CHP'li Aydın Düzgün ağır konuştu!

  • 2014.09.02 00:00
  • Güncelleme: 18.08.2021 13:39
  • Okunma: 12554 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz Belediye Başkan aday adayı Aydın Düzgün, partiye kazandırdığı 300 yeni üyeye Kavacık’ta bir düğün salonunda düzenlediği törenle rozet taktı.
CHP'li Aydın Düzgün ağır konuştu!

Programda konuşan CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Aydın Düzgün’ün; “Örgütü ile didişen, örgütünü yok sayan, parti emekçilerini küçümseyen bir şerefsizlik içerisinde asla olmayacağız.” şeklindeki sözleri dikkati çekti. 

Salonda izdiham oldu 

Kavacık Assrom Düğün Salonu CHP Beykoz Belediye Başkan aday adayı Aydın Düzgün’ün programında izdiham yaşandı. Yaklaşık iki saat süren programı birçok vatandaş ayakta izlemek zorunda kaldı. 

Kavacık Çavuşbaşı yolu üzerinde bulunan Assrom Düğün Salonu’nda CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Aydın Düzgün partiye kazandırdığı yeni isimlere rozet takarak gövde gösterisinde bulundu. Düzgün’ün organize ettiği geceye İl Başkanlığı’ndaki toplantı nedeniyle İlçe Başkanı Bahadır Yavuz katılamazken yerine İlçe Sekreteri Mustafa Kemal Özçelik programa iştirak etti. 

Yaklaşık bin kişinin katıldığı programda; 2. Dönem Beykoz Belediye Başkanı Şevket Arıkan, STK Başkanları, CHP Beykoz Belediye Meclis Üyeleri, CHP Beykoz Gençlik Kolları ve Teşkilat Mensupları katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından açılış ve selamlama konuşması için İlçe Sekreteri Mustafa Kemal Özçelik sahneye geldi. Özçelik, “diğer dönemlere oranla CHP teşkilatları çok daha fazla çalışıyor. Sadece Beykoz’da değil, genelde de artık dönem bizim dönemimiz. İktidarın son demlerindeyiz. Bunu sadece Beykoz değil dünya biliyor.”cümleleriyle başladığı konuşmasında salondaki kalabalığın iktidar olmalarının göstergesi olduğunu belirtti. Özçelik konuşmasının son bölümünde Aydın Düzgün’e yürüdüğü yolda başarılar diledi.  

“Bu sorunları sosyal demokratlar çözer!” 

CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Aydın Düzgün kalabalığın verdiği coşkuyla sahnede son derece net ifadeler kullanarak gerek parti teşkilatlarına, gerekse Beykoz kamuoyuna önemli mesajlar verdi. 

Düzgün, “biz ne mükemmel dostlarız ki kelimesiz ve yazısız anlaşabiliyoruz. Üç temel sorunumuz var; Beykoz, oturmak ve çalışmak. Önce fabrikalarımızı kapattılar. İşimizi, aşımızı, geleceğimizi ve çocuklarımızın yarınlarını kararttılar. Beykoz işsiz! Beykoz çaresiz! Beykoz sahipsiz ve Beykoz üzgün! Şimdi de evlerimizi istiyorlar. Siz burada oturamazsınız diyorlar. Bu iktidar değişmez ise evlerimizi alacaklar! Bunlardan emin olun, yarın bir gün demedi demeyin! Oysa ki, bizler daha güzel yaşam ve çocuklarımıza bırakabileceğimiz umutlu bir gelecek için çare Aydın Düzgün’dür” şeklinde konuştu. Düzgün şöyle devam etti; “gidecek başka bir yerimiz yok. Gemileri yakmışız. Geldiğimiz yerlerde karnımız doysaydı ne işimiz vardı Beykoz’da. Bu sorunları sadece Sosyal Demokratlar çözer. İşsizliğin belini de kırarız, evlerimize el uzatanların ellerini de kırarız. Sözümüz söz!” 

“Ön seçim talebimizi defalarca dile getirdik!” 

CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Aydın Düzgün konuşmasının ikinci bölümünde Parti Teşkilatlarına önemli mesajlar verirken partiyle bağları her zaman tartışma konusu olan Aday Adayı Alaattin Köseler’e de çok ağır cümlelerle üstü kapalı olarak yüklendi. Düzgün şöyle konuştu, “genel merkezimiz uzun yıllardan sonra nihayet örgüt emekçilerinin kararlarıyla kendi belediye başkanını belirleme haklarını teslim etmiştir. Bu kararı alkışlıyorum. Ben ve arkadaşlarım 6 ay önceden temayül yoklaması veya ön seçim talebimizi defalarca dile getirdik. Çünkü biz örgütümüze ve sizlere güvendik. Şimdi ise söz örgütümüzündür. Yaşayacağımız süreç sadece genel seçim süreci değildir. Bu seçimler aynı zamanda partimizin geleceğini ve siyasal iktidar görüşümüzü biçimlendirecektir.” 

“Asla bir şerefsizlik içinde olmayacağız!” 

Düzgün konuşmasının son bölümünde oldukça sert cümleler kullanırken bu cümlelerin muhatabının kim olduğu merak konusu olurken Düzgün’ün tartışmalı sözleri oldukça ağırdı. 

Düzgün sözlerine şöyle devam etti: “örgütümüze sırtını dönen, örgütümüzü yok sayan bir yerel yönetim bizim kitabımızda yazmaz. Örgütü ile didişen, örgütünü yok sayan, parti emekçilerini küçümseyen bir şerefsizlik içerisinde asla olmayacağız.” 

Aydın Düzgün bu ağır cümlelerin ardından şu küçük hikâyeyi anlattı, “yaralı kartala sormuşlar; neden bu kadar hüzünlüsün? Kartal da hüznünü şöyle açıklamış; çünkü beni vuran okun arkasında kardeşimin tüyleri var.’ Kısacası değerli arkadaşlarım her insan kendine yakışanı yapar. Kalite asla tesadüf değildir.”    

Program CHP teşkilatına katılan yeni isimlere Aydın Düzgün tarafından rozet takıldıktan sonra Danyel Gurubu’nun müzik ziyafetiyle son buldu. 

Haber Merkezi