CHP'liler Beykoz'da şehit ruhunu yaşattı

  • Güncelleme: 18.03.2016 21:38
  • Okunma: 10247 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz İlçe Teşkilatı tarafından Şehit Aileleri, Gazi ve Gazi yakınlarına verilen yemeğe, TBMM Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi de katıldı.
CHP'liler Beykoz'da şehit ruhunu yaşattı

CHP Beykoz İlçe Teşkilatı tarafından Şehit Aileleri, Gazi ve Gazi yakınlarına verilen yemeğe, TBMM Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi de katıldı.

Dün Beykoz Belediyesi tarafından İBB Koru Tesisleri'nde verilen akşam yemeğinin ardından bugün de Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı, ilçedeki şehit ve gazi yakınlarını kahvaltıda ağırladı. CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi'nin de katıldığı ve şehit yakınlarıyla aynı sofrayı paylaştığı programda, CHP Beykoz İlçe Kadın ve Gençlik Kolları, karanfil ve mumlarla süsledikleri masada Çanakkale Savaşı'na dair fotoğraflar sergilendi. CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, kahvaltı sonrası gerçekleştirdiği konuşmasında, duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Çanakkale başta olmak üzere vatan savunmasında yaşamını kaybeden tüm şehitleri saygıyla andıklarını ifade eden Mahir Taştan, "Hiç kuşku yok, acının en büyüğünü sizler yaşadınız. Bizler ise bugün, birbirimizin gözlerinin içine bakarak, bizim de yüreğimizin kanadığını sizlere göstermek istedik" şeklinde konuştu.

CHP Beykoz İlçe teşkilatı tarafından BEYTAŞ Restaurant'ta gerçekleştirilen kahvaltılı programa TBMM Başkanvekili ve CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, CHP İl Sekreteri Hakkı Sağlam, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Öner katıldı. CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın evsahipliğinde bir araya gelen Beykozlu şehit ve gazi aileleri, İlçe Kadın Kolları Başkanı Eylem Sabırhoşgör ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Mert Kılıç'ın öncülüğündeki partililer tarafından muhabbetle ağırlandı. Beykoz Belediye Meclisi'nin CHP'li Üyelerinin de hazır bulunduğu program, kahvaltının ardından, Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı'yla devam etti. İlk konuşmayı gerçekleştirmek üzere kürsüye davet edilen Mahir Taştan ise duygu ve düşüncelerini şu şekilde dile getirdi:

Mahir Taştan: “Bizim de yüreğimizin kanadığını, siz kıymetli şehit ve gazi ailelerine göstermek istedik”

"Bugün 18 Mart... Çanakkale Deniz Zaferi... Şehitleri Anma Günü... Bundan tam 101 yıl önce dünya askeri tarihinin en önemli zaferlerinde biri olarak kabul edilen Çanakkale Deniz Zaferi'nin şanlı tarihimize altın harflerle yazıldığı gündür. Bugün dünyanın birçok askeri okulunda ve hâlâ ders olarak anlatılan zafer, İngiliz ve Fransız gemilerinden oluşan dünyanın en güçlü donanmasına karşı kazanılmıştır. Bu kanlı zaferin bedeli de ağır olmuştur. Çanakkale Boğazı'nı geçmek isteyen düşmanı geri püskürtmek, binlerce cana malolmuştur. O zamanki savaşın sonunda tarihin akışını değiştiren Türk askeri, dünyanın en güçlü ordularına 'Çanakkale geçilmez!' dedirtmeyi başarmıştır.

Bu sabah burada yitip giden canlarımızı saygı ve minnetle anmak; acıları da paylaşmak için bir araya geldik. Doğrudur, ateş düştüğü yeri yakar. Ancak biliniz ki, o ateş vatan için düşmüştür ve aslında hepimizi yakmaktadır. Hiç kuşku yok, acının en büyüğünü sizler yaşadınız. Bizler ise bugün, birbirimizin gözlerinin içine bakarak, bizim de yüreğimizin kanadığını sizlere göstermek istedik.

Yavrularımızı bizden alan terörü de yeri gelmişken nefretle kınadığımızı bilmenizi isteriz. Şehitlerimizi geri getiremeyiz ancak sizlerle birlikte, 'Vatan borcu ödemeye çalışan gençlerimizin üzerinden çekin kanlı ellerinizi!' diye bağırabiliriz. Biz, barış ve huzur istiyoruz. Atamızın gösterdiği yolda, 'Yurtta Barış, Cihanda Barış' diyoruz. Türkiye üzerinde emelleri olanlara karşı birliğimiz, bütünlüğümüz asla bozulmamalıdır. Bizler ise buna asla izin vermeyeceğiz!"

‘CHP Beykoz İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, İstiklal Marşı’ndan birer dörtlük okudu’

Mahir Taştan'ın ardından CHP Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Eylem Sabırhoşgör ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Mert Kılıç, kısa konuşmalarla şehit aileleri selamladı. Her iki Başkan da konuşmalarının ardından, Mehmet Akif Ersoy'un yazdığı İstiklâl Marşı'ndan bir dörtlük okuyarak, vatan sevgisini ve şehitlere yönelik saygıyı dile getirdi. İlçe teşkilatı yöneticilerinin ardından ise bu kez kürsüye CHP İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Öner geldi. "Ben de bir şehit torunuyum" diyerek başladığı konuşmasında Arzu Öner, Beykozlu Şehit Ailelerine yönelik duygu yüklü bir konuşma gerçekleştirdi.

Son olarak mikrofonu alan TBMM Başkanvekili ve CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi de Beykozlu Şehit ve Gazi yakınlarını yürekten kucakladığını ifade etti. Beykoz'a sık sık gelen ve özellikle seçim döneminde ilçeye en çok gelen siyasilerden birisi olan Hamzaçebi, birlikte kahvaltı yaptığı şehit ve gazi yakınlarıyla da yakından ilgilendi. Masaları dolaşan Akif Hamzaçebi'nin bu sırada şehit ailelerinin sorunlarını da dikkatle dinlediği gözlendi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz