CHP gençliğinden 19 Mayıs yürüyüşü

  • 0
  • 11611
CHP gençliğinden 19 Mayıs yürüyüşü
CHP gençliğinden 19 Mayıs yürüyüşü
CHP gençliğinden 19 Mayıs yürüyüşü
CHP gençliğinden 19 Mayıs yürüyüşü
CHP gençliğinden 19 Mayıs yürüyüşü
CHP gençliğinden 19 Mayıs yürüyüşü

CHP Beykoz Gençlik Kolları, Onçeşme'den başlayarak Beykoz Belediyesi önüne kadar süren bir yürüyüş gerçekleştirdi.

CHP Gençlik Kolları, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlamak için akşam saatlerindeOnçeşme'de toplanarak bir yürüyüş gerçekleştirdi. Beykoz Belediyesi bahçesindekiAtatürk Anıtı önünde sona eren yürüyüşün ardından bir açıklama yapan CHP BeykozGençlik Kolları Başkanı Ege ErcanBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Biz bu yola kefen giyerek çıktık' sözlerini, anımsatarak, "Biz de kefen giyerek çıktık! Bu bayramı kutladık, bundan sonra da her zaman kutlayacağız. Biz, onlar gibi 'kindar' bir nesil değil, merhametli, bilgili ve kültürlü bir nesil yetiştiren bir partiyiz" diye konuştu. Ercan'ın ardından bir konuşma gerçekleştiren CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz ise "Bugün TC harfini yani Türkiye Cumhuriyeti'ni kaldıranlara meşaleyle bu alana TC yazdık. Eğer bundan da anlamazlarsa, TC yazısını alınlarına yazacağız!" dedi.

Beykoz Onçeşme önünde başlayan ve Bando Takımı'nın eşlik ettiği yürüyüşe, CHP'li Meclis Üyeleri, CHP Gençlik Kolları Üyeleri, CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayları,CHP İlçe Teşkilatı katıldı. Yürüyüş sırasında gençler sık sık "Mustafa Kemal'in askerleriyiz!""Beykoz uyuma, bayrağına sahip çık!""Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiçbirimiz!" atarken, seyir halindeki bazı araçlar da korna çalarak gruba destek verdi. Onçeşme önünde grup hazırlık yaparken, CHP Gençlik Kolları'ndan iki kişinin iki tepsi böreği, partililere ve çevredeki vatandaşlara dağıttığı gözlendi.

CHP'li gençler, Beykoz Belediyesi önüne geldiklerinde, ellerindeki meşalelerle ‘TC’ yazmak istedi. Ancak meşaleyle yazı yazacak olan kişilerin sayısı 50'de kalınca, düşünülen fikrin yaşama geçmesi zor oldu. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nin teras katından görüntü almaya çalışan gazeteciler, istedikleri görüntüyü alabilmeyi uzun bir süre başaramadılar.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'nın ardından bir konuşma gerçekleştiren CHP BeykozGençlik Koları Başkanı Ege Ercan, milli bayramların kutlanmasının engellenmek istendiğini belirterek, "Milli bayramlarımız engellenmek isteniyor. Çünkü bu memlekette vatansever insan istemiyor bunlar. Tayyip Erdoğan'ın bir sözü var, diyor ki: 'Biz bu yola kefen giyerek çıktık'. Biz de kefen giyerek çıktık! Bu bayramı kutladık, bundan sonra da her zaman kutlayacağız. Biz, onlar gibi 'kindar' bir nesil değil, merhametli, bilgili ve kültürlü bir nesil yetiştiren bir partiyiz. Vatansever yetiştiren bir partiyiz" şeklinde konuştu.

Alanda bulunan partililere, "Merhaba Gençler! Mustafa Kemal'in askerleri merhaba!"diyerek söze başlayan CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz ise özetle şunları söyledi:

"Biz Mustafa Kemal'in hediye ettiği bayramı kutlamak için Tayyip Erdoğanlardan mı izin alacağız? Bu bayramı kutlamak için Bursa Nutku'ndan izin alınır, Gençliğe Hitabesi'nden izin alınır. Bugün TC harfini yani Türkiye Cumhuriyeti'ni kaldıranlara bugün mesaşleyle bu alana TC yazdık. Eğer bundan anlamazlarsa TC yazısını alınlarına yazacağız!

Ben CHP Gençlik Kolları'na teşekkür ediyorum. Bugün başımızı dimdik ayakta tutmamızı sağladılar"

Haber Merkezi

MHP’li Başesgioğlu Beykoz’da dert dinledi
Önceki MHP’li Başesgioğlu Beykoz’da dert dinledi
Can Ataklı’dan Hamzaçebi’ye tepki, Köseler’e övgü
Sonraki Can Ataklı’dan Hamzaçebi’ye tepki, Köseler’e övgü
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz