CHP'li Vekil Beykoz'da esnaf ziyareti yaptı

  • 2014.08.31 00:00
  • Güncelleme: 02.03.2013 00:11
  • Okunma: 6252 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Tokatköy'de esnaf ziyaretinde bulunan CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, vatandaşlarla selamlaşarak sorunlarını dinledi.
CHP'li Vekil Beykoz'da esnaf ziyareti yaptı

Beykoz Tokatköy'de esnaf ziyaretinde bulunan CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, vatandaşlarla selamlaşarak sorunlarını dinledi. Daha sonra kahvehanede vatandaşlarla buluşan İhsan Özkes, AK Parti iktidarının vatandaşları korkuttuğunu savunarak, "AK Parti'nin mahalle temsilcisinden bile korkuluyor. İnsan insandan korkmaz! Allah'tan korkun!” dedi. 

'Kâbe kutsaldır, Rize ya da Siirt değil!'

Tokatköy'e daha önce Üsküdar Müftü iken istifa edip DSP adayı iken geldiğini belirten CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, bölgenin hemşerileri olan Çorumlulardan oluşmasının kendisi için ayrı bir önem taşıdığını ifade etti. 'Nerelisin?' diye soranlara 'Mübarek Çorumluyum' diye yanıt verdiğini söyleyen CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, şunları söyledi:

"Geçtiğimiz günlerde Sayın Bakanımız Egemen Bağış konuşurken, 'Rize, Siirt ve İstanbul Sayın Başbakanımızın doğduğu, yaşadığı ve milletvekili olduğu yerler olduğu için kutsaldır' diyordu. Buradan yola çıkarak ben de Çorum'u doğduğun yer olarak mübarek ilan ettim. Şimdi bu işin şaka yanıydı. Gerçeği konuşmak gerekirse de bu sayılan yerleri 'mübarek' olarak addetmenin doğru olmayacağını belirtmek isterim. Neden? Çünkü Sayın Başbakan da bir fanidir. Onun doğduğu yerleri mübarek olarak vasıflandırmak yanlıştır. Mübarek yer Kâbe-i Muazzamı’nın olduğu yerdir. Kutsal yerler ancak Allah tarafından verilir, Hz. Muhammed tarafından verilir. Egemen Bağış tarafından verilemez. Bunlar bazen hadlerini aşıyorlar".

‘Ezeli ve Ebedi Olan Allah'tır’

"Süleyman Soylu diye birisi var. Eskiden Doğru Yol Partisi'nin Genel Başkanlığı'nı yapmış, sonra da AK Parti'de Genel Başkan Yardımcısı olmuş. Olabilir, itirazımız yok. Ancak Başbakan için söylediği şu söze bakınız: 'Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti'nin ezeli ve ebedi Başbakanıdır'. Şimdi ezeli yada ebedi ne demektir? Ezeli ve ebedi sıfatlarına yakışacak olan Allah'tır. Hiç böyle söz mü söylenir? Peygamber bile ezeli ve ebedi değildir. Mezar taşında ne yazar: Hüve'l Baki. Yani? Yani ölen kişi 'ben ölümlüyüm, ebedi olan Allah'tır' demektedir. Sayın Başbakanı da eleştiriyorum. Sen İmam Hatip mezunusun, niçin çıkıp açıklama yapmıyorsun? 'Süleyman Soylu sen de abartmışsın!' niye demiyorsun?"

'Kurban Allah'a olunur...'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında dile getirilen övgüleri eleştiren CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, insanın insandan korkmaması ve yalnızca Allah'tan korkması gerektiğini belirterek şunları söyledi:

"Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin dedi ki: 'Bence Başbakana dokunmak ibadettir' dedi. Ben Genel Kurul'da dile getirdim bunu kimse bir yanıt vermedi. Yine bir süre önce Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser, 'Biz Başbakanımızı öyle çok öyle çok seviyoruz ki, adeta ikinci bir Peygamber gibi görüyoruz' dedi. Geçenlerde Ağrı Milletvekili Fatma Salman diyor ki, 'Canım kurban olsun'. Yahu insan insana kurban olmaz. Kurban Allah'a olunur. Şimdi herkes Tayyip Erdoğan'dan çekiniyor. Kur'an'da ‘İyyake na’büdü ve iyyake nestain' yazar. Yalnızca Allah'tan korkarım ve yalnızca Allah'tan dilerim, demektir. Tayyip Erdoğan'dan değil Allah'tan korkun!"

Mahalle Temsilcisine: "Sen kimsin?"

"Nerede kaldı bizim Anadolu yiğitliğimiz?" diye soran İhsan Özkes, bir toplantı sırasında çapraz sorular soran bir vatandaşa 'Sen AK Parti Mahalle Temsilcisi misin?' diye sorduğunda 'Evet' yanıtını aldığını belirterek, "Bu kişiden korkusuna oradaki kimse konuşmuyordu. AK Partili bir mahalle temsilcisinden korkulur mu? Sen kimsin? Hani bizim ağalığımız, efendiliğimiz? Bu gidişat doğru değildir" diye konuştu.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz