CHP'liler kazandı ama Beykoz kaybetti

  • 4
  • 17525
CHP'liler kazandı ama Beykoz kaybetti
CHP'liler kazandı ama Beykoz kaybetti
CHP'liler kazandı ama Beykoz kaybetti
CHP'liler kazandı ama Beykoz kaybetti
CHP'liler kazandı ama Beykoz kaybetti
CHP'liler kazandı ama Beykoz kaybetti
CHP'liler kazandı ama Beykoz kaybetti
CHP'liler kazandı ama Beykoz kaybetti
CHP'liler kazandı ama Beykoz kaybetti
CHP'liler kazandı ama Beykoz kaybetti
CHP'liler kazandı ama Beykoz kaybetti
CHP'liler kazandı ama Beykoz kaybetti
CHP'liler kazandı ama Beykoz kaybetti
CHP'liler kazandı ama Beykoz kaybetti
CHP'liler kazandı ama Beykoz kaybetti

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 6. Dönem'in CHP'li Meclis Üyeleri tarafından açılan davayı Beykoz Belediyesi'nin kaybettiğini açıkladı ve ekledi:

"Milli Emlak Müdürlüğü'ne devredilse de o yeri inşallah takas yoluyla yeniden Beykoz Halkına kazandıracağız."

Yücel Çelikbilek'in Başkanlığı'nda bu ay ikinci kez toplanan Beykoz Belediye Meclisi'nde Çubuklu Mahallesi 811 ada 4 parsel sayılı yerin (Kavacık'taki OPET'in karşısındaki bina) Milli Emlak Müdürlüğü'ne devri için Belediye Başkanı'na 'yetki' verildi. Geçen dönemde Meclis Üyesi olarak görev yapan CHP'lilerin açtıkları davayı kazandıklarını hatırlatan Yücel Çelikbilek, "Evet, bu arkadaşlar kazandı ama sonuçta neye yaradı, onu sizin takdirinize bırakıyorum. Ben bu karara Beykoz Halkı adına çok üzüldüm. Belki o CHP'li arkadaşlarımız da sonucun buraya kadar geleceğini o günlerde tahmin edememişlerdir, bilemiyorum. Ancak gerçek o ki, vazgeçmeleri mümkünden ne yazık ki davalarından vazgeçmemişlerdir ve bu nedenle de Beykoz Belediyesi'ne dolayısıyla da Beykoz Halkı'nın omzuna büyük bir yük yüklemişlerdir. Biz şimdi Milli Emlak Müdürlüğü'ne takas için bir teklif sunacağız. İnşallah teklifimiz kabul edilirse, daha önce 'köyden mahalleye' geçiş sırasında Belediyemize devredilen 'ön görünümü' olan bir yerin karşılığında, kaybettiğimiz bu yeri geri alacağız" dedi.

Söz konusu binaya ait arsa; Beykoz Belediyesi’ne ait taşınmazdı. Beykoz Belediyesi üzerindeki dükkan sahipleri ile anlaşarak, arsayı boşattırdı. Daha sonra arsayı kat karşılığı ihale eden Beykoz Belediyesi’ne, CHP’nin önceki dönem meclis üyeleri, arsanın Beykoz Belediyesi’ne ait olmadığı iddiasıyla dava açtı. Dava sonucu CHP’lileri haklı bulan mahkeme arsanın Milli Emlak’a verilmesine hükmetti.

‘Artık Beykoz’da evlenmek için sertifika şartı aranacak’

Beykoz Belediye Meclisi'nin Haziran Olağan toplantılarının 2. birleşimi oldukça hareketli geçti. Gündemdışı söz alarak daha önce Beykoz Belediyesi'nde çalışmış bir kişinin yeniden geriye alınması konusunu gündeme taşıyan CHP Grup Başkanvekili Cavit Gül'e yanıt veren Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, sözkonusu kişiyle ilgili olarak geniş bir bilgi verdi ancak daha sonra tüm konuşmaların kayıtlardan silinmesini rica etti. AK Parti'nin verdiği yazılı önergelerde ise Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in daha önce dile getirdiği 'Evlilik öncesi Beykoz'da Aile Sertifikası şartı' gündeme geldi ve görüşülmek üzere Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu'na önerge havale edildi. AK Parti'nin bir diğer yazılı önergede ise geçtiğimiz günlerde Almanya Federal Parlamentosu'nda "1915" tasarısına 'Hayır' yanıtı veren tek Alman Milletvekili olan Bettina Kudla'ya "Fahri Hemşerilik" unvanı verilmesi ve tasarıya 'Evet' diyen Türk Milletvekillerine de Beykoz Halkı adına 'kınama mektubu' gönderilmesi teklif edildi. Tüm teklifler CHP'li Meclis Üyelerinin de 'olur' demesiyle oybirliğiyle Meclis'ten geçti.

'Beykoz'daki kahvehanelerde artık kütüphane kurmak zorunlu'

Gündemde yer alan ve Beykoz'daki kahvehanelerde mini kütüphanenin zorunlu hale getirilmesi hakkındaki Kültür ve Turizm Komisyonu raporu da oylanırken, oybirliğiyle rapor kabul edildi ve yürürlüğe girdi. Buna göre Beykoz Belediyesi kahvehanelere ihtiyaç halinde kitap bağışı da yapabilecek. Öte yandan bir diğer müdürlük teklifinde de Beykoz'un Kardeş Şehirlerinden Kosova Prizren'de 25-27 Haziran tarihlerinde Beykoz Belediyesi tarafından kurulacak olan İftar Sofrası'na katılmak üzere gidecek olan Başkan Yardımcısı, 6 Meclis Üyesi ve bir de ilgili müdür belirlenmesi için teklif okundu. Buna göre Başkan Yardımcısı olarak sözkonusu tarihte Prizren'e Muharrem Kaşıtoğlu'nun gitmesi karara bağlanırken, ilgili müdür olarak da Mehmet Şeker'in görevlendirileceği öğrenildi. Meclis Üyeleri olarak da Emine Ün, Gül Biçer, Engin Yıldız, Nevzat Oral, Gülay Demirel ve Hakkı Emanet'in Kosova'ya gideceği kaydedildi.

Haber Merkezi

Bu Ramazan Beykoz Çayırı'nda buluşuyoruz
Önceki Bu Ramazan Beykoz Çayırı'nda buluşuyoruz
Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada
Sonraki Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada
Yorumlar (4 Yorum)

mehmet dinç (9 yıl önce)

Peşkeşe dur denmiş sanırım.

Hasan Tas (9 yıl önce)

Eger mahkeme arsa Beykoz belediyesine ait degil dediyse demek ki belediye bir yerde hukuksuzluk yapmis. Zaten baskan da mahkeme yanli karar verdi filan demiyor. Oyle olsaydi sesleri ayyuka cikardi. Uzuldugu caktirmadan isi bitirecek hazir mala konacaktik ona engel olundu turu bir hayiflanma. Yaptiklari isi dogru durust yapsalardi bunlar olmazdi. Milli emlak arsayi alip baska yere tasiyacak degil. Eninde sonunda Beykoz'un kullanimina sunulacak. O da devlet kurumu. Arsadan daha cok bu millet isini dogru durust yapamayan insanlara odenen maas ve zaman yuzunden kaybediyor.

Selçuk Yılmazer (9 yıl önce)

"Benim bildiğim, haber denen yazı tamamıyla objektif verilere dayanır. Çeşitli yönleriyle kontrol edilerek, ilgili kaynaklara başvurularak hazırlanır. Haberi yazan muhabirin düşüncelerini ve eğilimini yansıtmaz. Gazetecilerin düşünce ve değerlendirmelerini içeren yazı 'yorum'dur. Dünyanın en etkili gazetesi sayılan New York Times'ın 'Haber hür, yorum kutsaldır' prensibini Kemal Ilıcak gazetesi Tercüman'ın başlığının altına yerleştirmişti. Ama bu prensip İpekçi'nin Milliyet'i dışında, başka gazetelerde pek geçerli olmamıştır." - M.Ali Kışlalı Şimdi, "CHP'liler kazandı ama Beykoz kaybetti" nasıl bir haber, nasıl bir başlıktır?

M.Talat KARASAKALOĞLU (9 yıl önce)

//CHP.liler KAZANDI// değil HUKUK KAZANDI...Unutmayın Türkiye bir hukuk devleti ve Hukuk bir gün hepinize lazım olacak...Her Hukuksuz işlemin tasarrufun gerekçesi Beykoz Kaybetti demogojisi ile hukuk karalanamaz...BEYKOZ 15 SENEDİR KAYBEDİYOR..

Yorum Yaz