CHP'li Hamzaçebi: İnşallah Tapularınızı Alırsınız

  • 0
  • 7971
CHP'li Hamzaçebi: İnşallah Tapularınızı Alırsınız
CHP'li Hamzaçebi: İnşallah Tapularınızı Alırsınız
CHP'li Hamzaçebi: İnşallah Tapularınızı Alırsınız
CHP'li Hamzaçebi: İnşallah Tapularınızı Alırsınız

2B arazileri hakkında Yenimahalle'de halka seslenen CHP Milletvekili Akif Hamzaçebi:

"İnşallah Tapularınızı Alırsınız"

Geçtiğimiz hafta AK Partili Meclis üyelerinin Yenimahalle Halkına Beykoz'daki 2B ve özel proje alanlarıyla ilgili bilgi verdikleri kahvede bu kez CHP’li Akif Hamzaçebi vardı.

Anayasa Mahkemesi konuyu çıkmaza sokar

Yenimahalle'de vatandaşlara açıklamalarda bulunan CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Anayasa Mahkemesi'ne gitmenin konuyu çıkmaza sokacağını ifade ederek, "Biz şimdiye kadar nasıl hiçbir yasayı götürmediysek, 2B ile ilgili de nasıl bir karar çıkarsa çıksın Anayasa Mahkemesi'ne gitmeyeceğiz. Biz çözüm istiyoruz ve yapıcı bir muhalefet anlayışıyla hareket ediyoruz. İnşallah tapularınızı alırsınız" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, 2B arazileri konusunda bilgi vermek ve vatandaşların sorularına yanıt vermek için Yenimahalle'deki eski Samsunlular Derneğiolan Sohbet Kıraathanesi'nde Yenimahalle Halkı ile bir araya geldi. Toplantıya, CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Füsun Sökmez, CHP Beykoz ilçe teşkilatlarından partililer ve önceki haftaya oranla az sayıda vatandaş katıldı.CHP minibüsüyle kahveye gelen partililer milletvekili Çebi'ye destek verirken, aracın üzerinde yer alan hoparlör yardımıyla, sohbeti Yenimahalle sokaklarına taşıdı. CHP Milletvekili Akif Hamzaçebi, ikindi ezanının okunması sırasında konuşmasına bir süre ara verdi.

Seçimlerden önce 16 Nisan 2011 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Sultanbeyli'de '2B Barış Projesi'ni halka duyurduklarını anlatan CHP MilletvekiliAkif Hamzaçebi, Hükümetin yasalaştırdığı 2B ile arasında farklar bulunduğunu kaydetti. Yatırımı amaçlayan kişilerden rayiç bedel üzerinden satış yapılmasını ancak hane olarak kullanacak vatandaşa emlak vergi değeri üzerinden yerlerin devredilmesini önerdiklerini ifade eden Akif Hamzaçebi, Başbakan Erdoğan'ın bu konuya yaklaşımını hatırlattı ve şöyle dedi:

Siz kimin malını kime veriyorsunuz?

"Biz emlak vergi değerinden satalım dediğimiz zaman, Başbakan Erdoğan, 'Siz kimin malını kime veriyorsunuz? Ben tapu sahibi vatandaş ile 2B arazisinde olan vatandaş arasında bir ayırım yapmam. Tapusu olan kişi nasıl hanımının kolundaki bileziği satıp tapusunu aldıysa, 2B arazilerindekiler de varını yoğunu satar o yeri alır' dedi. Hükümet yasayı getirirken ise rayiç bedel diyemedi, rayiç bedel üzerinden yüzde 70'i alınacak, dedi. Burada rayiç bedel denilmesi zaten başlı başına bir hatadır." 

Beykoz Belediyesi’ni kutladı.

Beykoz Belediyesi'nin; Beykoz halkının gelir durumunu beyan eden çalışmasını web sitesinden yayınlamış olmasını "Güzel" olarak değerlendiren CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Meclis'te yaptığı konuşmada Beykoz Belediyesi'ni kutladığını belirtti. Meclis'te yaptığı aynı konuşmada, Beykoz Belediyesi'nin yaptığı araştırmayı referans olarak gösterdiğini aktaran Akif Hamzaçebi, halkının yüzde 46'sının 1000 lira yüzde 76'sının da 1500 liranın altında geliri olduğu açıklanan Beykoz'da fiyatların çok yüksek açıklanmasının vatandaşları zor durumda bırakabileceğini diğer vekillere anlattığını kaydetti.

CHP Milletvekili Akif Hamzaçebi, şöyle dedi:

"İnşallah sorun çözülür, inşallah tapularınızı alırsınız. Eğer çözülmezse, biz bunu çözene kadar uğraşacağız. İktidarları döneminde çözene kadar uğraşacağız. Eğer çözülmezse de gelecek seçimde bizim iktidarda olduğumuz dönemde bu sorunu çözeceğiz."

Haber Merkezi

“Yenimahalle’yi sokak sokak biliriz”
Önceki “Yenimahalle’yi sokak sokak biliriz”
İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu
Sonraki İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz