Siyaset

CHP Kavacık Medipol'u TBMM’ye taşıdı

CHP Kavacık Medipol'u TBMM’ye taşıdı
2014.08.30 00:00
| | |
6178

Kavacık’ta 2.360.000 m²’lik hazine arazisinin Medipol’e verilmesi TBMM’ye taşındı. Bölgede geniş bir alanı kapsayan arazinin hastane ve üniversite yapımı ile ilgili Medipol Sağlık Hizmetlerine kiralanması ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından

CHP İstanbul Milletvekili Celal Dinçer, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin tarafından yazılı olarak cevaplandırılması isteğiyle TBMM Başkanlığı’na yazılı bir soru önergesi verdi.

Önergesinde, Beykoz da eski karayolları tuz depolarının olduğu ve içinde son derece değerliarazileri barındıran bölgede, son zamanlarda birçok yapılaşmanın bulunduğunu ve bu bölgede toplam 2.360.000 m²’lik değeri milyar doları bulan hazine arazilerinin, MEDİPOL Hastane ve Üniversite kurumlarına uzun süreliğine kiralandığını ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nin 10 kata yakın imar verdiğini ifade eden Dinçer şu soruları sordu:

1- İstanbul Beykoz da yükselen bu binaların ruhsatı var mıdır? Var ise Neden şu an binaların ruhsatı inşaat sahasına asılı değildir?

2- Bölgede kaçak bir yapılaşma söz konusu mudur? Beykoz Belediyesi yetkililerinin bu bölgede yaşanan gelişmelerden haberi var mıdır?

3- Bölgedeki bu hazine arazilerinin, MEDİPOL Hastane ve Üniversite kurumlarına uzun süreliğine kiralandığı doğru mudur? Doğru ise ne kadarlık bir bedel ile kaç yıllığına kiralanmıştır?

4- Yine bu bölgede yükselecek yapılara İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından 10 kata yakın imar verildiği iddiaları doğru mudur?"

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Arazi, Kavacık, Medipol, Belediye

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"