CHP’li Erdoğdu Beykoz’da yerli ve milliliğe vurgu yaptı

  • 0
  • 6685
CHP’li Erdoğdu Beykoz’da yerli ve milliliğe vurgu yaptı
CHP’li Erdoğdu Beykoz’da yerli ve milliliğe vurgu yaptı
CHP’li Erdoğdu Beykoz’da yerli ve milliliğe vurgu yaptı
CHP’li Erdoğdu Beykoz’da yerli ve milliliğe vurgu yaptı
CHP’li Erdoğdu Beykoz’da yerli ve milliliğe vurgu yaptı
CHP’li Erdoğdu Beykoz’da yerli ve milliliğe vurgu yaptı

CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı Aykut Erdoğdu Beykoz’da seçim çalışması yaptı. Erdoğdu’ya İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve partililer eşlik etti.

Beykoz Meydanı’ndan Ortaçeşme’ye kadar yürüyüş yapan CHPliler, burada Aykut Erdoğdu’yu dinledi.

Yaklaşık 150-200 kişilik bir gruba hitap eden Erdoğdu, Beykoz’a da vurgu yaptığı konuşmasında, Tüyü bitmemiş yetimin hakkını Erdoğan ve ailesi satmaya devam ederken, bizim vicdanımız bunu kabul eder mi?” dedi.

“Yüzde 20 faizle kredi alıp yatırım yapar mısınız?”

“Bakın şurada Tekelimizin fabrikası vardı. Tekel bir Cumhuriyet kuruluşudur. 2003 yılında Tekel fabrikası 290 milyon dolara özelleştirildi. Alan kim? Limak şirketi. Aldıktan 9 ay sonra 900 milyon dolara sattı. Yazık değil mi? Madem 900 milyon dolardı, neden Nihat Özdemir'e 290 milyon dolara sattınız?” şeklinde konuşan Aykut Erdoğdu, “Böylesine yetim haklarının yenildiği bir ortamda vicdanlarımız rahat bir şekilde nasıl rahat uyuyabiliriz? Geldiğimiz noktada bugün Türkiye'yi 453 milyar dolar dış borcu var. Yabancılar bize borç verirken çok yüksek faiz istiyorlar ve biz şu anda yüzde 20 faiz ödemek zorundayız. Kuru düşürebilmek için faizi çıkarttık ama dolar hala 4.50 TL. Bu şu demektir, yüzde 20 faizle bankadan kredi alıp yatırım yapar mısınız? Yapamazsınız çünkü yüzde 20 faiz ödeyeceksiniz. Vergi, SGK, prim ödemeleri yapacaksınız ve buna hiçbir yatırımcı dayanmaz. Bu şekilde devam ederse Türkiye Cumhuriyeti milleti küçülmeye devam eder.” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Adayı ve Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu konuşmasına şöyle devam etti:    

Bu millet var olduğu sürece dış güçler oyun oynayacaktır”

Dış güçlerin oyunu diyorlar. Arkadaşlar şunu bilin, bu millet var olduğu sürece dış güçler oyun oynayacaktır. Mühim olan sizin o oyunlara karşı duracak gücünüzün olmasıdır. Son 16 yılda, bizim milletimizin yabancılara ödediği faiz miktarı 150 milyar dolardır. Bununla 15 tane üçüncü havalimanı yapabiliyoruz. Yazıktır günahtır bu paramıza. Arkadaşlar, hem devletimiz, hem milletimiz lükse, şata fata alıştırıldı. Borçlandık araba aldık, televizyon aldık, ev aldık.

“Yapılmış işlere teşekkür ederiz”

İktidar partisi yol yaptık diyor. Allah razı olsun. Yapılmış işlere teşekkür etmekten başka bir şansımız yok. Ama bütün yolları uç uca eklediğimizde Türk Telekom'un gerçek değerinin yarısı etmiyor. Cumhuriyetimizin bu kadar varlığı satılırken, Telekom, Tekel, Tüpraş, ağaç dikmek istiyoruz diyerek bu cumhuriyetin kurucularına haksızlık ediyorlar. Yaptığınız yollar için evet Allah razı olsun ama o sattığını fabrikaların açılmasına sebep olan devlet büyüklerinin ruhlarına da bir Fatiha okuyun ve ruhlarını yad edin.

Yerli ve milliyiz. Evet, bu ülkeyi gerçekten çok seviyoruz. Yerli ve milli insanlar ülkesinin en stratejik mallarının satılmasına razı olurlar mı? Vodafone kimin? İngilizlerin. Avea kimin? Arapların. Turkcell kimin? Adında Türk var sahipleri kesinlikle Türk değiller. Üç şirket var, üçü de yabancıların elindedir. Biz işte bu sistemi bozmak istiyoruz.

Haber Merkezi

Bir sezonda müzesine 3 kupa götürdü
Önceki Bir sezonda müzesine 3 kupa götürdü
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi