CHP'li Hayrullah Usta'nın liste isyanı

  • 2014.09.03 00:00
  • Güncelleme: 19.03.2020 20:24
  • Okunma: 12749 kez
  • Yorum: 0
Hızır Yılmaz’ın CHP İlçe örgütünü yok sayarak yapmış olduğu Meclis Üyesi listesine örgütün tepkisi her geçen gün artıyor.
CHP'li Hayrullah Usta'nın liste isyanı

İstifaların ardı arkası kesilmeyen CHP’de her gün farklı bir bölgeden farklı bir ses yükselirken, parti içindeki çeşitli gruplarda istifa sinyali veriyor. 

Son olarak kamuoyuna yansıyan, aday listesine Çiğdem Mahallesi CHP üyelerinden de tepki geldi. Çiğdem Mahallesi Caferağa Sokak da ki kıraathane de CHP’li üyelerin yapmış olduğu toplantıda parti dışından olan isimlere ağır eleştiriler yöneltildi. 

Bu parti Ustabaşı ve Gül’e kaldıysa 

Aydın Akbaş, Yakup Tuncer ve Yüksel Akdemir’in organize ettiği toplantıda Beykoz Muhtarlar Birliği Başkanı Cavit Gül ve eski MHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Şenel Ustabaşı’da eleştirilerden nasibi aldı. 

Beykoz Belediye Meclis CHP Grup Başkan Vekili Hayrullah Usta, Meclis üyeleri HüseyinOkumuş, Erdal Öztürk ve Hüseyin Karababa gibi isimlerin yansıra, Meclis üyesi aday adayı Gökhan Taneri Vural’ında hazır bulunduğu toplantıda bir basın açıklaması yapıldı. 

Genel Merkez genelgesine uyulmadı 

Yüksel Akdemir, toplantının amacını, “parti üyesi ve Çiğdem Mahallesi sakini olarak aday listesine tepkimizi dile getirmek” sözleriyle açıklarken, Genel Merkez’den gönderilen genelgede belirtilen meclis üyesi aday adayı son başvuru tarihinin 2 Aralık2013 olarak belirtilmesine rağmen, bu tarihten sonra da birçok kişinin müracaat ettiğini söyledi. 

Eğitim almayanlar listeye girdi 

Akdemir, “Genel Merkezimizin meclis üyesi adayı eğitimi almayan hiç kimsenin aday olamayacağı yönünde açıklamaları ve söylemleri olmasına rağmen bugün listeye baktığımızda birçok adayın eğitim almadan bu listeye girdiğini görüyoruz” dedi. 

Aday olursa sandık koyacağını söylemişti 

Aday listelerinde dışarıdan ithal edilmiş isimler yer aldığını kaydeden Akdemir, CHP Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz’ın, ‘eğer aday olursam bazı sıkıntılı mahallelerde sandık koyup, o mahallenin meclisteki temsilini örgütüm seçecek’ diye söylemde bulunduğunu hatırlatarak,“Fakat kesinlikle bu uygulamayı hayata geçirmemiştir. Yöresel anlamda şu an yaşadığımız bölgede ve Mesudiyeli seçmenlerin yoğun olduğu mahallelerde temsil haklarının yetersiz kaldığını var olan listede görmekteyiz. Gelinen noktada örgüte ve emeğe sahip çıkılmadığını görmekteyiz. Bu anlamda tepkimizi parti üyeleri ve mahalle sakinleri olarak kamuoyuna bildiriyoruz. Bu listelerde yer alan kişilerin Beykoz halkını temsil ettiğini düşünmüyoruz. Bu listelerde dışarıdan ithal edilmiş isimler yer almıştır” şeklinde konuştu. 

Hızır Yılmaz örgütü sağılır inek konumuna soktu 

Toplantıda konuşan meclis Üyesi Hayrullah Usta’da, yanlış tercihlerden dolayı ve örgütte emek harcayan insanların listede olmamasından ötürü CHP’nin seçimi kaybedeceğinivurguladı. 

Köseler Beykoz’da dengeleri değiştirdi 

Listede, 1’den 13’e kadar partiyi savunacak 2 tane ismin olduğunu söyleyen Usta, bu isimlerin Aydın Düzgün ve Nevzat Karataş olduğunu belirtti. CHP Beykoz’da yaşanan süreci ‘kayıkçı kavgası’ olarak nitelendiren ve Hızır Yılmaz’ın örgütü “sağılır inek” konumuna soktuğunu kaydeden Usta, Alaattin Köseler’in MHP’den Belediye Başkan adayı olmasıyla bütün dengelerin değiştiğini, CHP’nin karşısına üçüncü bir rakibin çıktığını iddia etti. 

Hızır Yılmaz bunu daha önce açıklamıştı 

Yine CHP Meclis Üyesi Hüseyin Karaba’da, yaşanan bu olayları önceden tahmin ettiği için Meclis üyesi olmak için müracaat etmediğini ve Hızır Yılmaz’ın mevcut meclis üyelerinden hiç birini listeye almayacağını söylediğini kaydetti.

Programın devamında ise Erdoğan Sarıkaya, Aydın AkbaşGökhan Taneri Vural,Yakup TuncerYüksel Akdemir ve Kenan Soner’de kısa konuşmalar yaparak tepkilerini dile getirdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: CHP, Beykoz, Hayrullah Usta

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz