CHP’den Beykoz'a sevgi ve destek mesajı yağdı

  • Güncelleme: 17.03.2020 17:05
  • Okunma: 31610 kez
  • Yorum: 1
Dost Beykoz, CHP tarafından Beşiktaş Ortaköy’de düzenlenen Kültür ve Sanat Platformu etkinliğine davetliydi.
CHP’den Beykoz'a sevgi ve destek mesajı yağdı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Ressam Bedri Baykam'a... Gazeteci Metin Uca'dan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'e ve Yönetmen Mustafa Altıoklar'a kadar birçok siyasi ve sanatçıya "Beykoz'da sivil inisiyatif, Cumhuriyet Bayramı için partisiz ve siyasi slogansız bir araya geliyor. Beykozluya bu çerçevede bir mesaj verebilir misiniz?" sorusunu yönelten Dost Beykoz, çarpıcı yanıtlar aldı.

‘Kemal Kılıçdaroğlu ve Metin Uca’dan Beykoz’a mesaj var’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beykozlulara en içten selamlarını gönderirken, ünlü gazeteci Metin Uca Dost Beykoz aracılığıyla şu mesajı gönderdi: "Beykoz'un güzel yürekli Cumhuriyet seven insanları... Bir bayrak altında, bir amaç altında toplanmışsınız. Slogan yok, parti ayrımı yok; sadece Cumhuriyet değerleri var. Bence 29 Ekim'i en anlamlı kutlayanlardan biri de siz olacaksınız." Öte yandan CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Dost Beykoz'a 'siyaset üstü bir açıklama' yaparak dikkat çekti.

Kemal Kılıçdaroğlu: “Beykozlular! Cumhuriyete sahip çıkalım!”

Dost Beykoz Yazarı olan TAVAK Başkanı Prof. Dr. Faruk Şen ve TAVAK Anadolu Yakası Temsilcisi İlyas Yılmaz'ında hazır bulunduğu davet yaklaşık 2 saat sürdü. CHP Kültür ve Sanat Platformu'nca Ortaköy Esma Sultan Yalısı'nda düzenlenen etkinlikte siyasiler ve sanatçılarla bir araya gelen Dost Beykoz Haber Müdürü Ferdi Güngör, konuklara Beykoz'da tüm sivil toplum örgtülerinin katılacağı 29 Ekim etkinliğini sordu. "Beykoz'da sivil inisiyatif, Cumhuriyet Bayramı için partisiz ve siyasi slogansız bir araya geliyor. Beykozluya bu çerçevede bir mesaj verebilir misiniz?" sorusuna oldukça ilgili kalan davetliler, Beykoz’u mesaj yağmuruna tuttu. "Beykozlulara en içten selamlarımı saygılarımı sunuyorum" diyerek söze başlayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Dost Beykoz kamerasına şu açıklamayı yaptı: "Beykozlulara en içten selamlarımı saygılarımı sunuyorum. Şunu unutmasınlar: Mustafa Kemal Atatürk, 'Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir' demiştir. Cumhuriyete sahip çıkalım. Cumhuriyete sahip çıkmak, ülkeye ve insana sahip çıkmak demektir".

Ünlü gazeteci Metin Uca’da Beykozlulara selam gönderdi

Beykoz'da gerçekleştirilecek yürüyüş haberini heyecanla karşıladı. Sözlerine "Beykoz'un güzel yürekli Cumhuriyet seven insanları..." diye başlayan Metin Uca, bir bayrak ve amaç altında, partisiz ve siyasi slogansız bir araya gelen Beykozlulara "Bence 29 Ekim'i en anlamlı kutlayanlardan biri de siz olacaksınız" şeklinde seslendi. Dost Beykoz'u bir süre inceleme fırsatı da bulan Metin Uca, gazetemizi çok beğendiğini dile getirdi.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün de Dost Beykoz aracılığıyla ilçe halkına mesaj gönderenler arasındaydı. "Sevgili Beykozlular, sizin ve tüm Türkiye'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum" diyen Dr. Hasan Akgün, 5 yaşından 100 yaşına kadar tüm vatandaşlarla birlikte 40 yıldan bu yana ayrımcılık ve kavga-gürültü olmaksızın Cumhuriyet yürüyüşleri düzenlediklerini kaydetti. "Siz de ey Beykozlular! Bayrağınızı alın, Beykoz yürüyüşünde dev bir kortejle kendinizi gösterin" diyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Dost Beykoz aracılığıyla Beykozlulara sevgilerini iletti.

CHP’li Umut Oran, açıklamasıyla ‘fark’ yarattı

CHP'li siyasetçilerden, Dost Beykoz'un sorusu üzerine 'siyasi mesaj vermeden' ve siyaset üstü konuşan CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, dikkat çekti. "Beykoz'da yaşayan tüm İstanbullu kardeşlerimin, dostlarımın, yurttaşlarımın Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum. Cumhuriyetimizin 91. yılının ülkemize barış, mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum" diyen İstanbul Milletvekili Umut Oran, ülkenin 'yoktan var olmuş bir toplumu’ olduğumuzu, Kurtuluş Savaşı'nda toplumun tüm kesimlerinin bir araya gelmiş bulunduğunu kaydetti. Milli ve dini bayramların ortak paydalarımız olduğunun altını çizen Umut Oran, "Hep beraber, omuz omuza, elele, kol kola bu coşkuyu paylaşmalıyız. Aynı zamanda yine ortak kederlerimiz olduğu zamanlar, ortak saldırı ve tehditlerle karşı karşıya olduğumuz zamanlarda yaslarımızla yine siyaseti bir tarafa bırakıp, birlik beraberlik ve dayanışma içerisinde o yasları ve acıları da paylaşmayı bilmeliyiz" dedi.

Bedri Baykam, Beykozluları kutladı

Ressam Bedri Baykam ise Dost Beykoz'un sorusuna farklı bir açıdan yaklaşarak, "Aslında bayrağıyla gelmek isteyen de gelebilmeli. Tüm siyasi partiler bizim partilerimizdir" şeklinde konuştu. "Sevgili Beykozlular, hep beraber Cumhuriyeti sivil olarak kutlama gayretinizi kutluyorum" diyerek ilçe halkına mesaj gönderen Bedri Baykam, kısa bir süre de olsa incelediği Dost Beykoz'dan övgüyle söz etti.

CHP'nin sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Burhan Şenatalar ise Dost Beykoz'un sorusuna 'siyasi mesajlar içeren' bir yanıt vermeyi tercih etti. "Yıllar geçtikçe Cumhuriyetin değerini daha iyi anlıyoruz. Cumhuriyeti korumak için Cumhuriyetçi tüm insanların, tüm kuruluşların, tüm hücrenin bir arada davranmaları gerekir. Karşı karşıya bulunduğumuz iktidarın Cumhuriyetle sorunu var, Atatürk ile sorunu var. Bugüne kadar yapılmış olan modernleşme hareketiyle sorunu var" diyen Prof. Şenatalar, kol kola girerek birlikte davranmak gerektiğine dikkat çekti. Ayrılıkları önemsemek ya da abartmak yerine paylaşılan değerlere hep birlikte sahip çıkılması gerektiğine işaret eden Burhan Şenatalar, Beykoz Halkı'na sevgilerini gönderdi.

Süleyman Çelebi: “Bütün Beykozluları selamlıyorum”

DİSK eski Genel Başkanı ve aynı zamanda CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi de siyasi vurgu ve imgeler içeren bir mesaj vermeyi seçti. "Birilerinin Cumhuriyetle vedalaşmak istediği bir dönemde bugün daha çok Cumhuriyet'e sahip çıkma herkesin görevi..." siyen Çelebi, demokrasi, özgürlük ve barış yanlısı tüm Beykozluların ortak platformda bir araya geldiğini görmek istediğini kaydetti. Milletvekili Süleyman Çelebi, konuşmasının sonunda "Bütün Beykozluları selamlıyorum" diye konuştu. 

Haber Merkezi 

Yorumlar (1 Yorum)

dursun arı (7 yıl önce)

yuruyelım arkadaşlar yer gok ınlesın........

Yorum Yaz