Siyaset

CHP Gençliği Beykoz'dan seslendi

CHP Gençliği Beykoz'dan seslendi
15.10.2015 19:12
| | |
3905

Ardı ardına patlayan bombaların hedefinde bu kez siviller vardı: 99 can, bir daha açmamak üzere gözlerini kapadı.

Ardı ardına patlayan bombaların hedefinde bu kez siviller vardı: 99 can, bir daha açmamak üzere gözlerini kapadı.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in de aralarında olduğu birçok siyasi partinin programlarını iptal ettiği, taziye ve başsağlığı mesajları gönderdiği Ankara'daki saldırılar için Beykoz’da CHP Beykoz İlçe Gençliği de 'ses' verdi. Ankara'da meydana gelen patlamalarla ilgili olarak "Tümüyle devletimizin başı sağolsun" diye başlayan bir yazılı basın açıklaması yapan CHP Beykoz İlçe Gençlik Teşkilatı, metinde şu ifadelere yer verdi:

Cumhuriyet Tarihi'nin en kanlı katliamını Ankara'da Başkentimiz'de yaşadık… Acımız sonsuz ve çok derindir... Tümüyle devletimizin başı sağolsun…

Biz, CHP Beykoz Gençlik Kolları olarak terörü lanetlemeye ve daha güzel günler için çalışmaya devam edeceğiz!

'Korkmuyoruz! Yılmıyoruz!'

Henüz 7 Haziran seçim döneminin yorgunluğunu atmadan, Suruç Katliamı ve ardı ardına gelen şehit haberleriyle sarsıldık. Yine de 'bu düzen değişsin' diye, her seferinde yeniden ayağa kalkıp çalışmaya, fikir üretmeye ve daha yüksek sesle haykırarak, halkımızı birlik ve beraberliğe çağırmaya devam ettik.

Çağrıların en büyüklerinden olması için toplanılan Ankara Garı'nda barış isteyenlerin seslerini daha ilk soluklarında kestiler! Türkünün, halayın sesini; bombalarla susturmak istediler! Acı, yeniden her yanımızı sardı. Tam, 99 vatandaşımızı kaybettik... Birileri, bir kez daha BARIŞI lekelemeye çalışmış ve gençlerin hayalleri üzerine kan bulaştırmıştı.

Biz, birleşmek istedikçe, birileri bizi öldürmeye devam ediyorlar. Biz 'BARIŞ' dedikçe; birileri kan, umutsuzluk ve çaresizlik girdabında bizi esir etmek istiyorlar. Bilmiyorlar ki, Ankara'da evlatlarını kaybedenler, binlerce evlat kazandı... Bilmiyorlar ki, adını bile bilmediğimiz insanların sevgileri, içimizde çiçek açtı... Bugün, yüreklerimize yeni kardeşler eklediler. Onlar öldürüyorlar ama biz, her ölümde çoğalıyoruz... Barışa ve sevgiye olan inancımızla bizler, kararlı duruşumuzdan daha da fazlasını yapmak için hırslanıyoruz...

'Gençlik, gücünü yalnızca gençliğinden alır!'

Bizim geleceğimizi, bizleri de 'yok' sayarak, lekelemeye; kendilerince dizayn etmeye çabalıyorlar. İcraatlarında ısrarcı olanlar, elbet gidecek ve bizler, bu lekeleri temizlemeye çalışarak geçireceğiz hayatlarımızı...

Ders alınacak tarihe ulaşmak için çok geriye gitmeye, bir türlü güvenemediğimiz kitaplara, kanıksatılan dogmalara; 100 yıl-200 yıl öncesine bakmaya gerek yoktur! Asıl dersi, kişisel tecrübelerimizi sorgulayarak da elbette çıkarabiliriz! Anne babalarımızın dönemi değişti... Bildikleri ya da bildiklerini sandıkları doğrular, artık tedavülden kalktı... Yeni doğruları oluşturmak için zaman, bizim zamanımızdır!

Bizim umudumuz, enerjimiz sadece ve sadece gençliğimizden geliyor. Biz kendi doğrularımızla ve ideolojimizle, en iyisini yapmak için bir arada ve omuz omuza yürümeye devam edeceğiz... 'Yaşanacak Bir Türkiye' için umut aşılamaya ve umudun ta kendisi olmayı sürdüreceğiz.

'Ülkemize barış, ancak ve ancak birleştirici yöntemlerle gelebilir'

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun ve tüm örgütümüzün bu acı dönemdeki tutumu ortadır. Genel Başkanımız, teröre karşı ortak tavır için tüm liderlere çağrı yapmıştır. Bu ülkeye barışın ancak birleştirici ve kucaklayıcı bir siyaset ile geleceğinin bilincinde olarak, kaybettiğimiz her bir kardeşimiz için bizler, bir kat daha fazla çalışacağız.

Ekilir ‘ekin’ gelir, ezilir ‘un’ geliriz; BİR gider BİN geliriz! Bizi vurmakla, öldürmekle bitiremezsiniz!

Öyleyse?

Daha güzel günlere Türkiye…

Hep birlikte... Elele…

CHP Beykoz Gençlik Kolları

Anahtar Kelimeler: Beykoz Güncel Haberleri, CHP, Gençlik Kolları, Patlama, Ankara, Basın Açıklaması

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"