Siyaset

CHP'li kadınlar Beykoz’da eğlendi

CHP'li kadınlar Beykoz’da eğlendi
27.03.2015 21:52
| | |
6343

CHP Beykoz Kadın Kolları, CHP 1. Bölge Aday Adayları'nı Talia Teras'ta ağırladı

Seçimlere 72 gün kala siyasetteki hareketlilik de giderek artmaya başladı. Beykoz'u adeta mesken tutan CHP'nin 1. Bölge Milletvekili Aday Adayları, bu kez de CHP Kadın Kolları'nın eğlencesine katıldı. Talia Teras'ta düzenlenen eğlencede ise ilginç bir düzenleme yapıldı. Geceye katılan kimseye mikrofonla konuşma yapmasına izin verilmedi ve bir protokol masası da oluşturulmadı. CHP'li 1. Bölge Aday Adayları, bunun yerine masa masa dolaşarak, samimi bir ortamda projelerini anlattı. CHP Beykoz Kadın Kolları Başkanı Av. Ayşe Yıldırım ve Demet Yeşilbaş ise 100'ü aşkın konuğu, özverili bir şekilde ağırladı.

Talia Teras'ta CHP Beykoz Kadın Kolları tarafından düzenlenen eğlence gecesine, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı ve Beykoz Sorumlusu Said Yılmaz, Kartal Kadın Kolları Başkanı Refika Öztürk, 1. Bölge Milletvekili Aday Adayları Mahmut Atom Duruk, Hızır Yılmaz, Füsun Sökmez, Ayla Yıldırım, Kazım Bilgen, İhsan Güliz Kaptan, Derya Şentürk, İsmet Öztürk, Fikret Aksoy, İlkay Orhan, Mehtap Düzova ve Özlem Kaymaz ile çok sayıda CHP'li kadın katıldı.

‘CHP’nin önseçimi 29 Mart’ta Beykoz Su Ürünleri’nde…’

Konuşma yapan tek kişi CHP Beykoz Kadın Kolları Başkanı Av. Ayşe Yıldırım oldu. CHP’nin 29 Mart 2015 Pazar günü gerçekleştireceği ‘önseçim’ kararını öven Ayşe Yıldırım, bunun bir demokrasi şöleni olacağını kaydetti. Beykoz Denizcilik ve Su Ürünleri Meslek Lisesi’nde gerçekleştirilecek olan önseçime dair bilgiler de veren CHP Beykoz Kadın Kolları Başkanı Av. Ayşe Yıldırım, şöyle dedi:

Av. Ayşe Yıldırım: “Biz, cepheye mermi taşımış anaların torunlarıyız!”

“Biz artık TBMM’de bizi temsil edecek olan Milletvekillerimizi kendimiz seçeceğiz. Unutmayın! 29 Mart’ta en az 14, en fazla 26 adaya oy vereceksiniz. Akşam saat 17.00’ye kadar vaktiniz olacak.

Sevgili kadınlarımız… Süreç zor… Önümüzde ciddi anlamda kadınları sömüren bir iktidar partisi var. Artık bunu uzun uzun anlatmaya gerek de yok. Kadınlarımız öldürülüyor arkadaşlar; eşleri ve nişanlıları tarafından… Kadınlarımız tacize, tecavüze uğruyor… Bütün bunların üzerine de kadın ve erkeğin fıtratında eşitliğin olmadığını söyleyen bir Cumhurbaşkanı, bu ülkeye Başkan olmaya çalışıyor; sistem değiştirmeye uğraşıyor.

Hani biz kadınlar, erkeğin kaburga kemiğinden yaratılan eksik canlılarız ya? Her defasında bize bunu vurguluyorlar. Ancak sevgili Hanımlar… Şartlarımız her ne olursa olsun biz Cumhuriyet kadınlarıyız! Yani zamanında cepheye mermi taşımış anaların torunlarıyız… Yani biz çocuğunun yemeğini cepheye taşımış anaların çocuklarıyız… Biz Cumhuriyet Halk Partili kadınlarız… Değerliyiz, kutsalız…”

‘CHP’nin gecesinde kadın dayanışması vardı’

CHP Beykoz Kadın Kolları'nın gerçekleştirdiği programda, Av. Ayşe Yıldırım’ın yanı sıra CHP İl Başkan Yardımcısı Said Yılmaz da kısa bir selamlama konuşması yaptı. Bu arada konuklara meyve suyu ve kuru pasta ikramında bulunuldu. Hiçbir CHP'li Aday Adayına ayrıcalık yapılmazken, masalarda gerçekleştirilen sohbetler oldukça sıcak bir ortamda devam etti. CHP 1. Bölge Milletvekili Aday Adayları, CHP'li kadınlara projelerini anlatırken, kadın Aday Adayları da önseçimde hemcinslerinden kendilerine daha büyük destek vermeleri konusunda ricacı oldu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber Gazetesi, CHP kadın Kolları, Beykoz, Ayşe Yıldırım Öz, Mahmut Atom Duruk, Hızır Yılmaz, Fisun Sökmez, Ayla Yıldırım, Kazım Bilgen, İhsan Güliz Kaptan, Derya Şentürk, İsmet Öztürk, Fikret Aksoy, İlkay Orhan, Mehtap Düzova

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"