Siyaset

CHP’li Oktay Ekşi Beykozlularla buluştu

CHP’li Oktay Ekşi Beykozlularla buluştu
2014.08.12 00:00
| | |
6478

Cumhuriyet Halk Partisi Bölge milletvekilleri Çubuklu Başaran Düğün Salonu’nda seçmenleriyle bir araya geldi.

İlçe Başkanı İsmet Konca’nın ev sahipliğini yapmış olduğu toplantıya, milletvekili adayları Oktay Ekşi, Hilal Dokuzcanlı ve Ayten Kayalıoğlu katıldı.

Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu’nun da hazır bulunduğu toplantının sunumunu Beykoz Belediyesi Meclis üyesi Nihat Arıcan yaptı. İlçe Başkanı İsmet Konca yapmış olduğu açılış konuşmasında, 45 muhtar ile yapacakları toplantıda 2B konusunu masaya yatıracaklarını ve bu konuyu özellikle Çavuşbaşı’nda masaya işleyeceklerini söyledi.

CHP Meclis Üyesi Nihat Arıcanın sunuculuğunu yaptığı programın açılış konuşmasını İlçe Başkanı İsmet Konca yaptı.

Hüsnü Kolcu: tek aday Ayten Kayalıoğlu

Cubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu ise, Beykozlunun en büyük çilesinin 2B olduğunu vurgulayarak, Beykoz’dan tek aday olan Ayten Kayalıoğlu’nun avantaj olduğunu belirtti.

Kolcu, “bizler seçip gönderiyoruz Ankara’ya, ama seçilenler daha sonra Beykoz’a ayak basmıyorlar bir daha seçim gelene kadar bu Beykoz’un kanayan yarasıdır”şeklinde konuştu.

Milletvekili adayı Hilal Dokuzcanlı ise, “herkes için yola çıktıklarını ifade ederek, “dolayısıyla bu salonda bulunan kadın arkadaşlarım, için genç arkadaşlarım için, 2b mağdurları için bütün sıkıntıları yaşayan yoksullarımız için çözüm olacağız” şeklinde konuştu.

Bu Ordu Türkiye’nin geleceği

Türk halkının emrinde olduklarını da ifade eden  Dokuzcanlı,  “Cumhuriyet Halk Partisi projeleriyle iktidara hazırdır… Bizler Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Başbakan yapmaya yemin ettik, biz yoksulluğu bitirmek istiyoruz, birileri yönetmek istiyor biz halkın derdini dinlemek  istiyoruz,  birileri bizim telefonumuzu dinlemek istiyor, biz özgürlük hukuk demokrasi istiyoruz, birileri içeri tıkıyor…  Yetti yetti arkadaşlarım, bizler milletvekili adayları bir orduyuz bu ordulara iyi bakın bu ordu Türkiye’nin geleceği” dedi.

Bir diğer milletvekili adayı olan Yakup Akaya da, AK Parti’nin iktidarda kaldığı 8 yılı kayıp yıllar olarak nitelendirerek, “işsizliğin, yoksulluğun arttığı özelleştirmenin had safhaya çıktığı bir dönem olmuştur” dedi.

Türkiye dışa bağımlı bir ülke oldu…

Dışarıdan alınan ürünlerle, dışarıdan alınan borçlarla ekonominin yönetildiği bir dönem yaşandığını ifade eden Akaya, “80 yıllık Cumhuriyet döneminde borçlanmadığımız kadar 8 yılda borçlandık, alınan borçlarla bu ülkede hiç yatırım yapılmadı” diye konuştu.

Akaya şöyle devam etti: “AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan şunu söylüyor. ‘Biz Dünyada ekonomisi gelişen 10 ülkeden biriyiz.’  Bende onan soruyorum, 10 ülke arasına girdikte ülkemiz yoksulluktan çıktı mı?  Problemlerimiz yok mu? İşçinin maaşımı yükseldi? Emeklilerin intibak Yasası mı çıktı, yoksa hayvanlarımızı, kurbanlığımızı dışarıdan almıyor muyuz.”

İktidar çalışanların dostu değil

CHP’nin önemeli isimleri arasında yer alan Oktay Ekşi ise, iktidarın çalışandan yana olmadığını ifade ederek, bu ülkeyi yöneten iktidar sendikalaşma hakkınızı değil, fabrikalarınızı elinizden almıştır. Yani çalışma hakkınızı elinizden almıştır, böyle bir siyasi iktidarın çalışan insanların dostu olduğunu iddia edebilmemiz mümkün değildir” dedi.

İktidarın sadece çalışanların değil, emeklilerinde dostu olmadığına vurgu yapan Oktay Ekşi,“12 Haziran Seçimleri’nde bu ülkenin iktidarı Cumhuriyet Halk Partisi’nin eline geçecek olursa bunu siz sevgili seçmen dostlarımdan esirgemeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

CHP iktidarında sadece işçinin değil, emeklinin de insanca yaşama hakkını verecekleri bir dönem olacağını, önce sendikalaşma hakkı önündeki o dağları kaldıracaklarını söyleyen Oktay Ekşi, çalışsın çalışmasın her ailenin cebine en az 600 lira devletin yardımı girecek ve ailede bulunan iki çocuğun ve ailede bulunan yaşlıya devlet tarafından 200 lira yardım yapılacak” dedi. Ekşi, medya ya uygulanan baskının Cumhuriyetin hiçbir döneminde bu denli olmadığını da sözlerine ekledi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: İsmet Konca, Oktay Ekşi, CHP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"