CHP'li Aydın Düzgün 2B için net konuştu

  • 0
  • 9069
CHP'li Aydın Düzgün 2B için net konuştu
CHP'li Aydın Düzgün 2B için net konuştu
CHP'li Aydın Düzgün 2B için net konuştu
CHP'li Aydın Düzgün 2B için net konuştu

CHP'li Aydın Düzgün, 2B yasası ile ilgili Çiğdem Mahallesi'nde yaklaşık 350 kişi topladı ama şöyle dedi:

"Söylenecek Çok Fazla Bir Şey Yok"

Son günlerin en çok tartışılan konularından birisi olan 2B yasası ve arazileri ile ilgili konuşmak üzere Çiğdem Omka Tesisleri'ne gelen Aydın Düzgün, kalabalığı memnun edemedi. Salonda toplanan ve çoğunluğun ayakta izlediği toplantıda yaklaşık 350 kişi vardı ama Aydın Düzgün'yeni' bir şey söylemeyince, kalabalık dakikalar geçtikçe erimeye başladı. "2B ile ilgili çok fazla söylenilecek bir şey yok" diyen Düzgün, belirlenecek fiyatlarla ilgili de tahmini bir açıklama yaptı: "Daha önce 500-700 lira gibiydi rakamlar. Şimdi 150-200 liralara düşürüldüğünü duydum."

Tatil günü olan Pazar Günü öğlen saatinde 'yeni bir şey duyabilmek' için OMKA Tesisi'ndeki konferans salonuna koşan yüzlerce kişi hayal kırıklığına uğradı. CHP'li Aydın Düzgün'ün eskileri tekrar etmenin ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i eleştirmenin ötesine geçemediği gözlemlendi. Salondaki 350 kişi ise dakikalar geçtikçe sürekli eridi. Kapı önüne çıkan pek çok mahalle sakini, siyaset dinlemekten başka bir işe yaramayan toplantıyı protesto etti.

"2B ile ilgili çok fazla söylenilecek bir şey yok" diyen Düzgün, fiyatları açıklamamaktaki ısrar nedeninin ‘çekince’ olduğunu iddia etti. "Bu insanlar 50-60 senedir burada oturuyorlar, tapularını verelim diyen yok" şeklinde yorum yapan Aydın Düzgün, "Bu işin sonu nereye varır, bilemiyorum. Ancak 2B arazilerinin fiyatları açıklandıktan sonra yüzde 70 dolayında hak sahibinin evlerini alamayacağına inanıyorum" diye konuştu.

"En az 200 ile 400 liradan ortalama olarak 120 milyar lira fiyat gelecektir" diyen Düzgün, "Bu işin sonunun iyi olmayacağını düşünüyorum. Eğer örgütlü bir şekilde hareket edilirse geri adım atılması sağlanabilinir" dedi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in tavır ve tutumunu eleştiren Aydın Düzgün şunları söyledi:

'Tek Amacım Toplumsal Bilinç'

"Siz 'birileri sağda solda konuşuyorlar' diye beni kastediyorsunuz ama öte yandan da '2B arazilerini siyaset malzemesi yapmak doğru değil' diyorsunuz. Neyi siyaset yapacağız Sayın Başkan? 180 bine yakın seçmen var Beykoz'da. 100 bine yakın mülkiyet sorunu var. Biz bunu nasıl konuşmayalım? Sonuna kadar konuşacağım Sayın Başkan.

Ben açık söyleyeyim, hiç iyi niyetli olduklarını sanmıyorum. Burada 200 milyar 300 milyar hatta 400 milyarı kimse veremez. 10 senedir bir metrekare yeri alamadılar ve 1 metrekare yeri veremediler. Ben bu tür toplantıları muhalif birlikteliği sağlayabilmek adına yapıyorum. Tek amacım toplumsal bir bilinç oluşturmak. Ben inanıyorum ki önümüzdeki yerel seçimlerde, CHP iktidar olması halinde, Yenimahalle'den bir uçtan Tokatköy'den başlayarak Beykoz'un bir şantiye haline geleceğine inanıyorum. İster insanımız kendi müteahhidini tutar, isterse CHP'li Belediye yapar. Bu işin bu şekilde çözüleceğine inanıyorum."

Haber Merkezi

AB Bakanı Beykoz’da kimi ziyaret etti?
Önceki AB Bakanı Beykoz’da kimi ziyaret etti?
Erdoğan Beykoz'daki süt annesini ziyaret etti
Sonraki Erdoğan Beykoz'daki süt annesini ziyaret etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz