CHP'li Milletvekili adayı, Beykoz'da konuştu

  • 0
  • 6707
CHP'li Milletvekili adayı, Beykoz'da konuştu
CHP'li Milletvekili adayı, Beykoz'da konuştu
CHP'li Milletvekili adayı, Beykoz'da konuştu
CHP'li Milletvekili adayı, Beykoz'da konuştu
CHP'li Milletvekili adayı, Beykoz'da konuştu

CHP İstanbul Milletvekili Adayı Hasan Uzunyayla, partisinin Beykoz İlçe Başkanlığını ziyaret ederek örgüt üyelerine birtakım açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Adayı Hasan Uzunyayla, partisinin Beykoz İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

Söz konusu ziyarette CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, meclis üyeleri ve partililer hazır bulundu.

Burada kısa bir açıklama yapan Beykoz İlçe Başkanı, İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Aydın Düzgün, Beykoz'dan çok oy alacaklarını ve ilçeyi hak ettiği seviyeye getireceklerini belirtti.

"Beykoz hak ettiği yere gelecek"

AK Parti ile aralarında olan farkı kısa sürede kapatacaklarını söyleyen Düzgün, "Ben inanıyorum. Beykoz'dan çok oy alacağız. AKP ile olan farkı kapatıp, insanlarımızın yüzünü güldüreceğiz. Beykoz halkını mutlu edecek sonuçla seçimi bitireceğiz. Beykoz özel bir yerdir. Beykoz hakikaten dünya kenti olmaya yakışır bir yer. Maalesef 39 ilçe içerisinde gelişmede son sıralardayız. Çekmeköy, Sancaktepe buralar daha yeni ilçeler ama biz 200 yıllık bir ilçe olmamıza rağmen henüz gelişmeyi sağlayamamış bir ilçeyiz. Beykoz'u layık olduğu yerlere taşıyacağımızdan yana hiçbir endişemizde yok." ifadelerini kullandı.

"mevki, makam, rant, ekonomi, siyaset beklentilerinizin olmadığı..."

Siyasete CHP Tuzla Gençlik Kolları Başkanlığı'nda başladığını ve ardından üç dönem İlçe Başkanlığı görevini yaptığını söyleyen CHP Milletvekili adayı Hasan Uzunyayla, "Sayın Gürsel Tekin ve Berhan Şimşek'in İl Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttüm. Geçen seçimde de 16.sıradan aday olmuştum. Beykoz'da da sonuçlara baktığımızda sizlerin teveccühüyle çok kıymetli bir oranda oy aldığımı biliyorum. Bu konuda sizlere ayrı bir teşekkür borçluyum. Biz o günden bugüne her ne olursa olsun alandan kaçan değil, alanda çalışanlardan olduk. Çünkü bunu borçluyuz. Siz hiçbir beklentiniz olmadığı halde mevki, makam, rant, ekonomi, siyaset beklentilerinizin olmadığı bir yerde 60 yıldır iktidar olmayan bir parti için bu kadar direniş gösterirken onun aksini yapmak bizi sizlere karşı utandırırdı zaten." dedi.

"Tuzla'da duruma el koyduk"

CHP örgütlerinin hiçbir çıkar beklemeden yalnızca Türkiye'nin bağımsızlığı ve demokrasisi için mücadele ettiğini dile getiren Uzunyayla, "Böyle mücadele eden bir örgüt varken bir yerlere kaçanlar yalnızca ihanet içerisinde olur bunun başka da bir açıklaması olamaz. En son benim ilçe başkanlığım döneminde Tuzla Belediyesini kaybetmiştik. Dönüp bıraktıktan sonra tekrar 10 bin farklı tekrar kazanıldığını görünce buna ne derseniz deyin, Tuzla'da duruma el koyduk. Çünkü Beykoz gibi biraz çaba gösterilirse eğer kazanabileceğimiz yerlerden bir tanesiydi orası da. Geldiğimiz günden bu yana da partimizi Tuzla'da ayağa kaldırdık yeniden." diye konuştu.

"Tüzük değişikliğine gidelim diyoruz"

24 Haziran erken seçimlerinin beklenmedikleri anda geldiğini ve söz konusu seçimi dengelerini bozduğuna işaret eden CHP İstanbul Milletvekili Adayı Hasan Uzunyayla, "Buralarda görev yaparken sadece İlçe başkanlığı ile kariyerimi bitireyim derdim olmadı. Siyaset iddia işi olmalıdır. Arkamızdan İlçe Başkanlarımız, Gençlik Kollarından yetişip gelenler olacaksa bizim aklımız yerindeyken bu işi yapalım istiyoruz. Öyle 25-30 yıl o koltuklarda kalalım diye bir derdimiz de yok. Buraları kimse de şirket gibi görmemelidir de zaten. Biz bunu her zaman önermiştik. Gerekirse tüzük değişikliği yapalım ve bir sınır getirilsin istedik. Artık ne olursa 2 dönem veya 3 dönem hiç fark etmez. Kan değişiklikleri her zaman partiye heyecan getirir. Kimse oralara gelip ömür boyu burası artık benimdir diye bir algıyla oralarda kalmamalıdır. Başarılıysanız zaten sizi birileri ve bu örgüt sizi takdir ederek oralara yeniden getirecektir." şeklinde konuştu.

Milletvekili Adayı Uzunyayla şunları söyledi:

"Sadece o koltukları oturmak için kullanıyorsanız, oraları işgal etmek kimsenin hakkı değildir. Başka yeni insanların bu partiye gelmek için umutları kalmaz. Gençlik Kollarından ve kadın kollarından başlayan insanlar yarın evet bizlerde oralarda olabiliriz umudunu her zaman için olsun taşımalıdır. Bunu taşımak içinde o umudu onlara bizler vereceğiz. Bir başkası gelip onlara bu umudu taşımayacak."

Haber Merkezi

Görentaş Derneği’nden çift yönlü iftar sofrası
Önceki Görentaş Derneği’nden çift yönlü iftar sofrası
Anadoluhisarı İdmanyurdu tek puanla yetindi
Sonraki Anadoluhisarı İdmanyurdu tek puanla yetindi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz