CHP’li Nevzat Karataş ne demek istedi?

  • Güncelleme: 17.02.2012 00:11
  • Okunma: 9564 kez
  • Yorum: 0
CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi ve Beykoz Sorumlusu olan, aynı zamanda DİSK Genel İş Sendikası 2 Nolu Şube Başkanlığı’nı yürüten Nevzat Karataş bir basın açıklaması yaptı.
CHP’li Nevzat Karataş ne demek istedi?

Beykoz Belediyesi’nde görev yapan 219 işçinin üyesi olduğu sendikanın şube başkanı olarak, siyasetten uzak bir sendikacılık anlayışıyla hareket ettiklerini ifade eden Karataş, önümüzdeki günlerde yapılacak olan CHP Beykoz İlçe Başkanlık Kongresi’ne yönelik önemli ipuçları verdi.

Siyasetten uzak durarak sendikacılık yaptıklarını ifade eden Karataş’ın sözü dolandırıp, Beykoz İlçe Kongresi’ne getirmiş olması çelişkili bir ifade olarak yorumlanırken, Parti içinde ön seçimlerin tamamlandığını birçok mahalle ve köyde tek liste olarak yapılan delege seçimlerinin bazı yerlerde ise iki listeyle yapıldığını belirtti.

Şantajcı ve çamurcuları CHP’den uzaklaştıracağız

Birden fazla listenin olduğu bölgelerde CHP demokrasini uyguladıklarını vurgulayan Nevzat Karataş; “Beykoz’da delege seçimleri yapıldı. Şantaj ve çamur ile uğraşan arkadaşları parti içinden uzaklaştırıp yerine sağlam ve ahlaklı kişilerin gelmesi için uğraşıyorum. CHP Beykoz İlçe Başkanlığı için adaylar teker teker açıklanıyor. Açıklanan adayların hepsi parti için dürüst çalışan isimler oldu. Ancak en doğru kararı delegelerimiz verecektir. Delegeler bir şekilde örgütü birleştirecektir.” ifadelerini kullandı.

Sendika olarak siyasi boyutu bir kenara bırakarak çalışıyoruz

DİSK-Genel İş Sendikası İstanbul Anadolu Yakası 2. Nolu Şube Başkanı olan Nevzat Karataş;“Biz sendika olarak her siyasetten olan emek sendikasıyız. Siyasi boyutu bir kenara bırakarak çalışıyoruz. Burada siyaset olmaz. Belediyeler değişir ama bizim duruşumuz değişmez. Hangi siyasi partiyi temsil edelerse etsinler bizler düzgün yöneticilerin hakkını vermek zorundayız. Ekmeği ve işi için çalışan tüm insanları korumak zorundayız. Geçmişte geleceğin aynasıdır. Üç dönemdir görev yapıyorum ve çalışan emekçilerle ilgili şimdiye kadar Beykoz’da olumsuz bir olayla karşılaşmadık. Beykoz’da sendikamıza bağlı 219 işçimiz var. Hepsi de çalışma şartlarından son derece memnun.” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: CHP, DİSK, Nevzat Karataş

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz