta öğrenimini Beykoz’ da tamamladı. 2016 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ nden mezun oldu. Amerika’ da Harriet Fulbright College’ da ve İngiltere’ de EC Brighton’ da ingilizce dil eğitimini tamamladı. İstanbul Barosu’ na kayıtlı avukat olarak mesleki faaliyetlerini sürdürmekte olup; Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde eğitimine devam etmektedir.

Beykoz Gençlik Kolları'nda siyasi hayatına başlayan Kılıç, Beykoz Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 31 Mart 2019 yerel seçiminde Beykoz meclis üyesi adayıdır.

25-26 Temmuz’da yapılan Cumhuriyet Halk Partisi 37. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi Üyesi olarak seçildi.

Beykoz Kart'ı 48 bin 858 kişi kullanıyor
Önceki Beykoz Kart'ı 48 bin 858 kişi kullanıyor
Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı
Sonraki Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı
Yorumlar (1 Yorum)

hasan tas (10 ay önce)

Gecmisini hep merak ediyordum. Fullbright adini gorunce anladım. Devşirme. Ali Babacan da Fullbright'li. Ama o bir ust kademeye ilerleyip Bilderberg'e katilmis. Bu biraz geride kalmış.

Yorum Yaz