Siyaset

CHP'li Hamzaçebi Görele Mahallesi’ndeydi

CHP'li Hamzaçebi Görele Mahallesi’ndeydi
2014.09.03 00:00
| | |
6188

CHP Grup Başkan vekili Akif Hamzaçebi, Görele Mahallesi’ne giderek hem 2B ile ilgili açıklamalar yaptı, hem de partisinin Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz’a destek istedi.

Görele Mahallesindeki bir kahvehanede mahalle sakinleriyle bir araya gelen Çebi’ye, Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, Prof. Mustafa Özyurt, Görele Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Kepoğlu ve CHP İlçe yöneticileri eşlik etti. 

Buluşmada kısa bir açılış konuşması yapan CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, “biz Görele Köyü sakinlerine bir söz vermiştik. Biz bu seçimi alacağız demiştik. Artık zamanı geldi. Biz bu dönem iktidarız, buna hepiniz inanın” şeklinde konuştu. 

Ak zannettikleri için oy verdiler 

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz’da AK Parti’yi eleştirdiği konuşmasında; Beykoz’u AK Parti zihniyetinden kurtaracağını ifade etti. 

“Benim vatandaşlarımın AK Partiyi ak zannettikleri için oy vermişti. Burada benim vatandaşımın hiçbir suçu yok. Çünkü onlar halkın karşısına ak diye çıktılar” diye konuşan Yılmaz, “derdine derman olmadığım, mutluluğunu paylaşmadığım, elini sıkmadığım hiçbir Beykozlu vatandaştan oy istemeyeceğim…” dedi.

 “Beykozlu için sürgün yasası çıkaran Başbakan birde Özel Proje yalanı çıkardı”ifadelerini kullanarak, “bende Başbakan'ın çıkarmış olduğu özel proje yalanını çöpe atacağım ve sizin hatırınıza Başbakan’a iyilik yapmış olacağım… Sonuçta oda benim hemşehrim. Başbakan’da benim ona yapacağım iyiliği duymuş ki, benim karşıma halkın yıllardır suratına bakmayan bir Belediye Başkan Adayı çıkardı”şeklinde konuştu. 

Belediyeden işçilerin kendisine gelerek, Hızır Yılmaz’ın türbanlı çalışanları işten atacağına yönelik dedikodular olduğunu söylediklerini kaydeden Hızır Yılmaz, eşinin ve annesininde türbanlı olduğunu ve onları bu anlamda hiçbir şekilde eleştirmediğini ve sormadığını söyledi. 

Halk mülkiyet ve tapu 

Akif Hamzaçebi, “bir devletin en büyük özelliği mülkiyet sorununu çözmüş olmasıdır.” diyerek, Halk, mülkiyet ve tapu sorunu ile yaşıyorsa o ülkede huzur yoktur. Önce devlet vatandaşın tapu sorununu çözmek zorundadır.” ifadelerini kullandı. 

“ 2B yasası çıkalı nerdeyse iki yıl oldu, iki yıldır çıkan 2B yasasıyla Göreleli vatandaşım ne yapacağını bilmiyor.” diyen Çebi şöyle devam etti: “Biz daha önceden fiyatların yüksek olduğunu dile getirmiş çözüm için öneriler ortaya koymuştuk. Biz siyaseti öne sürerek, belediyeyi kötüleyerek siyaset yapma anlayışını doğru bulmuyoruz. Alamadığınız tapuyu CHP’li Beykoz Belediye Başkanı size bütçenize uygun bir şekilde verecektir. On bin kişiye tapu dağıtılacağının afişlerini görüyoruz, peki size böyle bir söz verildi mi? Neden yok? Her mahallede göstermelik on, on beş kişiye tebligat yapıp tapu vereceğiz demekle özel proje alanı gerçekleştiremezsiniz. Bu mümkün değil. Bütün hükümetler, bütün belediyeler halkın sorunlarını çözmek için vardır, fakat Ankara’dakiler halkın sorununu çözmek için uğraşmıyor, onlar başka şeylerin peşindeler, nelerle uğraştıklarını siz daha iyi biliyorsunuz.” 

CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi vatandaşların sorularına da cevap verdi. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Akif Hamzaçebi, Bahadır Yavuz, CHP, Görele, Hızır Yılmaz, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"