CHP Kadınları Beykoz'da ne yapıyor?

  • 28.02.2017 09:38
  • Güncelleme: 28.02.2017 17:51
  • Okunma: 6915 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Eylem Sabırhoşgör Uzuner, referandum çalışmalarını Dost Beykoz'a anlattı.
CHP Kadınları Beykoz'da ne yapıyor?

TBMM'de alınan karar sonrası 16 Nisan'da yapılacak halk oylaması için çalışmalarına devam eden siyasi partiler, Beykoz'u karış karış dolaşarak propagandalarına devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Kadın Kolları Başkanı Eylem Sabırhoşgör Uzuner, yaptığı çalışmaları Dost Beykoz'a anlatarak, "Bu parti meselesi değil memleket meselesi başından beri söylediğimiz gibi söz konusu vatansa gerisi teferruattır diyerek herkes elini taşın altına koydu. Şu an bizimle birlikte olan Cumhuriyet Halk Partisi Kadınları değil, STK'larımızdan kadınlar da var." dedi.

"Sorunlu 7 mahalle üzerinden çalışmalar devam ediyor"

Bugüne kadar 3 bin evi ziyaret ederek saha çalışması yaptıklarını belirten Başkan Eylem Sabırhoşgör Uzuner, "Şu ana kadar yaklaşık 3 bin eve girdik. Öncelikle sorunlu 7 mahallemiz vardı. Bu mahalleler üzerinden çalışıyoruz. O 7 mahalle bittikten sonra koordineli bir şekilde devam edeceğiz. Şimdiye kadar Gençlik Kollarımız ve İlçe Başkanlığımız tabii ki bizlere destek oldu. Bu dönem öyle bir dönem ki kadınlar yürekli bir şekilde gecelerini gündüzlerine katarak gece saat 23.00'e kadar İlçe Merkezimizdeyiz. Sabahta erkenden gelip hemen sahaya çıkıyoruz. Örnek veriyorum yarın İncirköy'ü ziyaret edeceksek 20 sokak varsa her sokak için ikişer kişilik ekiplerden toplamdan 40 kişi ile sokağa çıkacağız. Tabii mahallemizdeki ekibimizde bizi hazır bekliyor olacak. Her mahallede ayrı ekiplerimiz var. WhatsApp üzerinden kendilerini anında bilgilendiriyoruz. Örgütümüze mesaj gönderiyoruz." ifadelerini kullandı.  

"İnsanları önce saha için hazırlamak gerekiyordu"

Geçtiğimiz 15 günlük süre içerisinde örgüt içi saha çalışmaları için eğitimler verildiğine değinen Bayan Uzuner, "Şu ana kadar 4 mahalle üzerinden çalıştık. Bir mahallemizi ikinci defa taramaya başladık. Yedi mahalleyi tamamlamayı düşünüyoruz. Bunun öncesindeki 15 günlük süreç içerisinde hazırlıklarımız eğitimlerimiz oldu. İnsanları önce saha için hazırlamak gerekiyordu. Bu hazırlığı yapılması gerekiyordu çünkü sadece örgütümüzden değil bize yeni katılan kadınlarımız da sahaya çıkmak istediler. Bizim derdimiz gittiğimiz yerlerde Cumhuriyet Halk Partisini parlatmak değil, CHP zaten parlak bir partidir. Bizim derdimiz yapılacak halk oylamasında hayır çıkmasıdır. Bu yeni anayasa referandum hakikaten geleceği karartan bir durum." cümlelerini kullandı.

Şu anda mevcut bulunan seçme ve seçilme hakkının Cumhuriyet kazanımı olduğuna değinen Başkan Eylem Sabırhoşgör Uzuner, Cumhuriyet kazanımlarının hiçbir şeye feda edilmemesi gerektiğini söyledi.

"AKP eşittir Recep Tayyip Erdoğan diye düşünüyorlar"

Seçmenler üzerinde büyük bir kararsızlık olduğunu ve MHP seçmeninden hayır oyunun olduğunu belirten Uzuner, "İnsanlarda şu anda bir kararsızlık var. MHP seçmeninde özellikle hayır diyen çok var ama AKP seçmeni AKP eşittir Recep Tayyip Erdoğan diye düşündükleri için yapılacak bütün seçimleri Tayyip Erdoğan'a karşı bir hamle olarak görüyorlar." şeklinde konuşarak şöyle devam etti:

"Benim ülkeme Cumhurbaşkanlığı yakışıyor, bu kadar da değil diyen çok insan oldu. Şu cümleyi bize bir AK Parti seçmeni söyledi, "Bu kadar da değil, her şeyi verdik. Bir hatası olduğu zamanda kandırıldım diyor. Hadi diyor başkan yaptık. Onun yerine gelecek kişi ne bilelim içten içe hain olmadığını, bu kadar da değil" dedi. Çelikbilek, geçen gün "Evet oyu verin, ben size tapularınızı vereyim" demiş. Bir seçmen kadın diyor ki, "Yok artık öyle bir dünya kandırmasınlar bizi." Aynen bu cümleleri kullandı."

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz