CHP kulüpleri devlet himayesine alacak

  • Güncelleme: 16.07.2012 00:11
  • Okunma: 7135 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK), aralarına üst düzey yöneticileri de alarak yapmış olduğu aylık mutat toplantılarına devam ediyor.
CHP kulüpleri devlet himayesine alacak

İnşaat halindeki binada uzun süredir her hangi bir çalışma yapılmaması ve binaya ilişkin belirsizliğin sürmesi Beykoz’da tartışma yarattı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Kaymakam Aydın Ergün CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, Meclis üyesi Erdal Öztürk, BEDES Başkanı Gülay Demirel, İlçe Spor Müdürü Serkan Öçalmaz, Anadoluhisarı Turizm Derneği Başkanı Mustafa Babuz ve çok sayıda amatör spor kulübü başkanlarının da hazır bulunduğu Temmuz ayı değerlendirme toplantısı Gümüşsuyu Spor Kulübü Muharrem Ergül Tesisleri’nde yapıldı.

Elmalı Spor Kulübü başkanı Yusuf Dinç, Paşabahçe’den Songül Emanet, Kanlıca’dan Hasan Gökbudak, Küçüksu Yenimahalle, Mustafa Arman, Çubuklu Coşkun Tosun, Anadoluhisarı Adnan Güner, Belediye Spor Kulübü Lale Enç, Çavuşbaşı Yaşar Şahin, Kavacık Başaran Yavuz ve Çiğdemspor’dan Mustafa Gökdemir’in de katıldığı tnoplantıda konuşan BİSK Başkanı Asım Özdemir, köy turnuvalarını devam ettireceklerini söyledi.

"Köylerimizin spor kulüpleri gelişmemiş durumda, hep birlikte gelişmesi adına yardımcı olalım. U–14 takımı kamp için yarın Çanakkale’ye gidiyor. Sizlere bilgi olarak vermek istedim” ifadelerini kullanan Asım Özdemir, bir köy turnuvasını daha sorunsuz atlatmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Ev sahibinden Ergül’e teşekkür

Gümüşsuyu Spor Kulübü Başkanı Şeref Kurtuluş da, “Gelenekselleştirilmiş olan bu kahvaltıya katılımınız için teşekkür ediyorum” şeklinde konuşarak, “Bize bu tesisleri kazandıran eski belediye başkanımız Muharrem Ergül’e de teşekkür etmeden geçemeyeceğim. 250 sporcumuz var. Yedi kategoride faaliyet gösteriyoruz. Bize destek olan mali sorunlarımızın giderilmesi anlamında yardımları için belediye başkanımıza da teşekkür ediyorum”dedi.

Hızır Yılmaz eşittir Mustafa kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk’ün, “ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda iyi ahlaklısını severim” şeklinde sözleriyle konuşmasına başlayan CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz “Bu doğrultuda spor yapılıyor mu? Ben şahsen ona bakarım. Mali sorunlar çok önemli değil. Bir şekilde aşılır. CHP olarak iktidar olduğumuzda kanunlar çıkarıp kulüplerimizi devlet himayesine alacağız. Yardımların yasal yönden olması gerekir. Hisar kulübünün yaşadığı durumu hep beraber gördük. Bu durumun karşısında dik durmak gerekir. Geniş bir toplantı düzenleyerek böyle durumları kayıt altına almayı öneriyorum” dedi.

Çelikbilek’in gündemi Başbakandı

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, kahvaltıda Beykozlularla birlikte olmanın kendisi için anlamlı olduğunu ifade ederek, “aramızda konuşacağımız konuları herkesin gözü önünde konuşmak bana göre doğru değil” ifadelerine yer verdi.

Başkan Çelikbilek, “Bugün buraya erken geldim. Sonrasında Kanlıca’ya geçtim Dünyada tek olan kıtalar arası yüzme yarışmasını izledim. Sayın Başbakanımız özürlü bir sporcuyu telefonla arayarak, oldukca duygusal bir konuşma yaptı. Ve gözlerimizin yaşarmasına sebep oldu. Siz değerli kulüp yöneticileri lokalde sigara içerseniz, sporcularınıza nasıl sigara içmeyin?  Diyeceksiniz çok merak ediyorum.”dedi.

Son olarak söz alan Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, herkesin aynı düşünmek zorunda olmadığını, konulara farklı pencerelerden bakılabileceğini kaydederek, “Federasyon’un Spor Kulüplerine yardım yapma zorunluluğu vardır. Bunu irdeleyin. Şahinkaya’da büyük bir kompleks başlamak üzere. Saha yapmaya çalışıyoruz. Kavacık kulübünün sahasını ve tesislerini bir hayırsever iş adamı üstlendi. Suni Çim sahası ve tesisleri ile inşallah pırıl pırıl olacak. Beykoz’da daha iyi çalışarak daha çok tesis yapmalıyız. Biz üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz.” dedi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz