CHP’li Gürsel Tekin Beykoz’u kolaçan etti

  • Güncelleme: 08.03.2020 19:34
  • Okunma: 31763 kez
  • Yorum: 0
Olası erken yerel seçim çalışmaları kapsamında Beykoz’a gelen CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, FETÖ arazilerinin haritasını gösterdi.
CHP’li Gürsel Tekin Beykoz’u kolaçan etti

İlk durağı CHP’nin Kavacık’taki İlçe Başkanlık binası olan Gürsel Tekin burada bir basın toplantısı yaptı. Gürsel Tekin’in açıklamalarından önce kısa bir selamlama konuşması yapan CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Beykoz’da CHP’yi iktidar yapmak için hızla yollarına devam etiklerini ve zaferin inanmaktan ve güçlenmekten geçtiğini unutmadıklarını ifade etti.

Gürsel Tekin ile birlikte esnaf ziyareti yaparak, esnafın sorunlarını ve sıkıntılarını dinleyeceklerini ifade eden Mahir Taştan, “Beykoz’da bu güne kadar ne Beykoz belediyesi, nede AKP esnafın sorunlarını dinlemek için yola çıkmadı” dedi.

CHP sokağa çıkınca AKP’de hareketlendi…

İlçe Başkanı Mahir Taştan, “CHP sokağa ve sahalara indikten sonra Belediye Başkanımızda sokakları arşınlamaya başladı. Burada önemli bir husus var… Düne kadar esnafın derdiyle ilgilenmiyorlardı, bugün ne oldu… Demek ki, sokakta bıraktığımız etki doğru bir yol ki, bu yolun sonunda da, hep birlikte inanarak CHP’nin Beykoz’da iktidar meşalesini yakacağız. Bu performansı milletvekilim Gürsel Tekin ile birlikte devam ettireceğiz” diye konuştu…

Gürsel Tekin beş yıl öncesinden başladı…

Konuşmasına, Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan olduğu beş yıl öncesinde TBMM’ye verdiği bir soru önergesi ile başlayan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, bu önergede, tadilat sonrasına Başbakanlık binasında bulunan dinleme cihazlarının hangi güçlere ait olduğunu, eski genel başkanları Deniz Baykal ve MHP milletvekillerini istifaya zorlayan yasa dışı dinleme ve görüntülemeyi yapanların şüpheliler arasında olup olmadığını sorduğunu hatırlatarak başladı.

17-25 Aralık’a kadar FETÖ çetesine tek bir soruşturma açılmadı

Ana muhalefet olarak üzerlerine düşeni yaptıklarını ve dönemin başbakanının FETÖ Çetesi ile ne kadar iç içe olduğunun, bir soruşturmaya dahi tabi tutmamalarından anlaşıldığını söyleyen Tekin, “17-25 Aralık’a kadar FETÖ çetesine tek bir soruşturma bile açılmamıştır” dedi.

“Son günlerde herkes suçlu ilan ediliyor, fakat tek suçlu olmayan AKP iktidarı” diye konuşan Tekin, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın, AK Parti’nin FETÖ’den temizlendiğini ve şimdi sıranın CHP ve MHP’de olduğunu söylemesinin inandırıcı olmadığını söyledi.

Gürsel Tekin, “Bozdağ herhalde Ankara Şengül Hamamı’na gidip temizlendi…  Şuna emin olun, bildik çamaşır suyu ile bile temizlenemezsiniz…” dedi…

Gürsel Tekin Recep Tayyip Erdoğan’ı uyardı…

Kayseri Belediye eski Başkanı ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin, 1142 vatan toprağını FETÖ’den geri aldığını söylemesi üzerine kendisine, bu vatan topraklarının hangi illerde olduğunu sorduğunu fakat cevap alamadığını söyleyen Gürsel Tekin, 6 yıl önce AKP’lilerin o çete tarafından dinlendiğini kendilerinin AK Partililere söylediğini kaydetti.

Altı yıl önce imar çetelerinin Türkiye’yi nasıl gasp ettiğini ilk söyleyenin kendisi olduğunu, sadece söylemekten ziyade gerek dinlemelerle ilgili gerekse imar uygulamalıyla ilgili dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a iki tane de mektup gönderdiğini söyleyen Tekin şöyle devam etti: “Bu cemaatle AKP ilişkisi tavuk yumurta ilişkisi gibidir… o kadar içi içe girmişler ki… Aynaya bakarlarsa birbirinizi göreceksiniz… Bu iç içe girmişlik bir günde temizlenecek bir şey değil… Bakan bu sözlerimize kayıtsız kalınca iş bize düştü…

Beykoz’da 150 yıldır oturan aileler var…

Hala mülkiyet sorunları çözülemedi… Göksu Evleri’nin mülkiyet sorunları hala çözülemezken, bu vatan toprağı dediğimiz mülkiyetleri nerden verdiniz? Kimin bunlar… Siz TV’lere gazetelere ambargo koyabilirsiniz… Ama biz CHP olarak 81 ili tek tek dolaşarak anlatacağız…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 17-25 Aralık’ı takvim olarak belirlediğini ve o tarihten sonra olanlarla ilgili yasal işlem başlatmış olsalar da, o tarihten öncesinin de yasal olarak bağlayıcılığı olduğunu kaydeden Gürsel Tekin, 17-25 Aralık’tan sonra AKP’lilerin FETÖ ile ilişkilerinin sürdüğünü iddia etti.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, ilçe başkanlık binasında düzenlediği basın toplantısının ardından Ortaçeşme’de esnafı ziyaret ederek, halk pazarını dolaştı… Burada vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Tekin, özellikle yaşlı insanlarla sohbet etti.

Gürsel Tekin’e Beykoz’daki programı kapsamında CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Meclis Üyeleri Cavit Gül, Aydın Düzgün ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri eşlik etti…

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz