Siyaset

CHP'li Nevzat Karataş zehir zemberek!

CHP'li Nevzat Karataş zehir zemberek!
2014.09.03 00:00
| | |
9401

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz’ın 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri için hazırlamış olduğu meclis üyesi aday listesinin kamuoyuna açıklanmasıyla birlikte başlayan istifalar toplu isyana dönüştü.

İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, Kadın Kolları Başkanı Esengül Yılmaz, Ayşe Çalık, Topçu Kılıç, Eyüp Öztürk, Nalan Çiğdem Yılmaz, Necla Şahan’ın ardından çok sayıda meclis üyesi adayının istifasıyla devam eden süreçte listenin 8. sırasında yer alan Nevzat Karataş’da, Hızır Yılmaz’a yakınlığıyla bilinen Atakan Özgül tarafından İlçe Seçim Kurulu’na şikayet edilerek sendika başkanı olduğu gerekçesiyle meclis üyesi adaylığı düşürülmüştü.

İl Seçim Kurulu ve Yüksek Seçim Kurulu’ndan da olumsuz cevap alan Nevzat Karataş, ikamet ettiği Göztepe Mahallesi Muhtarlık Binası önünde bir basın toplantısı düzenledi.

CHP’de Hızır Yılmaz isyanı…

Basın toplantısında CHP örgütünün tam desteğini alan Nevzat Karataş’ı; CHP İl YöneticisiFüsun Sökmez, eski İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, Belediye Başkan aday adayları Kenan Öner, Doç. Dr. Nafiz Ünlü, Şaban Tören, Dr. Devrim Altıntaş, meclis üyeleri Salim Kaşkır, Erdal Öztürk, Hüseyin Karababa, Nihat Arıcan, Mustafa Yiğit, Hüseyin Okumuş,Hayrullah Usta, Nusret Yılmaz, Halim Okudan, Gökhan Taneri Vural ve Topçu Kılıç, Hıdır Gültekin, Günizi Dizdar, Muammer Tonya, Cengiz Koçak, Erdem Çelik, Muhammed Güney, Nesip Yıldız, Mahir Taştan, Mustafa Kabaoğlu, Kemal Sanin gibi partililerde yalnız bırakmadı.

Nevzat Karataş'tan Zehir Zemberek Sözler

Basın açıklamasında Hızır Yılmaz'ı 'takiyecilikle' suçlayan Karataş, Hızır Yılmaz'ı işaret ederek, "Kendisine çok çalışmasını tavsiye ederim" diye konuştu.

İşte Beykoz Belediyesi CHP Meclis Üyesi adaylığı başlamadan sona eren Nevzat Karataş'ın basın açıklamasının tam metni:

“Sevgili Beykozlular, saygıdeğer emekçi arkadaşlarım, yol arkadaşlarım ve çok değerli basın mensupları.

Basın açıklaması yapma sebebim, CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz'ın meclis üyeliği adaylık sürecini basın önünde anlattığı toplantıdan sonra şahsımın da konu ile ilgili basın önünde cevap vermek zorunda olduğumu düşünmemdir.

‘Emeğe ve örgüte tahammülsüzlük!’

Bilindiği üzere CHP Beykoz Belediye Meclis Üyesi Aday listesinin 8. sırasında partiminGenel Merkezi tarafından Meclis Üyesi adayı gösterildim. Ancak sonrasında İlçe Seçim Kurulu'na parti içerisinden adaylığımın iptali için yapılan itiraz çok manidardır. Türkiyegenelinde yapılan itirazlara bakıldığında kendi listesine yine kendi üyelerinden birikullanılarak itiraz ettirilen tek ilçenin ne yazık ki Beykoz olduğunu görüyoruz. Bu başlı başına emeğe ve örgütüne tahammülsüzlük örneğidir.

Adaylığım öncesi yaptığım görüşmeler neticesinde İşçi Sendikası Başkanları’nın mahalli idarelere ve meclis üyeliğine aday olurken istifa etmelerine gerek olmadığı tarafımabildirilmişti. Ben de bu doğrultuda hareket ettim.

‘Hızır Yılmaz takiye yapıyor’

Beni asıl üzen ve inciten meclis üyesi adayı olmam ya da olmamam değil, partimin bir üyesi tarafından yapılan itirazdır. İşçi havzası olan Beykoz’umuzda fabrikaların da kapanması ile örgütlü tek emek örgütü olan DİSK'in sendika başkanına yapılan itiraz‘Emek, en yüce değerdir’ diyen partimizin emeğe bakışı ile bağdaşmamaktadır. Ayrıca her seferinde devrimcilikten, emekten, örgütten ve yoldaşlıktan bahseden Hızır Yılmaz'ın bu söylemlerini unutarak sadece takiye yaptığını görmekteyiz.

Dışarıdan gelen ve Beykoz siyaseti ile uzaktan yakından ilgisi olmayan kişiler listeye girerken bu kişilerin bizlerden ne gibi artıları olduğunu anlamakta güçlük çekiyoruz. Yıllardır bu örgütün içerisinde bulunan ben ve örgüt arkadaşlarımın yok sayılarak oluşturulan bu tavrı, parti üyelerinin, emekçi kardeşlerimin ve de Beykoz Halkı’nın vicdanına bırakıyorum.

Yüksek Seçim Kurulu'na yaptığım itiraz lehime sonuçlanmış olsaydı bile Meclis Üyeliğiadaylığımdan istifa edeceğimi ve bu basın açıklamasını yapacağımı tüm dostlarıma önceden beyan etmiştim.

‘Hızır Yılmaz’a çok çalışmasını tavsiye ederim’

Partimiz tarihinde ilk kez ilçe yönetiminin yetkilerini Belediye Başkan Adayı'na devrettiği bir dönem yaşıyoruz. Kadınların, gençlerin, örgüt emekçilerinin ve işçi sınıfının içinde olmadığı bir liste, örgütümüze ve Beykoz Halkı'na dayatılmaktadır.

Ancak bütün bu olumsuz gelişmeler neticesinde Nevzat Karataş olarak sendikamıza bağlı olan işçilerimize, gerek işçi sınıfına gerekse 35 yıldır yaşadığım Göztepe Mahallesi'nde partimize oy taşımak konusunda ciddi travmatik sorun yaşayacağım ortada bir gerçeklik olarak durmaktadır. Ben bütün bu sorumluluğu Belediye Başkan Adayımız Hızır Yılmaz'a bırakıyorum. İnanıyorum ki, ben ve benim gibi kırılan, üzülen, hiçe sayılan, değer verilmeyen binlerce parti emekçilerinin yerine, bu boşluğu biraz daha fazla çalışarak dolduracağından da hiç endişem olmadığını bildiririm. Kendisine çok çalışmasını tavsiye ederim. Zira bizleri yok sayan, değer vermeyen, ötekileştiren, ayrıştıran bir anlayışın eminim ki bir bildiği vardır ve temennim bizler inşallah yanılırız.

‘Hakkımı helâl etmiyorum’

Son olarak belirtmek isterim ki, Cumhuriyet Halk Partisi'nde siyaset yapmaktan ve partimin emrinde olmaktan dün nasıl onur ve gurur duyduysam, yarın da bu duyguları yaşamaya devam edeceğim. Ancak şunun da bilinmesini isterim ki, örgüt arkadaşlarımın ve benim emeğimizin hakkını yiyenlere hakkımı asla helâl etmeyeceğim.

Tüm örgüt üyesi arkadaşlarımı ve Beykoz Halkı'nı saygıyla selamlarım.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Hızır Yılmaz, İsyan, Nevzat Karataş, CHP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"