CHP’li gençleri Süheyl Batum yetiştiriyor

  • Güncelleme: 10.11.2011 00:11
  • Okunma: 7491 kez
  • Yorum: 0
CHP Gençlik Kolları Beykoz İlçe Yönetimi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 73. Yıldönümü’nde, CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum’un konuşmacı olduğu bir konferansla andı.
CHP’li gençleri Süheyl Batum yetiştiriyor

CHP Gençlik Kolları Beykoz İlçe Yönetimi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 73. Yıldönümü’nde, CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum’un konuşmacı olduğu bir konferansla andı.

Kavacık Salon Talia da yapılan anma programına CHP Beykoz İlçe Başkanı Nagihan Akan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Gençlik Kolları Başkanı Cansu Kabaoğlu ve Yönetiminin yanı sıra sınırlı sayıda CHP üyesi katıldı.

Nagihan Akan: Atatürk bir halk adamıdır

Anma programının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Nagihan Akan, çok değerli bir siyaset adamı olarak söz ettiği Mustafa Kemal Atatürk’ün, aynı zamanda bir halk adamı olduğunu kaydetti.

Atatürk’ün hiçbir zaman yanında koruma taşımadığını söyleyen Bayan Akan şöyle devam etti:Onun için her 10 Kasım çok üzücüdür. Atatürk devrimleri birçok ülkeye ilham kaynağı olmuş ve birçok devlet adamı onu örnek almıştır. Ayrıca Atatürk evrensel bir devlet adamıdır. Onun büyüklüğünü tüm dünya kabul ediyor. Bu büyük önder bize Cumhuriyet’i hediye etti. Onu özlemle anıyor, ancak içimizde yaşatıyoruz.,

Osmanlı’nın küllerinden yeni bir ülke doğdu

CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum’da partisinin üyelerine yönelik yapmış olduğu konuşmada, “10 Kasım Atayı anmadan çok bir mücadele günü olmalı. Çünkü Ulu Önderi anlamak çok önemli bir olaydır. Osmanlı İmparatorluğu yıkıldı, ama onun küllerinden yeni bir ülke doğdu.” ifadelerini kullandı.

Ülkenin ve ülke tarihinin işgal altında olduğunu söyleyen Batum, “10 Kasım tarihlerinde bunu mücadelesini verelim” dedi. Süheyl Batum, “Cumhuriyet erdemini koruma rejimidir. Toplumumuz bozuldu. Bu toplumdan erdem beklenilir mi bilemiyorum. Hukuksal güvencesi olmayan bir ülke olduk. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak hukuku yerine getireceğiz. Size söz veriyorum.” şeklinde konuştu.

Batum’un ardından Atatürk için yazdığı mektubu okuyan CHP Gençlik Kolları Başkanı Cansu Kabaoğlu’nun gözyaşlarını kontrol edememesi salonda duygusal bir atmosfer oluştururken, dinleyenlerce de ayakta alkışlandı.

Melisa Kutlu’nun sunumunu yaptığı, “Ata’yı Anmak ve Anlamak” isimli programda, yine gençlik kolları yönetiminden Servet Çiftçi kısa bir konuşma yaparken, Metin Yıldız da Atatürk’ü anlatan bir şiir okudu.

Haber Merkezi