CHP’liler Beykoz’da 2B’yi konuşuyor

  • 2014.08.12 00:00
  • Güncelleme: 26.04.2011 00:11
  • Okunma: 8235 kez
  • Yorum: 0
Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Yöneticileri ve bölge milletvekili adayları Beykoz’da seçim çalışmaları yaptı… Pazarcı esnafını ziyaret eden CHP’liler köylere çıkarak vatandaşlarla sohbet etti.
CHP’liler Beykoz’da 2B’yi konuşuyor

CHP İstanbul 1. Bölge milletvekili adayları, Eski Üsküdar Müftüsü İhsan Özkes  ve Reşat Şahin Öztürk’e, İlçe Sekreteri Yusuf Sarıkaya, Meclis Üyeleri Naci Candaş, Hüseyin Karababa, Halit Kılıç, Mustafa Yiğit, İlyas Yılmaz, Erdal Öztürk, İlçe Yönetim Kurul Üyeleri Gökhan Taneri Vural, Metin Çanak, İsmail Taşkıran, Erman Erdal ve Gençlik Kolları Başkanı Burak Erdal eşlik etti.

İlk etapta Paşabahçe Pazarında esnafı ziyaret eden CHP’liler, daha sonra Mesudiyeler Derneği, Yeşilce Derneği, Tavara Derneği, Paşabahçe Cami Lokali, Çorumlular Derneği, Tirebolulular Derneği, Gümüssuyu Vakfı’nı ziyaret ettiler… Oradan da Örnekköy’e giderek kahvehanelerde seçim çalışmalarına devam ettiler.

CHP’liler gün boyu Beykoz’da yapmış oldukları ziyaretlerde, 2B, emekli maaşı ve aile sigortası üzerinde çeşitli açıklamalarda bulundular. Vekil adaylarını karşılarında gören vatandaşlar ise,“Bizi kurtarabilirseniz bir tek siz kurtarabilirsiniz… Emekli maaşlarımız yetmiyor, evime ekmek bile alamadığım oluyor. Biz size yardım edeceğiz, sizde başa geldiğinizde bize yardımcı olun” şeklindeki ifadelerle sıkıntılarını anlattılar.

Eski müftü İhsan Özkes ise, vatandaşlara; “AK Parti’nin dönemi inşallah sizin oylarınızla bitecek… Genel Başkanımız şu sözü kullandı, iktidar olursak Beykoz’un tapu verilmemiş bir arazisi kalmayacak, emeklilerin maaşını 1 milyardan aşağı yapmayacağım” şeklinde cevap verdi.

CHP’liler son durakları olan Örnekköy’de aynı konular üzerinde çeşitli açıklamalarda bulundular… Reşat Şahin Öztürk, Örnekköy halkına hitaben yapmış olduğu konuşmada, “Bizi 2B’yi Anayasa Mahkemesine götürdünüz diye eleştiriyorlar, götürdük… Bu gün yine olsa götürürüz! Nedeni, Beykoz’da en düşük arazinin raiç bedeli 8 bin dolar… AKP yasayı hazırladığında Maliye tarife belirledi… 8 bin dolar ortalama 1 dönümlük yeri olan bir vatandaş 800 bin dolar verecek… Bizde böyle raiç bedel belirlenmez dedik… Şile yolu üzerinde Kemel Unatıkan’ın 52 dönümlük yerine ne belirlediyse Beykoz’un fakir olan vatandaşlarına da aynı fiyatta verilsin diye Anayasaya Mahkemesi’ne gittik"dedi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz